Bilim İnsanları Açıkladı: 'Evlilikte Erkeğin Uzun, Kadının Kısa Olması Mutluluk Getiriyor'

-

Kitae Sohn tarafından yapılan araştırmaya göre çiftler, kısa boylu kadınlar uzun boylu erkekleri seçtiğinde en mutlu evliliklere sahip oluyorlar.

Ayrıntılar haberimizde:

Evrimin bir etkisi!

Kitae Sohn’un araştırması süresince 7,850 kadının araştırma verileri toplandı ve analiz edildi. Araştırma, kadınların mutluluğunun doğrudan erkeğin boyuyla bağlantılı olduğunu gösterdi. Sohn, kadınların daha uzun boylu erkekleri tabiatları gereği çekici bulabileceklerini söylüyor, çünkü seçimlerini açıklayamıyorlar! Evrimsel sebeplendirme, kadınların tercihlerini etkileyebilen bir durum. Ancak çalışma, bu faktörün evliliğin yalnızca ilk 18 yılına etki ettiği sonucuna vardı. Daha sonrasında, boy bir önem arz etmiyor.

Uzun erkekler koruma ve feminenlik hissettiriyor.

Başka bir araştırma ise şu soruya cevap vermeye çalışmıştı: "Gönül işlerinde boyun önemi var mıdır?" Cevap ise "Evet." Araştırmada yer alan 601 kadın düşüncelerini şu şekilde paylaştılar:

  • Bir adamın gözlerine yukarıdan bakmak garip geliyor.

  • Ayrıca topuklu ayakkabı giyip yine de kısa olan olmakla da ilgili söylenecek şeyler var.

  • Ayrıca onun boynuna yukarı uzanarak sarılabilmek istiyorum.

  • Kadın olarak, aynı anda hassas ve güvende hissetmeyi seviyorum.

Uzun erkeklerin daha zeki olduğuna inanılıyor.

Eğer bu araştırmayı incelerseniz, boy uzunluğu ve zeka arasında gerçekten de bir doğru orantı olduğunu öğreneceksiniz. Bu araştırmanın sonuçlarına dayanarak bilim insanları uzun erkeklerin gerçekten de daha zeki olduğunu açıkladılar. Fakat bu araştırmanın bütün kısa insanların zeki olmadığı anlamına gelmediğini belirtmekte fayda var. Bu sadece araştırmadaki ortalama bir sonuç.

Uzun erkeklerin daha yüksek gelire sahip olduklarına inanılıyor.

Bu bilimsel makaleye göre, ne kadar uzunsanız geliriniz de o kadar fazla. Araştırma, boyu 180 santimetre olan birisinin 30 yıllık kariyeri boyunca boyu 165 santimetre olan bir erkekten yaklaşık 166.000 dolar fazla kazanacağının tahmin edildiğini söylüyor. Anne Case ve Christina Paxon tarafından yapılan araştırma ise boydaki bir inçlik artışın gelirdeki yüzde 2 ila 2.5'lik bir artışla bağlantılı olduğunu iddia ediyor.

Uzun boylu erkeklerin yüksek sosyal statülere sahip olması daha muhtemel.

Başka bir araştırma ise boyun doğrudan kişiler arası hakimiyet ve sosyal statü ile bağlantılı olduğunu doğruluyor. Bu durum uzun boylu erkeklerin sosyal aktivitelere daha fazla katılmasıyla açıklanıyor. Böylece, daha yüksek hedeflerini başarmaya yardımcı olan sosyal uyumlulukları artıyor.

Peki ideal boy farkı nedir?

Polonyalı İnsan Bilimci Boguslaw Pawlowski tarafından varılan ilginç sonuç ise paranın, saygının ve güvenin hayat arkadaşı seçiminde önemi olmaması gerektiği yönünde. Asıl önemli olan boy farkı oranı. Pawlowski'nin gerçekleştirdiği araştırmaya göre erkeğin 1.09 kat uzun olması gerekiyor. 

Bu başarı oranına hangi çiftlerin uyduğunu biliyor musunuz? İşte araştırmacının bahsettiği bazı örnekler:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
freedom667

he ben 1.65'im ben malın önde gideniyim öyle mi? boyu kısa olanın aklı da kısadır zihniyetine sahip olan orospu çocukları artık ölsünler

alpin-cayiri

Uzun boy gücün temsili olarak düşünülebilir. Uzun boy, güçlü görünüm, korunma isteği ve güven duygusunu hissetme. Sanırım iç güdüsel olarak böyle. Kadınlar ait, erkekler sahip olmak ister mantığı. Şimdi gelir bir iki feminik feminik konuşur kadın mal mı güçlü kadın falan filan diye ama araştırma öyle demiyor. Bazı kadınlar ne istediğini kendisi de bilmiyor :D Gerçi burada yazanlarda çok mantıklı durmuyor. Mutluluk doğrudan erkeğin boyuyla alakalı ne demek. Diğer tüm etkenleri siktir et ''Kadın mutlu değilse erkek kısa olduğu içindir'' anlamı çıkıyor.

freedom667

hiç bir kadın kısa erkekler mutlu olamaz mı yani? o zaman o kafasız Allah neden kısa erkekleri yarattı?

psychocrisis

feminizm başlı başına insan doğasına aykırı bir oluşumdur. şimdi mi "evrim" falan aklınıza geldi? salak mısınız olum siz?

samet-yilmaz4

1.15 e bağlasak olmaz mı :)

enisberkay

Saçma. Uzun boylu erkek seven kadınların veya kısa boylu kadın seven erkeklerin davranışlarının açıklamasını yapmak için zorlamasından başka bir şey değil bu. benim boyum 172 ve ben minyon kadınları severim. Kendimce sebeplerim var ama asla "evrimimden ötürü kısa kadın daha çekici geliyor" diyecek kadar salaklaşmam.

Görüş Bildir