Görüş Bildir
Haberler
Ankara'da Toplu Taşımada Yeni Dönem: Otobüsler 24 Saat Çalışacak

etiket Ankara'da Toplu Taşımada Yeni Dönem: Otobüsler 24 Saat Çalışacak

Emre Ordu
15.11.2017 - 18:02 Son Güncelleme: 16.11.2017 - 08:38

Ankara'da toplu taşımada 24 saat hizmet dönemi başlıyor. Kentte en çok yolcunun taşındığı 35 hatta otobüsler sabaha kadar çalışacak. Ayrıca metro seferleri de gece 01:00'a kadar uzatıldı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, uygulamanın cuma gecesinden itibaren başlayacağını açıkladı.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Belirlenen 35 hat, gece 02.00’ye kadar normal seferlerine devam ederken, saat 02.00’den sonra ise her saat başı sefer yapacak. Sabah 06.00’da ise normal seferlerine dönecek. Gece ulaşımının fiyat tarifesinde ise herhangi bir değişiklik olmayacak. Melih Gökçek'in istifasının ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Mustafa Tuna, yeni düzenlemenin cuma gecesinden itibaren uygulanacağını söyledi. Tuna ayrıca 35 hattın Ankara'nın toplam yolcu sayısının yüzde 90'ına hitap ettiğini belirtti.

Metro seferleri uzatıldı

Metro seferleri uzatıldı

Ankara'daki metro seferleri de 1 saat uzatıldı. Artık metrolar 01:00'da kadar çalışacak. Metro seferlerinin Ulaştırma Bakanlığı’nın test sürüşleri nedeniyle bir saat uzatıldığını ve diğer araçların test sürüşleri nedeniyle şu anda daha fazla uzatma ihtimalinin olmadığını belirten Başkan Tuna, bu uygulamanın ciddi bir yoğunluğu alacağını söyledi.

"Zararı sübvanse edeceğiz"

"Zararı sübvanse edeceğiz"
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Gece seferlerinde doğacak zararları sübvanse edeceklerini ifade eden Tuna, 'Bu bir sosyal mevzu olduğundan dolayı artık o zararı karşılayacağız. Gelirlerimizi artırıcı imkânları temin ederek, bu işi sübvanse edeceğiz. İlk etapta bazı lüks işlerden biraz iktisat yapıp, ulaşımı sübvanse etmenin daha doğru olduğunu düşünüyorum' diye konuştu. 

Ayrıca gece ulaşımı konusunda İstanbul’da 11 hatta 358 sefer olduğu, İzmir’de ise 6 hatta 36 sefer yapıldığı bilgisi de verildi.

Toplu taşımada 24 saat uygulaması sosyal medyanın da gündeminde. Yapılan bazı yorumlar şu şekilde 👇

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
620
124
29
11
6
5
3
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Özgür

Umarim İstanbul'a da gelir.

Alp Eren A.kaya

yürü be musti kim tutar seni baygın gözlerine kurban :))

tosarık

havaalani olan her sehirde aslinda olmasi gereken bisey bu...