Görüş Bildir
Haberler
Beklentiler Değişken: Dünyanın Farklı Ülkelerinde En Yaygın Estetik Operasyonlar Hangileri?

Beklentiler Değişken: Dünyanın Farklı Ülkelerinde En Yaygın Estetik Operasyonlar Hangileri?

Dünyada tek bir güzellik algısı yok. İyi ki de yok, yoksa tek tipleşme başka bir boyuta varırdı. Estetik operasyonlarda da bu durum geçerli. Her ülke insanı farklı beklentilere sahip ve bu da plastik cerrahinin farklı ülkelerde farklı şekillerde gelişmesine sebep. Gelin ülkelere göre popüler olan operasyonlara bakalım.

İçeriğin Devamı Aşağıda

1. Hindistan

1. Hindistan

Yüz germe Hindistan'da çok popüler. Bollywood yıldızları gibi gergin bir yüz isteyen Hintlilerin yanı sıra Avrupa ve Amerika'dan da bunun için ülkeyi ziyaret edenler var.

2. İran

2. İran

En yaygın operasyonun burun estetiği olduğunu bilmeyen yoktur. Ancak bu durum öyle bir hal aldı ki, burun estetiği sonrası kullanılan alçı ve bantlar günlük hayatta da kullanılan popüler bir aksesuara dönüştü.

3. Amerika Birleşik Devletleri

3. Amerika Birleşik Devletleri

Amerika'da da herkesin bildiği üzere göğüs büyütme operasyonu birinci sırada. Son yıllarda dudak dolgusu da bu operasyonla yarışıyor. Medyanın vurguladığı ideal seksi kadın imajı, Amerikalı kadınları oldukça etkiliyor.

4. İngiltere

4. İngiltere

İngiltere ve Birleşik Krallık'ta dudak dolgusunun yeri başka. Kimi zaman oldukça abartılsa da, İngiltere'de yüz estetiği diğer operasyonlardan önde.

5. Kore

5. Kore

Kore'de en yaygın uygulama çene estetiği. Çenenin baştan şekillendirilmesinin tüm yüzü etkilediğinin farkında olan ve bu konuda uzmanlaşan Koreliler, normalde çok ağır bir operasyon olan çene estetiğini neredeyse botoks kadar kolay hale getiriyorlar.

İçeriğin Devamı Aşağıda

6. Brezilya

6. Brezilya

Kalça ve göğüslerin önemli olduğu ülenin yaygın operasyonu liposuction. Vücudun belli bölgelerinden alınan yağların kalçaya enjekte edilmesiyle elde edilen yuvarlak çıkık kalça işlemine de 'Brezilya kalça kaldırma' deniyor.

7. Çin

7. Çin

Çin'de aslında tüm Asya ülkelerinde oldukça popüler olan göz estetiğini görüyoruz. Avrupalı gözlere sahip olmak isteyen Asyalılar, büyük gözler için göz kapaklarına operasyon yaptırıyor.

8. Suudi Arabistan

8. Suudi Arabistan

Ülkece yakından bildiğimiz üzere en popüler operasyon saç ekimi. Suudi kadınlar için ise liposuction, karın gerdirme çok yaygın. Onu göğüs büyütme ve jinekolojik estetik takip ediyor.

9. İspanya

9. İspanya

İspanyol kadınlar sert hatlarını yumuşatıp daha feminen bir görüntüye sahip olmak için bıçak altına yatıyor.

10. Rusya

10. Rusya

Ruslar ameliyatsız estetiğin nimetlerinden yararlanmayı tercih ediyor. Dolgu ve botoks ülkede çok yaygın.

İçeriğin Devamı Aşağıda

11. Tayland

11. Tayland

Dünyanın geri kalanına tuhaf gelebilir ama Tayland'da kadınlar ve erkekler burunlarını büyüttürüyor. Doğal olarak küçük, yuvarlak hatlı ve basık burunlara sahip oldukları için keskin hatlara sahip olma amacıyla bu işlemi yaptırıyorlar.

12. Türkiye

12. Türkiye

Türkiye'de en yaygın operasyon elbette burun estetiği. Son yıllarda ameliyatsız uygulamaların popülerliği artsa da, hiçbiri burun operasyonunun yanına yaklaşamaz. Bu sebeple doktorlarımız dünyanın en başarılı burun operasyonlarına imza atıyor.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
89
28
28
13
10
6
5
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
DR.D

Estetik yapılmasını gerekli olandıkça doğru bulmuyorum.