Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İstanbul'un Hangi Semtinde Yaşamalısınız?

 > 
18bPAYLAŞIM

Şu an İstanbul'un neresinde yaşadığınız önemli değil, sizin ruhunuza, yaşan tarzınıza uygun İstanbul semtlerini sizin için buluyoruz. İstanbul'da yaşıyorsanız veya İstanbul'a gelme planlarınız varsa bakın bakalım size en uygun İstanbul semtleri hangileriymiş.

İşe gidip gelirken hangisini tercih edersiniz?

Akşamları yapmaktan hoşlandığınız şeyi seçiniz

İstanbul'da en sık ziyaret ettiğiniz yapıyı seçiniz

SÜREYYA OPERASI
SAHAFLAR ÇARŞISI
EYÜP SULTAN
GÜLHANE PARKI
AVM
MALTA KÖŞKÜ

Bir gününüz boşa çıksa nasıl değerlendirirsiniz?

Sabah kahvaltılarında en çok ne içersiniz?

Aşağıdakilerden sizi en çok tedirgin edeni seçiniz

Aşağıdaki İstanbul manzaralarından sizi en çok etkileyenini seçiniz

Bir koku seçecek olsanız?

Tüm masraflar bize ait nerede yemek yerdiniz?

İstanbul belediye başkanı olsanız ilk icraatınız ne olurdu?

Son olarak bir İstanbul şarkısı seçiniz

Sezen Aksu
Pamela
Münir Nurettin Selçuk
Erkan Oğur
Pinhani
Teoman

Etiler-Moda-Bağdat Caddesi

Kendiniz zenginseniz ne ala, değilseniz de ruhunuz zengin. Lüks arabalar, şık butikler, alımlı kadınlar, yakışıklı beyler sizin gün içinde görmeyi istedikleriniz bunlar. Siz İstanbul'un zengin muhitlerinin insanısınız. Etiler'de alışveriş, Moda'da cafe latte, Bağdat caddesinde piyasa yapmalısınız.

Beyoğlu-Cihangir-Beşiktaş

Siz şehrin eğlence hayatının kalbinin attığı mekanların insanısınız. Arkadaşlarıyla bir arada olmayı seven, gece hayatına aşık, sosyal birisiniz. Hal böyle olunca sizin Beyoğlu, Cihangir, Beşiktaş gibi şehrin 24 saat uyumadığı mekanlarına yakın olmanız gerekir. Fazla uzaklaşmayın.

Üsküdar-Fatih

Maddi dünyadan çok manevi dünyanın peşindesiniz. İstanbul'un uhrevi havasını içinize çekmek, sakin, dingin, huzurlu günler geçirmek istiyorsunuz. O zaman siz İstanbul'un manevi dünyasının merkezi Üsküdar, Fatih civarlarında yaşamalısınız.

Beylikdüzü - Tuzla

Sabah iş akşam ev hayatı olan birisiniz. Gece hayatı, geç saatlere kadar oturmak, sosyal yaşam size uzak. İsteseniz bile enerjiniz yok. O sebeple şehrin uçlarına kaçmanızı öneriyoruz. Şehrin gürültüsünden uzak ama konfordan, şehir yaşamından uzak olmayan bu bölgeler size ilaç gibi gelecek.

Şişli - Mecidiyeköy

Siz kalabalığa, karmaşaya, insan ve trafik gürültüsüne bağımlısınız. Bunlardan şikayet etseniz de onlarsız da yapamıyorsunuz. Şehrin iş ve ekonomi hayatının hüküm sürdüğü, mesai saatlerinde cehennem azabı yaşatan şehrin en işlek bölgeleri sizin için ideal olacaktır.

Kemerburgaz - Şile

Siz İstanbul'da yaşayayım ama kimse bana bulaşmasın, istediğim hayatı kurabileyim diyenlerdensiniz. Şehrin en dışında, doğa ile iç içe, denize yakın, sessiz sakin yerler sizin için ideal. Maddi gücünüz yerindeyse Kemerburgaz, daha orta halli iseniz Şile tam size göre.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
focus-mspgil

Etiler-Moda-Bağdat Caddesi

sadece_melis

Beyoğlu-Cihangir-Beşiktaş bildin şekerim 2 sene Cihangir'de yaşadım. :)

naz04

beyoglu cihangir besiktas

Gizli Kullanıcı

Beylikdüzü - Tuzla Sabah iş akşam ev hayatı olan birisiniz. Gece hayatı, geç saatlere kadar oturmak, sosyal yaşam size uzak. İsteseniz bile enerjiniz yok. O sebeple şehrin uçlarına kaçmanızı öneriyoruz. Şehrin gürültüsünden uzak ama konfordan, şehir yaşamından uzak olmayan bu bölgeler size ilaç gibi gelecek.

mesut-ertas1

Kemerburgaz - Şile

Görüş Bildir