Bingöl'de Deprem! En Son Deprem Nerede Oldu? İşte AFAD ve Kandilli'nin 23 Aralık 2020 Son Depremler Listesi...

0PAYLAŞIM

Bugün sabah saatlerinde Bingöl'de 3.2, Sisam Adası'nda ise 2.6 büyüklüğünde depremler yaşandı. Ege Denizi açıklarında ise onlarca küçük çapta deprem meydana geldi. Bu depremler ileride yaşanabilecek olan büyük depremlerin habercisi mi merak ediliyor. Öte yandan depremler hakkında uzmanların görüşleri ve uyarıları oldukça dikkat çekiyor. Vatandaşlar ise depremlerin nere, hangi şiddette ve derinliği gibi sorulara yanıtlar arıyor. Kandilli Rasathanesi ve AFAD ise Türkiye’de ve komşu ülkelerde meydana gelen depremleri günlük olarak paylaşıyor. Peki, 23 Aralık'ta (bugün) nerelerde, kaç şiddetinde deprem oldu?  İşte  Türkiye'de yaşanan son depremler ve detayları...

Bingöl'de 3.2 Büyüklüğünde Deprem Meydana Geldi.

Sabah saat 07.36 sularında Bingöl'ün Yedisu ilçesinde  3.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. AFAD ve Kandilli depremin derinliğini 5.0 olarak açıkladı. 

Kandilli Rasathanesi tarafından yayımlanan son depremler aracılığıyla bilgi edinebilen vatandaşlar, dilerlerse rasathanenin son depremler haritası ile de detayları öğrenebiliyor.

Ege Bölgesi'nde Depremler Kesilmiyor.👇

Son zamanlarda art arda sarsıntılar yaşayan Ege Bölgesi'nde halen devam eden depremler ardından, gözler Kandilli ve AFAD verilerine çevrildi. İki kurumunda son depremler verilerine göre, Ege Bölgesi’nin yanı sıra farklı şehirlerde de artçı sarsıntılar yaşanıyor. 

Her gün küçük çaplı depremlerin meydana geldiği Kuşadası Körfezi'nde sabah saat 07.38 vakitlerinde 2.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Derinliği, AFAD ve Kandilli tarafından 3.3 kilometre olarak açıklandı. Ardından aynı bölgede 1.9, 2.0 ve 2.2 büyüklüğünde art arda depremler meydana geldi.

Yakın bir bölge olan Aydın'ın Yakakoy ileçsinde de 2.4 büyüklüğünde bir deprem kaydedildi. Depremin derinliği 11.4 kilometre olarak belirtildi.

En Son Deprem Nerede Oldu ?

Deprem kuşağında olan Türkiye endişelenmeye ve en son nerede deprem olduğunu merak etmeye ediyor. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ve Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü internet adreslerinden anlık olarak deprem bilgilerini paylaşıyor. Bu sayfalarda en son nerede deprem olduğu, bu depremin şiddeti ve derinliği gibi bilgiler yer alıyor. 👇

AFAD son depremler sayfası için tıklayın

Kandilli son depremler sayfası için tıklayın

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir