Bir Ay Boyunca Her Gün 1 Avokado Yerseniz Vücudunuzda Neler Olur?

1.2bPAYLAŞIM

Amerika armudu olarak anılan bu meyve tam bir kalp ve damar dostu!  Avokadonun faydaları saymakla bitmiyor. Her gün düzenli olarak yemenin vücutta nasıl bir etki yarattığına inanamayacaksınız..

1. Böbreklerimizin düzenli çalışmasını sağlar.

İçerisinde bulunan potasyum sayesinde böbreklerimiz daha iyi çalışır. Özellikle böbrek taşı ve ya kumu olanlar için doğal bir kurtarıcı!

2. Bağışıklığımızı arttırır.

Yapılan testler, avakadonun virüs ve enfeksiyona karşı bağışıklığı yükselttiğini göstermiş!

3. Görmemizi iyileştirir.

Avokado vücudumuzdaki karotenoid seviyesini arttırır. Karotenoid gözümüzü etkiler ve görüşümüzün daha sağlıklı olmasını sağlar.

4. Kan basıncını düzenler.

En çok kalp ve damar sistemine faydası olduğunu söylemiştik. Özellikle yüksek tansiyonu olanların tüketmesi için harika bir meyve çünkü düzenli avokado yemek kan basıncını düşürüyor!

5. Kilo vermeye yardımcı oluyor.

Sindiriminin uzun sürmesi ve tokluk hissi yaratmasından kaynaklı, diyet listelerinin en çok tercih edilen meyvesi haline geldi. Kilo vermek isteyenler avokadoyu mutlaka öğününe eklemeli!

6. Kanserle mücadelede etkili.

Yapılan araştırmalar, avokadonun sitotoksit özelliğe sahip bir meyve olduğunu gösterdi. Avokado kanserli hücrelerin büyümesini engelleyen bir özelliğe sahip!

7. Sağlıklı bir cilt ve saça sahip olabilirsiniz.

Avokado yağını herkes duymuştur. İsterseniz yiyin, isterseniz de hazır yağını alın. Avokado cildinizin ve saçınızın canlanmasına, parlaklık kazanmasına yardımcı olur.

8. Kolesterol seviyesini düzenler.

Özellikleri saymakla bitmeyen bu meyvenin içerisinde bol miktarda lif ve bitki sterolleri bulunmaktadır. Bu içerikler vücudumuzdaki kolesterol seviyesini düzenler.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Yummy

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
call-wozniak

Tamamen fasarya bir içerik. Her gün tüketmeniz halinde biri dahi gerçekleşmeyebilir. Benzeri etkiler elma tüketirsen de gerçekleşebilir. Anlamsız bir içerik kısacası.

hayvanannesi

vücuduma ne olur bilemiyorum ancak keseme çok şey olur. tanesi 10 liralık bir şeyden bahsediyorsunuz farkında mısınız?

Görüş Bildir