Görüş Bildir

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, 'Asgari ücretli, dar gelirli vatandaşlarımızı ev sahibi yapacak bir modelin finasman altyapısını tamamladık. Türkiye'de uygulanmış tarihin en düşük faiz oranı ile kira öder gibi ev sahibi olacaklar.' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Samsun'da iş dünyası ile buluşma toplantısında konuşma yapan Albayrak, dar gelirli ve asgari ücretli vatandaşlara 'konut' müjdesi olarak üzerinde çalıştıkları yeni projeden bahsetti.

"Türkiye'de uygulanmış tarihin en düşük faiz oranı ile ev sahibi yapacağız" 🎥

'Asgari ücretli, dar gelirli vatandaşlarımızı ev sahibi yapacak bir modelin finansman altyapısını tamamladık. 20 yıl vadeyle ve bugüne kadar Türkiye'de uygulanmış tarihin en düşük faiz oranı ile kira hatta kiradan daha ucuz bir maliyetle bu gelir grubundaki vatandaşlarımızı ev sahibi yapacak finansal altyapıyı tamamladık.' diyen Bakan Albayrak, TOKİ'nin de içinde yer alacağı modelin, evlerin modelleri, şehirleri, uygulama şartları gibi tüm ayrıntılarını, bu ay bitmeden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde özel bir programla vatandaşlara anlatacaklarını duyurdu.

"Bu modelin diğer sektörlere önemli katkıları olacak"

"Bu modelin diğer sektörlere önemli katkıları olacak"

Bakan Albayrak, söz konusu modelin diğer sektörlere önemli katkıları olacağına işaret ederek, şunları kaydetti:

'Sosyal adalet noktasında, sektörler, yan sektörler, iktisadi faaliyetlerin güçlendirilmesi noktasında bu önemli adımı inşallah başlatıyoruz. Bunlar tabii başlangıç, inşallah çok daha güçlü adımlarla çok daha güzel müjdeleri önümüzdeki dönemde anons edeceğiz. Doğrudan sanayicimizi, esnafımızı desteklemek amacıyla kamu bankalarımız başta olmak üzere, farklı diğer bankalarımızın da desteğiyle devreye aldığımız kredileri, hepsini inşallah önümüzdeki süreçte daha da güçlendirerek devam ettireceğiz.'

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
134
87
44
12
4
4
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Emine Ata

dar gelirli vatandaş kalmasın diye uğraşmayı düşündünüz mü hiç?

Berat bey Türkiye'deki en sevdiğim komedyen sizsiniz efenim. Yine güldürdünüz beni yapmayın allah aşkına. Çök kömik bu adam.

Hüseyin Kara

berbat bey diye okudum yaaa :))))))

Ahmet Yanık

Gene boş mu yapıyor bu ?