Görüş Bildir
Haberler
Ankara Saldırısında Gözaltı Sayısı 21'e Yükseldi

Ankara Saldırısında Gözaltı Sayısı 21'e Yükseldi

Onedio Medya
19.02.2016 - 10:58 Son Güncelleme: 19.02.2016 - 18:05

Ankara'daki terör saldırısına ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınanların sayısı 21'e yükseldi. Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Harun Kodalak, saldırının arka planını aydınlattıklarını belirterek 'Olayı hemen hemen çözmüş durumdayız' dedi. 

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Cumhuriyet Başsavcılığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Ankara'daki terör saldırısının ardından operasyonların düzenlendiği 7 ile Gaziantep de eklendi.

Operasyonlarda gözaltına alınanların sayısı ise 21'e çıktı. Emniyetteki işlemleri devam eden şüphelilerden bazılarının terör örgütü PKK ile bağlantılı olduklarına dair delillere ulaşıldığı ileri sürüldü.

Operasyon yapılan il sayısı 8 oldu

Operasyon yapılan il sayısı 8 oldu

İnönü Bulvarı'nı Dikmen Caddesi'ne bağlayan Merasim Sokak'ta askeri servis araçlarının geçişi sırasında düzenlenen bombalı saldırının ardından Ankara, Adana, Bolu, Tekirdağ, İzmir, İstanbul ve Diyarbakır'da eş zamanlı operasyonlar düzenlenmişti. Gaziantep'in de eklenmesiyle operasyon yapılan il sayısı 8 oldu.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesindeki ifade alma işlemlerine Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Soruşturma Bürosu savcıları da eşlik ediyor.

"Olayı hemen hemen çözmüş durumdayız"

"Olayı hemen hemen çözmüş durumdayız"
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Kodalak, saldırıya ilişkin sabah saatlerinde yaptığı açıklamada, 'Olayı hemen hemen çözmüş durumdayız. Yakın zamanda gerekli açıklamalar devlet büyüklerimiz tarafından yapılacaktır' demişti.

AA

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
ne-bu-kadnezar

PYD ben yapmadım diyor PKK ben yapmadım diyor ama reisi cumhur yok yok öyle deselerde onlar yapmıştır diyor. Arkadaş böyle birşey olabilirmi yav böyle bir ör... Devamını Gör

Ne farkeder

Amaç zaten bu bahaneyle Suriye'de savaşa girmek

Kill

Bu olayı da çözdük,artık önümüzdeki olaylara bakacağız.!

Kınayarak terörü bitirebilirsek eğer, çok pis havamız olacak diğer ülkelere karşı. Düşünsenize,85 milyon birden kınıyoruz ve terör yok oluyor. (Düşünemedi)