Görüş Bildir

Ankara'da Motosiklet Sürücüleri İçin Farkındalık Levhaları: 'Aynaya Bakın, Bizi Görün'

Anasayfa > Gündem

Ankara Büyükşehir Belediyesi, son dönemde artan motosiklet kazalarını önlemek amacıyla farkındalık yaratacak bir uygulama başlattı.

Motosiklet kazalarına karşı önlem almak ve toplum bilinci oluşturmak amacıyla Başkent’in dört bir tarafına “Motosikletleri Fark edin, Aynaya Bakın, Bizi Görün” yazılı uyarı levhaları yerleştirilmeye başlandı.

Uyarı levhaları orta refüjlere yerleştiriliyor

Uyarı levhaları orta refüjlere yerleştiriliyor

Büyükşehir Belediyesi, motosiklet kullanan sürücülerin dışında özellikle yiyecek-içecek, giyim ve teknoloji sektöründe hizmet veren motosiklet kuryelerinin pandemi sürecinde daha fazla mesai yaptığını ve kazaların arttığını tespit etti.

Fen İşleri Daire Başkanlığı Sinyalizasyon Altyapı Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından tasarlanan uyarı levhaları ilk etapta İstanbul, Samsun ve Konya Yolu başta olmak üzere, Kazım Karabekir Caddesi ve Başkent Bulvarı’nda bulunan orta refüjlerde hem geliş hem gidiş noktalarına yerleştirildi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
28
17
7
4
1
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
pınar

Şeritten gitmezlerse görmemeye devam. Aralardan şak diye çıkıp bizi tehlikeye atıyorlar. Arabalar gibi trafik kurallarına uymadıkları sürece, söylenmeye hakl... Devamını Gör

Can_Can

Elbette dört tekerlilerin çoğunun iki tekerlilere saygı duymayı öğrenmesi, trafikte bir birey olarak görmesi şart. Lakin bazı motorcuların da fare gibi değil... Devamını Gör

Cem Eröksüz

Motosiklet kullanıcıları için de tabela talep ediyorum. "Trafikte olduğunuzu unutmayın, kaskınızı takın, kırmızı ışıkta geçmeyin..."

Art Ankara

Ters yönden girmeyin, araçların arasından, en sol şeritteki aracın solundan, en sağ şeritteki aracın sağından gitmeyin diye arttırılabilir..