Bu Öyle Sizin Bildiğiniz Burçlardan Değil, İçinde Bizzat Totemin Kendisi Var! Kızılderililere Göre Burçlar ve Özellikleri

-
Abone ol

Bu sefer burç rotasını kızılderililere çeviriyoruz, hazır mısınız soluk benizliler!🧙‍♂️

Kaynak: https://twitter.com/mitolojikdunya/statu...

Bu içerik hazırlanırken Mitoloji Dünyası kaynak olarak kullanılmıştır.

1. Şahin (21 Mart - 19 Nisan)

Bu totemin insanları bağımsızlıklarına düşkündürler. Başkalarının özgürlüklerine de saygılı olduklarından önyargıdan en uzak insanlardır. Hedefleri vardır ve başarı için çok çalışırlar.

2. Kunduz (20 Nisan 20 Mayıs)

Kunduz insanları yaratıcılıkla özdeşleştirilirler. Totem hayvanları gibi inşa edici, yapıcı ve çalışkandırlar. İkili  ilişkilerinde de her zaman yapıcı olan taraftırlar. Kırıklıkları tamir etmekte de ideal insanlardır.

3. Geyik (21 Mayıs - 20 Haziran)

Totem hayvanlarının özelliğini taşıyan geyik insanları tanımadıkları ortamda sakin görünürlerken, kendi ortamlarını bulduklarında coşkun olurlar. Doğaya ve hayvanlara düşkündürler. Sevgi dolu ve şefkatlidirler.

4. Ağaçkakan (21 Haziran - 21 Temmuz)

Bu totem insanları tıpkı ağaçkakanlar gibi gagalarıyla kazıyarak ulaşırlar hedeflerine. Enerji doludurlar, çalışmaktan yılmazlar, çevresindekilerini de motive ederler. Onlara ayak uydurmak her zaman mümkün olmayabilir.

5. Somon (22 Temmuz - 22 Ağustos)

Bu totem insanları toplumun genelinden farklı düşünmeyi ve hareket etmeyi severler. Devrimcidirler, gelenek ve alışkanlıklara muhaliftirler. Bu da onları farklı ve özel insanlar olarak öne çıkarıyor.

6. Ayı (23 Ağustos - 22 Eylül)

Bu totem insanları sahiplenici kişilikleriyle bilinirler. Genellikle sakin, sadık ve yumuşak huyludurlar. Sınırları çiğnendiğinde ise tam tersine son derece saldırgan olabilirler.

7. Kuzgun (23 Eylül - 22 Ekim)

Kuzgun insanları hayata kendilerinden farklı bakan insanlara karşı oldukça mesafelidirler. Bilgedirler, gizemlidirler. Kendisine tehlike olarak gördükleri insanlara karşı ise her türlü karanlık fikri benimseyebilirler.

8. Yılan (23 Ekim - 21 Kasım)

Yılanlar empati yetisi oldukça gelişmiş insanlardır. Bu sayede başkalarını anlayabilir, sorunları diyalog ile çözebilirler. kandırılmaları zordur. Kuyruğunu kesmeye kalkmadıkça da zehrini püskürtmezler.

9. Baykuş (22 Kasım - 21 Aralık)

Baykuş totemine mensup insanların gözleri karanlıkta dahi açıktır o yüzden kimsenin görmediği detaylara hakim olabilirler. Her zaman uyanıktırlar, olayları her açıdan değerlendirebilirler. Kavrama kabiliyetleri de yüksektir.

10. Yaban Kazı (22 Aralık - 19 Ocak)

Sadakat ve sabır bu totem insanlarının en belirgin özellikleridir. Sevdiklerinin desteklerini gördükleri sürece hiçbir sorundan korkmazlar. Yalnız kalmak en büyük korkularıdır. Çalışkan olmalarına karşın çabuk sıkılmaları bir handikaptır.

11. Su Samuru (22 Ocak - 18 Şubat)

Bu totem insanları zarif ve düşünceli insanlardır. Başkaları için yaşar, sevdiklerinin dertleriyle dertlenirler. Doğal şifa kaynaklarıdır. İyileşmek isteyenler için sığınılacak limanlardır. Verdikleri tavsiyelerle yol göstericidirler.

12. Kurt (19 Şubat - 20 Mart)

Kurtlar için gri yoktur. Gördükleri ya siyahtır ya beyaz, ya dosttur ya düşman. Bilgedirler, her türlü tehlikeyi sezerler. Her türlü savaşa hazırdırlar, bilgedirler, sert bir kişiliğe sahiptirler, sadakate çok önem verirler.

Kızılderililere göre burcunuzu öğrendikten sonra Kelt mitolojisine yatay geçiş yapmak isteyenleriniz için bir diğer içeriğimizi de şöyle bırakıyoruz.👇

Kelt Mitolojisine Göre Ağaç Burcunuzu ve Burcunuza Ait Tüm Özellikleri Öğrenmek İster misiniz? - onedio.com
Kelt Mitolojisine Göre Ağaç Burcunuzu ve Burcunuza Ait Tüm Özellikleri Öğrenmek İster misiniz? - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gzm-ynklr

10. Yaban Kazı (22 Aralık - 19 Ocak) Sadakat ve sabır bu totem insanlarının en belirgin özellikleridir. Sevdiklerinin desteklerini gördükleri sürece hiçbir sorundan korkmazlar. Yalnız kalmak en büyük korkularıdır. Çalışkan olmalarına karşın çabuk sıkılmaları bir handikaptır.

taedium_vitae

somon :)

serkan-butekin

Baykuş !

badcatsero

Kurtlar toplanın bakim...

kurtali1983

motifler güzel.

Görüş Bildir