Babası ve Abisinin Eşcinsel Olduğunu Öğrenen Eşcinsel Bireyin Yaşadığı Trajik Olay

495PAYLAŞIM

Gerçekten gözyaşlarıma hakim olamadım...

Kaynak

YouTube’da dolanırken “İçindeki Sen” adlı kanalda yapılan bir röportaj dikkatimi çekti. Dinlediğimde ben de duyduklarıma inanamadım ve sizlerle bunları paylaşmak istedim. Hayatımda ilk defa duyduğum bu hikayeye gelin birlikte göz atalım.

Öncelikle, kendi ismini söylemek istemediği için konuğumuza Ali diyoruz. Ali şu anda 35 yaşında LGBTİ bir birey ve kendinde bir şeylerin farklı olduğunu aslında doğduğu andan beri hissediyor.

Ali, aile ortamı olarak alkolün, şiddetin, başka kadınların eve getirildiği ve cinsel ilişkiye girildiği bir evde büyüyor. Bu yüzden de komşu çocuğun babasının işten gelip kendisine merhamet göstermesini beklerken ilk defa 5 yaşındayken kadınlara karşı hiçbir şekilde ilgi duymadığını ve bir erkekten hoşlandığını fark ediyor..

Bir erkekle ilk cinsel ve duygusal deneyimini ise üniversite hayatında yaşamaya başlıyor.

Ali’nin yaşadıklarının en içimizi acıtan kısmı ise 10 yaşında bakkalcı tarafından tecavüze uğraması ne yazık ki. Bu olay yaşandığında annesinin yanına gidip, bu adam bana bunları yaptı diye her şeyi anlatıyor. O sırada polisler geliyor, tecavüz eden adam yakalanıyor ve mahkemelik oluyorlar. Buna rağmen çoğu insan Ali’yi yarı suçlu olarak görüyor.

Mahkemede hakimin sorduğu ilk soru ise “Adam sana bunu yaptığında sen hangi pozisyondaydın?” oluyor. Orada ağlayarak olayı anlattıktan sonra Ali artık her şeyden korkmaya ve kimseyle görüşmemeye başlıyor.

Ali, üniversite için İstanbul’a geliyor. Ve o yaşlardayken bir gün arkadaşıyla mesajlaşıyor ve “sen de gaysin ben de gayim” gibi konuşma içeriği geçen mesajları yanlışlıkla babasına atıyor. Babası okuduktan sonra gay mi? o ne demek diye soruyor.

Ali, ne anlatırsa anlatsın babası aslında ona inanmıyor ve Ali’nin eşcinsel olduğunu öğreniyor. Sonra telefonda arayıp Ali’ye “bunu annene, abine söyleyeceksin” diye tehdit ediyor ve bir anda baba oğul ilişkisi düşman ilişkisine dönüşüyor. Bunun üzerine Ali, annesine ve abisine her şeyi anlatıyor.

Akşam olduğunda annesinin hastaneye kaldırıldığını öğreniyor. Sonra abisi telefonda Ali’yi arayarak “seni çok seviyorum ama öldürmek zorundayım” diyor. Babası ve abisi kendi arasında Ali’yi öldürme planı yapmaya başlıyor. Ali ise arkadaşının evinde kalıyor.

Ertesi gün abisi yanına gelip, memlekete gitmeleri gerektiğini söylüyor. Ali de onlarla birlikte memlekete gidiyor. Tabii o sırada çok korkuyor fakat Ali, abisinin kendi memleketlerine değil, Adana’ya uçak bileti aldığını öğreniyor.

Sonra kuzenleri Ali’yi arıyor ve “kaç, seni Adana yolunda öldürecekler ve atacaklar” diyor. Yani Ali, kendisine yapılan öldürme planını öğreniyor. Ama Ali, abisiyle birlikte yoluna devam ediyor, çünkü abisi ve babasının onu öldüreceğine inanamıyor.

Uçaktan indikten sonra babası ve abisi arabayla karanlık bir yola giriyor. O sırada babası ağlamaya başlıyor ve abisi koltuğun altından metal bir şey çıkarıyor. Tam Ali’yi öldürecekken babası abisinin elini tutup “hayır, yapamayız” deyip yollarına devam ediyorlar. Yani Ali’yi öldürmekten vazgeçiyorlar.

Memlekete vardıktan sonra abisi Ali’yi bir arkadaşıyla tanıştırıyor ve bu adam Ali’nin daha önce tanıştığı ve birlikte olduğu bir adam çıkıyor. Abisine bu durumu çaktırmamaya çalışıyor. Bu adam evli, çocuklu, bir aşiretin veliahtı ve gay bir birey.

Ali abisiyle birlikte bir bara gidiyor ve abisine bir telefon geliyor. Telefonda ise daha önce Ali’yi tanıştırdığı kişiyle konuştuğunu fark ediyor ve dinliyor. Konuşmada ise abisi “hadi bekliyoruz sen de gel” diyor, telefondaki kişi de “tamam geleceğim ama seni çok özledim, bu gece beni çok iyi becermeni istiyorum” diyor. Abisi de “tamam sen gel, seni öyle bir yapacağım ki unutamayacaksın” diyor.

Bunu öğrendiğini abisine belli etmiyor. Sonra eve gidiyorlar ve abisi Ali’yi çok kötü bir şekilde dövmeye başlayınca Ali bir şekilde kurtulup, yalın ayak karakola kaçıyor. Peşinden abisi ve babası karakola gidiyor ve şikayet etmemesini söylüyorlar. Ali dinlemeyip darp raporu alıyor. Şikayetçi oluyor ama sonrasında şikayetini çekmezsen seni öldürürüz tehditleri başlıyor. Ardından şikayeti geri çektiriyorlar.

Sonra Ali, İstanbul’a geri dönüyor ama kafasını kurcalayan bir şeye merak sarıyor. Kendisine bu kadar tepki veren babasının içten içe neler yaşadığını merak ediyor. Sonra yabancı uyruklu travesti birinin fotoğraflarını alıp sahte bir hesap açıyor.

Instagram’dan babasına “Merhabalar, ben sizden çok hoşlanıyorum ama ben bir dönüşüm operasyonu geçirmedim. Sizin için sorun olur mu?” diye soruyor. Babası da ondan çok hoşlandığını, bunu daha önce denediğini ve buna yabancı olmadığını söylüyor. O an babasının da gay bir birey olduğunu anlıyor ve büyük bir şok geçiriyor. Öğrendiklerini ne abisine ne de babasına söylüyor.

Kendisi 35 yaşına gelmesine rağmen babasının ve abisinin neden böyle davrandığına anlam veremiyor. Bu yaşanan olaylardan sonra ailesiyle 3 yıldır iletişim kurmuyor. Kendisine gelen tehditler de şu anda yok. İstanbul'da kendi işi ve yaşamını kurmuş durumda.

Yaşadıklarından dolayı çok ama çok üzüldük. Keşke bunlar hiç yaşanmasaydı ama umarız bundan sonrasında mutlu ve huzurlu bir hayatın olur Ali...

Hikayenin tamamını buradan dinleyebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
oscar77

Onedio nun klasik eşcinsellik fışkıran haberlerinden birisi daha.. Herkes homo olsun da, sizde kurtulun, biz de kurtulalım..!

despresso

Karakoldan darp raporu alnımıyor yalnız. Öffff sırf izlenmek için şişirilmiş o kadaaaarrr salak bi hikaye ki. Eminim heerrrkes inanmış şok olmuştur.

yargidagitan

Ali'nin Urfalı olduğuna yemin edebilirim ama ispatlayamam.

dusunen_odun

noluyor lan!

lysandrablack

Benim çevremde de var halamın kızının eşcinsel olduğunu düşünüyorum hatta eminim haddime değil o yüzden hiçbir şey söylemedim sadece düşünüyorum ben panseksüel olduğum için az çok insanları anlayabiliyorum diyelim bir nevi "gay radar esprisi" (kanka şu çocuk gay mi diye fotoğraf sokarlar ya gözünüze o işte)

Görüş Bildir