Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Benliğinin En Güçlü Özelliklerini Ortaya Çıkaran Bu Testte Beş Ana Karakterden Hangisisin?

2.2bPAYLAŞIM

Hangi kişilik tipindesin öğrenmek ister misin? 

Cevabın evetse, yapman gereken çok basit. Sorularda sana verdiğimiz yargılara ne ölçüde katılıp, katılmadığını işaretle ve sonucu öğren!

1. Yeni birileriyle tanıştığımda kendimi tanıtmakta zorlanırım.

Kesinlikle evet
Kesinlikle hayır

2. Stresli durumlarda bile kolaylıkla sakinliğimi koruyup, odağımı kaybetmeden işimi yapmaya devam edebiliyorum.

Kesinlikle evet
Kesinlikle hayır

3. Sadece sırf merak ettiğim için, bir şey yapabilirim.

Kesinlikle evet
Kesinlikle hayır

4. Kendimi diğer insanlardan üstün hissediyorum.

Kesinlikle evet
Kesinlikle hayır

5. Benim için düzenli olmak ve buna göre hareket etmek uyum sağlamaktan daha önemli.

Kesinlikle evet
Kesinlikle hayır

6. Yaratıcı olmaktan ziyade daha pratik bir insan olduğumu düşünüyorum.

Kesinlikle evet
Kesinlikle hayır

7. Karşımdaki insanların duygularıyla bağ kurmakta zorlanıyorum.

Kesinlikle evet
Kesinlikle hayır

8. Hayallerim gerçek dünyaya ve içindeki olaylara odaklanma eğiliminde.

Kesinlikle evet
Kesinlikle hayır

9. Bence ilginç bir kitap veya video oyunu çoğunlukla sosyal bir etkinlikten daha iyi.

Kesinlikle evet
Kesinlikle hayır

10. Bir iş yeri sahibi olsaydım. Sadık ama düşük performanslı çalışanlarımı işten çıkarmakta zorlanırdım.

Kesinlikle evet
Kesinlikle hayır

11. Kişisel bir zaman çizelgesi oluşturmakta ve buna bağlı kalmakta genellikle pek sorun yaşamıyorum.

Kesinlikle evet
Kesinlikle hayır

12. Bir grup insanla vakit geçirdikten sonra kendimi daha enerjik ve pozitif hissediyorum.

Kesinlikle evet
Kesinlikle hayır

Mantık Mimarı!

Her şey için bir planı olan, hayalperest ama staretjik haraket eden birisin. En büyük kişisel tatminin ise bilgi, bilgi ve daha fazla bilgi! Toplumda azınlık olan bir kişilik tipine sahipsin. Senin gibiler hayal kurmaya bayılır ancak adımlarını syratejik bir şekilde atarlar, kararlı ve hırslı kendine özgü bir karakterleri vardır. Çocukluğundan itibaren öğrenmeye susamış bir şekilde sürekli yen bilgilerle zihnini doldurmaya çalışmışsın hatta sana küçük yaşlardan itibaren kitap kurdu diye seslendiklerini bile iddia edebiliriz. Belki sağlam bilgi haznenden ötürü her zaman kendine güvenli biri olmuşsun bunun yanı sıra geliştirdiğinn sağlam öngörülerle hem çevren tarafından takdir edilmiş hem de büyük bir saygı kazanmışsın. Aynı zamanda yalnızlığı seven gizemli auran çekiciliğini de bir tık arttırmış. Karakteri sana benzeyen önemli kişilerden bir kaç örnek vermek gerekirse; Christopher Nolan, Elon Musk, Arnold Schwarzeneger, Vladimir Putin, Michelle Obama gibi isimleri sayabiliriz.

Arabulucu!

Sen her zaman kibar ve fedakar biri olmuşsun. İdealist bir yapın var bu yüzdende istediğine ulaşana kadar asla pes etmiyor, sonuna kadar çabalıyorsun. Sakin, çekingen hatta utangaç gibi algılansanda içinde parlamaktan kaçınmayan oldukça tutkulu bir sen var. Olayları daha yumuşak hale getirmeye ve daima ortak bir çözüm bulmaya çalışıyorsun ancak bunu yaparken çoğu zaman yanlış anlaşılıyorsun. Bu sebeple, seni gerçekten tanıyan ve kafanın uyduğu kişlerle vakit geçirdiğinde tazelendiğini hissediyorsun çünkü kendini anlatmak için ekstra çaba sarf etmiyorsun. Bir adım atarken mantıktan ya da heycanından ziyade pratik yolları tercih ediyor ve buna göre yol alıyorsun. Senin kişilik tipine sahip insanlar, başkalarıyla derin iletişim kurmasını, benzetmeler ve kıssalar hakkında kolay konuşmasını, fikirlerini paylaşmak için sembolleri anlamasını ve yenilerini yaratmasını sağlamakta oldukça başarılı. Bu yüzden sana benzeyen bir kaç isim olarak; J.R.R. Tolkien, Björk, Johnny Deep, William Shakespeare gibi sanatçıları sayabiliriz.

Yenilikçi önder!

Sen tutkulu ve karizmatik yapınla doğuştan lider olarak yaratılmşsın. Çoğu zaman hareketlerin ve davranışlarınla çevrendekilere ilham veriyorsun. Güçlü, fedakar ve yenilikçi bir yapın var tüm bunların ışığında hemen hemen herkesin kolayca güvenini kazanabiliyorsun. Çok fazla iyimsersin ve bazen bunun ölçüsünü kaçırdığında karşındakiler bunu suistimal edebiliyor. Duygularını ifade etmekte ve başkasının duygularını anlamakta zorluk çekmiyorsun özetle içi dışı bir şeffaf birisin. Samimiyet, bu hayatta aradığın en önemli şey. İnsanlarla vakit geçirmekten, bir şeyler paylaşmaktan müthiş bir keyif alıyorsun. Aynı zamanda kültürel etkinliklere katılmaktan ve bunların bir parçası olmakta bir diğer ilgi alanın. Herhangi bir şeye büyük bir tutku ile bağlandığındaysa gözün hiçbir şeyi görmüyor. Senin kişilik tipine benzeyen tanınmış isimler bir kaçı; Barack Obama, Oprah Winfrey, Ben Affleck, Sean Connery, Jennifer Lawrence

Savunmacı!

Sen, sevdiklerini her zaman korumaya hazır, sıcak kanlı ve oldukça anaç biricisin. Empati yeteneğin oldukça gelişmiş ancak söz konusu özellikle ailen ve dostların olduğunda bunu bir kenara bırakarak oldukça yırtıcı ve gözü kara birine dönüşebiliyorsun. Sessiz ve içe dönük olmana rağmen insani becerilerin oldukçe gelişmiş ve güçlü sosyal ilişkiler kurabilen bir karakterin var. Seni sen yapan pek çok özelliğin var ancak sen bile kendini bir kaç kelime ile tanıtmakta zorlanıyorsun çünkü oldukça değişen ve komplikesin. Fazlasıyla mükemmeliyetçi ve titizsin. Saygı görmeye ve göstemeye önem veriyor, kibarlığı ise asla elden bırakmıyorsun. Sen özetle; karşındaki kişi sana nasıl davranırsa aynı şekilde fazlasıyla karşılığını veren biri olarak tanımlayabiliriz. Karakterinin oldukça benzerlik gösterdiği isimler ise; Halle Bery, Vin Diesel, Beyonce, Anne Hathaway

Becerikli bir maceraperest!

Sen yeni bir şeyi araştırmaya ve deneyimlemeye her zama açıksın. Rahat ve büyüleyici bir tavrın var. Oldukça özgür ruhlusun ancak hareketlerinde estetikliği ve güzelliği elden bırakmıyorsun. Kurduğun bağlantıları tekrar yorumlamaktan, hem kendini hem de yeni bakış açılarını tekrar keşfetmekten ve bunlar üzerinde deney yapmaktan oldukça zevk alıyorsun. Geçmiş ya da gelecek üzerinde durmaktansa kim olduğunu irdelemeyi ve bunun üzerine düşünmeyi seviyorsun. Heyecan dolu sporlar ve doğa ise en büyük tutkularını oluşturuyor. Spontane hayatın gibi duyguların ve davranışlarında anlık olarak şekilleniyor bu yüzden en yakındakilerin bile baze neye ne tepki vereceğini kestiremiyebiliyor. Kendine özgü oluşun ve özgür ruhunsa seni geçrekten çekici kılıyor. Seninle benzere karakterde olan bir ismi saymak gerekirse; Michael Jackson, Kevin Costner, Avril Lavigne, Britney Spears, Lana Del Rey gibi önemli kişileri sayabiliriz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yildiz-hilal-gungunes

Becerikli bir maceraperest!

fangirl_butterfly

ara bulucu

deniz-cabuk3

Mantık Mimarı!

nurcii

Becerikli bir maceraperest! Sen yeni bir şeyi araştırmaya ve deneyimlemeye her zama açıksın. Rahat ve büyüleyici bir tavrın var. Oldukça özgür ruhlusun ancak hareketlerinde estetikliği ve güzelliği elden bırakmıyorsun. Kurduğun bağlantıları tekrar yorumlamaktan, hem kendini hem de yeni bakış açılarını tekrar keşfetmekten ve bunlar üzerinde deney yapmaktan oldukça zevk alıyorsun. Geçmiş ya da gelecek üzerinde durmaktansa kim olduğunu irdelemeyi ve bunun üzerine düşünmeyi seviyorsun. Heyecan dolu sporlar ve doğa ise en büyük tutkularını oluşturuyor. Spontane hayatın gibi duyguların ve davranışlarında anlık olarak şekilleniyor bu yüzden en yakındakilerin bile baze neye ne tepki vereceğini kestiremiyebiliyor. Kendine özgü oluşun ve özgür ruhunsa seni geçrekten çekici kılıyor. Seninle benzere karakterde olan bir ismi saymak gerekirse; Michael Jackson, Kevin Costner, Avril Lavigne, Britney Spears, Lana Del Rey gibi önemli kişileri sayabiliriz.

karmasik-bir-poncik

Savunmacı! Savunmacı! en sevdiklerini her zaman korumaya hazır, sıcak kanlı ve oldukça anaç biricisin. Empati yeteneğin oldukça gelişmiş ancak söz konusu özellikle ailen ve dostların olduğunda bunu bir kenara bırakarak oldukça yırtıcı ve gözü kara birine dönüşebiliyorsun. Sessiz ve içe dönük olmana rağmen insani becerilerin oldukçe gelişmiş ve güçlü sosyal ilişkiler kurabilen bir karakterin var. Seni sen yapan pek çok özelliğin var ancak sen bile kendini bir kaç kelime ile tanıtmakta zorlanıyorsun çünkü oldukça değişen ve komplikesin. Fazlasıyla mükemmeliyetçi ve titizsin. Saygı görmeye ve göstemeye önem veriyor, kibarlığı ise asla elden bırakmıyorsun. Sen özetle; karşındaki kişi sana nasıl davranırsa aynı şekilde fazlasıyla karşılığını veren biri olarak tanımlayabiliriz. Karakterinin oldukça benzerlik gösterdiği isimler ise; Halle Bery, Vin Diesel, Beyonce, Anne Hathaway

Görüş Bildir