Görüş Bildir

Bilim Kurulu Üyelerine Seslenen Ahmet Hakan: 'Açın Lokanta ve Kafelerin Önünü'

Anasayfa > Gündem

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu üyelerine restoran ve kafelerin açılması için çağrıda bulundu: 'Duyun bu feryadı'

Hakan, bugünkü köşe yazısının bir bölümünde, kafe ve restoranlarda çalışanların sorunlarına değinerek, çok sıkı kural ve denetimlerle işletmelerin açılmasını istedi. 

Hakan, şunları söyledi:

'Sevgili hocalarım. Özellikle Bilim Kurulu üyesi hocalarım. Şubat diyorsunuz, mart diyorsunuz. Vaka sayısı diyorsunuz, ölüm sayısı diyorsunuz. Mutasyon diyorsunuz, mutant diyorsunuz. Çin aşısı diyorsunuz, Alman aşısı diyorsunuz. 14 gün diyorsunuz, 28 gün diyorsunuz.

Kısacası... Diyorsunuz da diyorsunuz. Fakat bir türlü... 'Açılsın artık kapılar' demiyorsunuz.

Sevgili hocalarım. Bilmem farkında mısınız? Otel, restoran, kafe sektöründe yüz binlerce işletmecimiz, servis elemanımız, aşçımız, komimiz, bulaşıkçımız perişan durumda. Hastalıktan değil işsizlikten gidecekler.

Çok sıkı kurallarla, çok sıkı denetimlerle... Açın lokantaların, kafelerin önünü. Duyun feryadı.'

Sadece "paket servis" ve "gel al" şeklinde hizmet verebiliyorlar

Sadece "paket servis" ve "gel al" şeklinde hizmet verebiliyorlar

1 Haziran 2020'de 'normalleşme' diye ifade edilen süreçle birlikte  Türkiye'de kısıtlamalar kaldırılmış ancak Kasım 2020'de yeniden hayata geçirilmişti. 

Bu kapsamda kafe ve restoranlar kapatılırken hafta sonu ve akşam saat 09.00'dan sonra sokağa çıkma kısıtlamaları uygulanmaya başlanmıştı.

Kafe ve restoranların 10.00-20.00 saatlerinde sadece paket servis veya 'gel-al' hizmeti verecek şekilde açık olabileceği belirtilmişti.

Bu haberler de ilginizi çekebilir 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
15
7
6
3
2
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Halil Değerli

Tam bir kukla.... İpler başkasında.... Seslendiren başkası.... ....... 🤪😡🤪

Pickle Rick

Kardeş açık açık Tayyip'e yazsana. Ne bilim kurulu filan diye geveliyorsun. Bütün açıklamalarını ''Cumhurbaşkanımızın talimatıyla...'' besmelesiyle yapıyorlar.

Emre Öztürk

Erdoğan'a bir seslensen ya ahmet hakan. Hibe desteği yapsın. ve sağlam bir destek olsun.