Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Amerika'nın II. Dünya Savaşı Sırasında Gerçekleştirdiği Kanınızı Donduracak İşkenceler

-

Amerika Birleşik Devletleri, II. Dünya Savaşı'nda yer alan diğer pek çok ülke gibi insanlık dışı uygulamalara imza attı. Aklınızı uçuracak tarihsel verileri sizler için derledik:

Mariana Adaları'nda ortaya çıkarılan başsız cesetler, savaşın acımasızlığını gözler önüne seriyor.

1984 yılında, yani savaştan kırk yıl kadar sonra, ABD, Mariana Adaları'nda bulunan ve Japon askerlerine ait olan cesetleri ortaya çıkardı. İlginçtir ki bu cesetlerin %60'ının kafası yoktu. Yukarıdaki fotoğraf, donanmada asker olan sevgilisinden bir Japon askerinin kafatasını hediye olarak alan ve ona Tojo ismini veren bir kadına ait...

Amerikan askerleri, Pasifik cephesindeki savaş boyunca öldürdükleri Japon askerlerin vücudundan bir hatıra aldı.

Bu hatıralar kimi zaman kafatası, kimi zaman da diş, kol ya da kulak oluyordu. Yaygınlığı sebebiyle bu davranışı önlemek isteyen Amerikan generalleri, ilk olarak 1942, daha sonra da 1944 yılında askerlerin cesetleri parçalara ayırmasını yasakladı ancak yine de bu durumun önüne geçilemedi.

Amerikan askerlerinin savaş sırasında gerçekleştirdiği iddia edilen bir başka acımasızlık ise kitlesel tecavüzdü.

Tarihçiler savaşları araştırırken genellikle öldürülen ya da yaralanan insanların sayısına odaklanır; ancak savaşta tek zarar gören bu insanlar değildir. Eldeki verilere göre Amerikan askerleri savaş sırasında Avrupa ve Asya'da on binlerce kadına tecavüz etmiştir. Tarihçi J. Robert Lilly, Amerikan askerlerinin 1946-1946 yıllarında yalnızca Almanya'da 11,000 kadına tecavüz ettiğini belirtmektedir.

Üstelik tecavüzler savaşla birlikte sona ermedi.

Japonların 1945 Eylül'ünde teslim olmasından sonra bile işgalci Amerikan güçleri kadınlara tecavüz etmeyi sürdürdü. ABD'nin Japonya'nın Kanagawa prefektörlüğünü işgal etmesini izleyen ilk on günde bile 1,336 tecavüz vakası kaydedildi.

Alman toplama kamplarında öldürülen insanların öcünü almak isteyen ABD askerleri, Dachau Toplama Kampı'na doğru yola çıktı.

Kampa vardıklarında 39 yük vagonunun içine balık istifi atılmış 2,000'e yakın insan cesediyle karşılaşan Amerikan askerleri, o gün intikam almak için 346'sı kitle infazı olmak üzere, 520 Alman'ı öldürdü.

Hitler, ABD'yi denizaltılarla New York'a saldırmakla tehdit etti.

Alman denizaltıları uzun menzilli roket taşıyabiliyordu ve bu sebeple Amerika tehdidi ciddiye almıştı. Almanların olası bir saldırısını önlemek isteyen Amerikan ordusu böylelikle Teardrop operasyonunu başlattı. Operasyonun amacı, Kuzey Atlantik'ten gelen Alman gemi ve denizaltılarının ülkeye yaklaşmasını önlemekti.

24 Nisan 1945 günü, Amerikan topraklarına yaklaşmakta olan iki Alman gemisi, bir Amerikan gemisini batırdı.

Gemide bulunan 192 kişinin 126'sı Almanlar tarafından öldürüldü. Aradan on saat geçtiğinde ise bir Amerikan gemisi, saldırıda görev alan Alman gemilerinden birini batırarak gemide bulunan 32 kişiyi rehin aldı. Bu kişilerden bir kısmını harp esir kampına gönderen Amerikan askerleri, geriye kalan Alman askerlerini sorguladı, hücre hapsine mahkum etti ve haftalar boyu işkence uyguladı.

İtilaf devletleri, 10 Temmuz 1943'te Sicilya'yı istila etti.

Bundan tam dört gün sonra ise, Amerikan askerleri iki farklı olayla büyük bir katliama imza attı. San Pietro'da 71'i İtalyan, 2'si Alman olmak üzere 73 insanı katleden askerler, tarihe Biscari Katliamı olarak geçen katliamı gerçekleştirdiler.

Amerikan askerleri, 13 Şubat 1945'i izleyen üç gün boyunca Almanya'nın Dresden kentine bomba yağdırdı.

Kente toplamda 3,900 ton patlayıcı atan askerler, tahmini olarak 25,000 insanı katletti. Bundan bir ay kadar sonra ise ABD'nin Tokyo'ya attığı bombalarla 100,000 kişi yaşamını yitirdi. Savaşın sonlarında gerçekleştirilen Hiroşima ve Nagasaki saldırıları ise bilindiği üzere insanlık tarihinin en büyük utanç kaynaklarından birini oluşturuyor...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yunus-emre-ari1

Abd'nin olduğu yerde bunlar normal(!)

ulubatl

insan doğası gereği kim güçlüyse daima güçsüz olanı ezer.en uysal insana bile güç verirsen karşısına çıkanı acımasızca öldürür ya da işkence eder.tarih boyunca hep böyle olmuştur.2. dünya savaşında amerikan askerleri de yapmış almanlar da fransızlar da hatta şu anki durumuna bakarak hiç beklemeyeceğin japonlar da.gerçi bence şu anki durumlarının sebebi de 2. dünya savaşıdır.savaşı kaybetmişler, işkence görmüşler ve yetmiyormuş gib 2 tane atom bombası yemişler.ülkeyi savaşa sokan birkaç aptal yüzünden bütün ülke ıstırap çekmiş.ve onlanlardan ders almışlari.şimdi sadece işlerine bakıyolar.okuyup, çalışıp, üretip refah dolu bi ülke kurmuşlar ve bi daha böyle şeyler yaşamak istemiyolar tabi

pis-soverim

Şimdi Amerika katil katil türküsü dolandı dilime...

tilbe-gunduz

Peki galerinin kapak görseli ?... Şart mıydı yani :(

eroll

Hay 2. Dünya Savaşı'nın... Irak'a gel, Suriye'ye, Libya'ya, Afganistan'a gel. Sokturtmayın şu holocaust muhabbetine. Üzerinden 60 sene geçince herkesin eli temiz, şu son 10 senede yaptıklarını anlatın.

Görüş Bildir