Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bilim İnsanları Açıkladı: Öz Sevgiyi Keşfeden Bekar Kadınlar Daha Mutlu!

-

Son veriler, bekar kadınların sayısının gün geçtikçe arttığını gösteriyor. Kadınların neden bekar kaldıklarını söylemek veya gerçekten mutlu olup olmadıklarını bilmek zor. Belki de bu durum, nüfus eşitsizliğinden veya modern dünyanın onlara başka bir seçenek bırakmamasından kaynaklanıyor olabilir. Sizler için derlediğimiz içeriğimize bir göz atın.

Kadınlar, ilişkinin yürümesi için daha çok çabalıyor!

Görsel Kaynağı: How to be single / Warner Bros. Entertainment Inc.

Tabii ki bu bir genelleme, fakat kadınların ilişkilerini inşa etmek veya sürdürmek için daha fazla gayret gösterdikleri kimse için sürpriz olmasa gerek. Fakat bir noktadan sonra kadınlar, bu durumdan yorulmaya başlıyor. 45-65 yaş arası, kadınların yaklaşık %32'si ve erkeklerin sadece %19'u bekarken mutlu olduğunu söylüyor.

Evet! Uzun bir ilişki sonrasında tekrar bekar olmak kadar iyi bir his yoktur. Kadınlar, stressiz veya suçlu hissetmeksizin sadece kendileri için çalışmaya başlıyorlar.

unsplash.com

Sonunda, uzun bir tatile veya tango kursuna gitmeye başlayabilirler. Birleşik Krallık'taki kadınların %61'i ilişki durumlarından memnun olduklarını söylüyor. Aile sorumlulukları yok, yemek yapmak zorunda da değiller. Sadece yemek siparişi verip, mutlu olabilirler.

Aşk, dünyanın merkezi olmaktan çıkıyor!

Görsel Kaynağı: Legally Blond / MGM  

Şöyle söyleyelim, daha başka bir sevginin varlığını keşfediyorlar, öz sevgi. Bu durumu ayrıca, çocuğu olduktan sonra boşanan kadınlar da tecrübe ediyor. Demek oluyor ki, kadın sevgisini artık çocuğuna veriyor ve hayatında yeni bir adam için hiç yer kalmıyor.

Senelerdir bekar olan arkadaşlarınız mutlaka vardır. Araştırmalar, bu durumun günümüzde hiç de ender rastlanır bir durum olmadığını ortaya koyuyor!

Bekar kadınların %75'i, geçtiğimiz yıllarda yeni bir ilişki arayışına girmemiş bile!

Görsel Kaynağı: Sex and the City / Warner Bros. Television

Bu rakamları gördüğünüzde doğal olarak problemin ne olduğunu merak ediyorsunuzdur. Evet, onlar da gerçek aşk arayışı içerisindeler, ama ne kadar uzun süre bir ilişkiniz olmazsa, kendi başınıza başarabileceğiniz şeylerin varlığının o kadar farkında olursunuz. Ve sırf yalnız kalmamak adına yanınızda birini istemezsiniz.

Kadınlar gerçek ve güçlü hisler için beklerler ve boş zamanlarının çoğunu kendilerini geliştirmek adına harcarlar.

Ve bu da onlara mutluluk ve öz güven kazandırır! Şimdiyse, erkeklerin neden ilişkileri varken daha iyi hissettiklerini biliyoruz. Kadınlar, başka bir sosyal çevreye sahip olmayı isterken, erkekler genelde partnerlerine veya eşlerine bel bağlarlar. Kadınların, bir problemi başkasından yardım alarak basitçe çözmesine şaşırmamak gerek. Ayrıca, bir kadın bekarsa, daha çok arkadaş edinme eğilimindedir. Diğer yandan erkeklerse, sosyal çevrelerini genişletme konusunda daha az aktif olurlar.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
morbidezza

Beyonce gibi aldatıldığı halde o kişiyle olmaya devam eden bir kadının öz sevgiyle bir ilgisi olduğunu düşünmüyorum. Öz saygısı olduğundan bile şüpheliyim.

yunus-altin

Kaynak nerede?

rebelgirl

Bekarlık kadar harika bir şey var mı yaa.Yaşasın bekarlık!

can_can

Benim bildiğim araştırmalara göre bekar erkekler bekar kadınlara göre daha mutlu. Üstelik gelişmiş ülkelerde 30 yaş üstü kariyer sahibi kadınlar yalnızlıktan şikayetçi. Bu işte bir terslik var

enk-capital

Bu yalnızlık hissi de yine erkekler yüzünden oluşturulan bi güvensizlik ortamından kaynaklı. Kadın ev taşıyacak oluyo, yalnız olduğu için taşımacısı nakliyecisi taciz eder mi askıntı olur mu korkusu yaşıyo, gece geç saatte dışarı çıkacak oluyo acaba yanında kimse yok diye rahatsız ederler mi diye çekiniyo. Yalnız yaşayan kadınlar için bir sürü dedikodu çıkarılıyo. İş yerinde acaba bekar olduğu için askıntı olan olur mu diye çekiniyo, eve tamircisi şusu busu gelirse acaba yalnız görüp bi şey yapar mı diye korkuyo, yalnız olduğu anlaşılırsa bi zarar vermek isteyen olur mu diye korkuyo falan filan.... Yani daha çok bi tehlike ve korunma ihtiyacı yüzünden hissedilen bi yalnızlık. Daha güvenli ve huzurlu ülkelerde bu yalnızlık hissinin daha az yaşandığını düşünüyorum.

can_can

Yok işte ben çok video seyretmiştim bu konuyla alakalı. Özellikle gelişmiş ülkelerde var böyle bir sıkıntı. Hani yabancı haberlerde veya tv programlarında çok konuşulan bir konu.

can_can

Gerçi ''öz sevgiyi keşfeden kadınlar'' diyor pardon. Doğrudur kendini bilen kadın/erkek hayatta mutluluğu bir şekilde bulur. Benim bahsettiğim konu farklıydı excusez moi

Görüş Bildir