Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Alternatif Sahnelerde İzlenmesi Gereken 7 Yeni Oyun

 > 
823PAYLAŞIM

Sezonun 7 Yeni Oyunu

Sezonun 7 Yeni Oyunu

İstanbullu tiyatro severler için listelediğimiz 7 tane alternatif tiyatro oyunu...

Herkese iyi seyirler...

'' 11'e 11 '' - Emek Sahnesi

Halil Babür’ün yazıp yönettiği “11’e 11” Evren Erler, Sercan Gülbahar, Barış Gönenen, Murat Engiz, Mert Denizmen ve Özer Arslan’ın rol aldıkları oyunda faşizm, sadece bir mesleğe ve bir alana değen yönüyle irdeleniyor. “11’e 11” diye adlandırılan bir ölçüyle saçların tek tip kesildiği, karşıt görüşlerin açık bir şekilde tartışılmasının yasaklandığı, bu tür tartışmaların en çok yapıldığı berberlerinin örgüt evi olarak algılanmaya başlandığı, faşizmin dükkanlardan içeriye tatlılıkla sokulmaya çalışıldığı bir dönem anlatılıyor.
Biletler Mybilet ve Gişede
http://www.mybilet.com/event/17068/11-e-11/?cityid=3&date=22.10.2014
Rezervasyon: 0216 545 73 76

"FÜ" / İkinci Kat

Murat Mahmutyazıcıoğlu'nun kaleme aldığı tek perdelik tiyatro oyunu "Fü", ikincikat-karaköy Sahnesi'nde izleyicisiyle buluşuyor.

Salla memeleri, iç kahveleri, ablası kardeşi, canı her şeyi, unutturmaya çalıştığı, Allah’ın belası boktan bir hayat yaşadığı... Bir de uğruna canını feda edecek kadar seviyorsun ya, işte o en beteri...

"Korku Tüneli", "Disosya", "Şapkalı O*** Çocuğu" gibi oyunların başarılı oyuncusu Murat Mahmutyazıcıoğlu, "Fü" ile birbirinden çok farklı iki kardeşin, iki kuşağın, iki dünyanın sevgi çemberini tamamlıyor.

Biletler Biletix ve Gişsede

http://www.biletix.com/etkinlik-grup/89198171/TURKIYE/tr

''Masum Katiller'' - Tiyatro Oyun Sonu

Beton etkisiz de ölebilirdi insan, göze alabilseydi boğulmayı bir denizin en sığ yerinde. Her deniz biraz gri... Kendine fazla gelmesi kişinin, kendinden değil yaşamın hafifliğindendi. Ağırlaştı mazi. Her mazi biraz gri... Hem masum hem de katil olmak kolay değildi. Aydınlatılması zor bir cinayetti yaşamak ve bir insanı en güzel kendisi öldürebilirdi. Her ölüm biraz gri..."
Vaktinden önce gidenlere adanmış bir oyun bu. Onlar bir rüyaya uyanmak için geç kaldılar, bir uykuya dalmak içinse erken davrandılar. Daha güzel değildi tabi anlatılanlar, mavi bir gökyüzüne sarılmış pembe hikayelerden. Niye bu kadar griydi bu oyun öyleyse? Herkes izlerken biraz ölsün diye belki de.

Biletler Biletix ve Gişede

http://www.biletix.com/etkinlik-grup/74277780/TURKIYE/tr

Rezervasyon için: 02122323412 / 05078451574

''Bir Aşk Söyleminden Parçalar'' - Santral Kumpanya

İşletme son sınıf öğrencisi Melodi, işletme mezunu işsiz erkek arkadaşı Taner ve konservatuar öğrencisi Gizem ile evini paylaşmaktadır. Durgun yaşamları, Gizem’in yeni erkek arkadaşı Alper’in hayatlarına dahil oluşuyla bir süre hareketlenir gibi olur, sonra yine durulur. Oyun bu sıradan sıkıcılığın, ilişkilerin, özellikle de aşkın komedisidir. 

Biletler Biletix ve Gişede

http://www.biletix.com/search/TURKIYE/tr#şermola

Rezervasyon için: 0212 243 74 36 / 0507 818 21 51

İki Kapılı Ev, Shakespeare’in çağdaşı sayılabilecek ünlü İspanyol yazar Pedro Calderón De La Barca’nın 1629 tarihli “İki Kapılı Evi Koruması Güç” adlı komedisinin bir uyarlaması.

Tiyatro patronu Patara, kumpanyası için yeni bir oyun ararken eline Calderón De La Barca’nın “İki Kapılı Evi Koruması Güç” adlı oyunu geçer. Oyun için ideal (!) kadrosunu vakit kaybetmeksizin kuran Patara ile oyuncuları Aşkoş, Mimi, Güzeellik, Dudilli ve Saftirik, neredeyse 400 yıllık bu eski oyunu kendilerince yeniden sahneye koyarlar.

Biletler Biletix ve gişede

http://www.biletix.com/etkinlik/RBN49/ISTANBUL/tr

Rezervasyon için: (0212) 293 19 92

Bir kış gecesi birbirlerinin dünyasına adım atan iki kişi, bencilce bir anlatma isteğiyle yola çıkıp kendilerini keşfetmeye başlarlar.

Mikadonun Çöpleri karmaşanın oyunu... Nesnel olanla öznel olanın, gerçek olanla hayal olanın, somut olanla soyut olanın iç içe girdiği belirsizliğin oyunu... Roller değişiyor. Peki ya hikayeler?  Belki de; "Hiçbir sahne aynen geçmez. Değişe değişe geçer."

Biletler Biletix ve Gişede

http://www.biletix.com/search/TURKIYE/tr#mikadonun çöpleri

Rezervasyon için: 02122323412 / 05078451574

''90'larda Lubunya Olmak'' - Mekan Artı

Mekan Artı, 80 lerden sonra şimdi de 90 lara gidiyor. 90ların karmaşası içinde lubunyaların örgütlenmesine, Ülker sokaka, dönemin baskılarına ve ilk onur yürüyüşünün hazırlıklarına kulak veriyor.

Kafası karışmış bir dönemin umut dolu bireylerini dinliyor.

Siyah Pembe Üçgen İzmir Derneği nin sözlü tarih projesinin ikinci ayağı olan 90larda Lubunya Olmak tamamen dönemin tanıklarının gerçek röportajlarından oluşuyor.

Oyuncular: Didem Topatan, Murat Baykan, Nilsen Arbaş, Sinan Coşkun, Şebnem Nazlı Karalı

Oyun Süresi: 70 dk.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir