Görüş Bildir
Haberler
Annemizi Saklarken 'Benan Demir' Hatice Aslan Kimdir? Hatice Aslan Nereli ve Kaç Yaşında?

Annemizi Saklarken 'Benan Demir' Hatice Aslan Kimdir? Hatice Aslan Nereli ve Kaç Yaşında?

Star Tv'nin yeni dizisi ''Annemizi Saklarken'' güçlü oyuncu kadrosu ile yakında izleyici ile buluşuyor. Başrollerinde Hande Doğandemir ve Kutsi'nin yer aldığı Annemizi Saklarken dizisinin ilk fragmanı da yayınlandı. Annemizi Saklarken, henüz çocuk yaşta bebeğini kucağına alan bir anneyi ve onun yaşadıklarını konu alıyor. Peki, Annemizi Saklarken 'Benan Demir' Hatice Aslan kimdir? Hatice Aslan nereli ve kaç yaşında? İşte Hatice Aslan hakkında merak edilenler...

İçeriğin Devamı Aşağıda

Uzun süredir oyuncu kadrosuyla dikkat çeken ve heyecanla beklenen dizi Annemizi Saklarken 8 Aralık Çarşamba günü ekrana geliyor.  Başrollerinde Hande Doğandemir ve Kutsi'nin yer aldığı Annemizi Saklarken dizisinin ilk fragmanı da yayınlandı. Annemizi Saklarken, henüz çocuk yaşta bebeğini kucağına alan bir anneyi ve onun yaşadıklarını konu alıyor. Annemizi Saklarken dizisinin konusu ve oyuncu kadrosu da herkes tarafından merakla bekleniyor. Peki, Annemizi Saklarken 'Benan Demir' Hatice Aslan kimdir? Hatice Aslan nereli ve kaç yaşında?

Annemizi Saklarken 'Benan Demir' Hatice Aslan Kimdir?

Annemizi Saklarken 'Benan Demir' Hatice Aslan Kimdir?

Hatice Aslan (eski soyadıyla Hatice Aslan Kaleli, d. 20 Şubat 1962, Sivas), Türk oyuncudur. Ferhunde Hanımlar ve En Son Babalar Duyar dizileriyle, Nuri Bilge Ceylan'ın yönettiği Üç Maymun filmindeki rolleriyle tanınır.

Hatice Aslan, 1962'de Sivas'ta doğdu. Sivas Lisesinin ardından Kültür Bakanlığı Ankara Devlet Konservatuvarı'nda Tiyatro okudu. Mezun olduğu 1983-84 sezonunda Nezihe Araz'ın yazdığı, Kenan Işık'ın yönettiği 'Bozkır Güzellemesi' oyununda yer aldı. 1986-1992 yılları arasında İzmir Devlet Tiyatrosu'nda görev aldı. Oğlu Ekin, İzmir'de olduğu bu dönemde dünyaya geldi. 1992 yılında Ankara Devlet Tiyatrosu'na döndü. Yaşar Seyman'ın yazdığı 'Hüznün Coşkusu Altındağ' oyununda oynadı. Aynı dönemde Seynan Levent'in proje koordinatörlüğünü yaptığı Ferhunde Hanımlar dizisinde Necla karakterini canlandırdı. 1995 yılından itibaren 5 yıl kapalı gişe oynayan, Yücel Erten'in uyarladığı 'Azizname 95' oyununda oynadı. 'Gergedan' oyununun ardından 2000 yılında İstanbul Devlet Tiyatrosu'na atandı. 'Küçük Adam Ne Oldu Sana' oyunuyla Afife Jale Ödülleri'nde aday gösterildi. Sevgi Sanlı'nın yazdığı 'Kaygusuz Abdal' ve Melih Cevdet Anday'ın 'Ölümsüzler' oyunlarının ardından Devlet Tiyatroları'ndan emekli oldu. DOT Tiyatrosu'nda 16 kısa oyundan oluşan 'Vur/Yağmala/Yeniden' epik oyun serisinde Mahşer bölümünde yer aldı. Yine Tiyatro Dot'ta 'Pornografi' oyununda oynadı. 2015-2016 sezonunda da Craft Tyatrosu'nda Dario-Fo'nun kadın öykülerinden oluşan 'Hepimizin Öyküsü Aynı' oyununda Bir Ana'yı oynadı. Bu oyunla 21. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri'nde 'Seçici Kurul Özel Ödülü'nü aldı. Tiyatro oyunlarının yanı sıra Türk televizyonlarında En Son Babalar Duyar, Kınalı Kar, Düğün Şarkıcısı, Lale Devri gibi uzun soluklu dizilerde de rol aldı. Nuri Bilge Ceylan'ın dördüncü uzun metrajlı filmi olan Üç Maymun'da baş kadın karakter Hacer'i canlandırdı. Bu filmdeki rolüyle 7. River Run Uluslararası Film Festivali'nde, 2. Yeşilçam Ödülleri'nde ve 41. SİYAD Türk Sineması Ödülleri'nde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü'nü aldı. Daha sonra rol aldığı Vücut filmiyle de 18. Altın Koza Film Festivali'nde yine En İyi Kadın Oyuncu Ödülü'nü aldı.

Hatice Aslan Rol Aldığı Yapımlar?

Hatice Aslan Rol Aldığı Yapımlar?

– Vücut – 2012

– Lale Devri – 2010

– Samanyolu – 2010

– Eastern Plays (yaz mevsimi) – 2009

– Üç Maymun – 2008

Düğün Şarkıcısı – 2008

Bayrampaşa: Ben Fazla Kalmayacağım – 2007

– Hırçın Menekşe 2003

– A. G. A – 2003

– Hürrem Sultan (Mahidevran Sultan) – 2003

– Kınalı Kar – 2002

– En Son Babalar Duyar – 2002

– Ferhunde Hanımlar – 1993

– Deli Balta – 1993

– Elif'in Rüyaları – 1992

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir 👇

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın