Bomba İddia: 'CHP’nin Cumhurbaşkanlığı İçin Adaylarından Biri Prof. Dr. Özgür Demirtaş'

 > 
879PAYLAŞIM

Ünlü televizyoncu Metin Uca, CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı için ilginç bir iddia ortaya attı. Uca, sosyal medya hesabından CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı için daha önce hiç ismi geçmeyen ve konuşulmayan Prof. Dr. Özgür Demirtaş olabileceğini ifade etti.

Metin Uca mesajında "Ayağımın tozuyla geldiğim Ankara’dan taze haber vereyim CHP’nin cumhurbaşkanlığı için üstüne konuştuğu adaylardan bir de Prof Dr Özgür Demirtaş, Dün Kemal Derviş tarafından önerilmiş çok başarılı bir akademisyen ve futurist ama parti tabanı tanımıyor" dedi.

'Çıldırtıcı aday olabilir dikkat'

Prof. Dr. Özgür Demirtaş kimdir?

Özgür Demirtaş Boğaziçi Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü'nün ardından, Boston College'da Finans alanında doktora çalışmalarını tamamlayarak doktor ünvanını kazandı. 2003 yılında Yardımcı Doçent ünvanını alarak Baruch College, City University of New York'ta göreve başlayan ve 30'un üzerinde akademik yayını bulunan Özgür Demirtaş, 2007 yılında Doçent Doktor ünvanını aldı.

2012 yılında Sabancı Üniversitesi'ne Finans Kürsü başkanı olarak katıldı

Tüm ana bilim dalları ve tüm fakülteler arasında öğretim alanında en iyi öğretim üyesi seçilerek Üstün Öğretim Madalyası almaya hak kazanan Özgür Demirtaş, araştırma alanında da Eugene M. Lang ve Marie Curie Reintegration grantlarını almaya hak kazandı. Boston College, CUNY ve NYU-Stern School of Business'da dersler vermiş ve 2012 yılında Sabancı Üniversitesi'ne Finans Kürsü başkanı olarak katıldı. 2014 yılından itibaren de, Sabancı Üniversitesi Finans Mükemmelliyet Merkezi'nin kurucu başkanı olarak çalışmalarını yürütüyor.

Ortaya çıkan bu iddianın ardından sosyal medyada Özgür Demirtaş'la ilgili farklı görüşte paylaşımlar yapıldı...

Ayrıca bakınız 👇

Finans Profesörü Özgür Demirtaş'tan Aforizma Tadında 27 Tweet - onedio.com
Finans Profesörü Özgür Demirtaş'tan Aforizma Tadında 27 Tweet - onedio.com

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir