Görüş Bildir
Haberler
AKP'li Külünk: 'Yunanistan Füze Atacakmış; Atsın da Görelim, 5 Saatte Selanik'teyiz'

etiket AKP'li Külünk: 'Yunanistan Füze Atacakmış; Atsın da Görelim, 5 Saatte Selanik'teyiz'

Sedat Peker'den 10 bin dolar maaş aldığı öne sürülen AKP MKYK Üyesi Metin Külünk, 'Yunanistan füze atacakmış. Atsın da görelim ağzının payını alır. 5 saatte Selanik’teyiz. 5 saatte Atina’dayız. Eski Türkiye yok artık' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Külünk Çorum’da bir grup sivil toplum kuruluşu tarafından düzenlenen 'Yeni Dünya Düzeninde Türkiye’nin Konumu' konulu konferansa katıldı.

Külünk, burada yaptığı konuşmada  'Yeni dünya düzeninde Türkiye’nin kutup başı güç merkezi olmasını istemeyenler PKK üzerinden Türk devletinin butik devlet, FETÖ üzerinden Türk devletinin çatısını çökertmek, LGBT üzerinden bu milletin insani değerlerini tüketmek istiyorlar' dedi.

 Külünk, devamında şunları kaydetti;

Yunanistan üzerinden de bütün bu ihtimaller boşa düştüğü için savaş denemesi yapmak istiyorlar. Hodri meydan. Yunanistan füze atacakmış. Atsın da görelim ağzının payını alır. 5 saatte Selanik’teyiz. 5 saatte Atina’dayız. Eski Türkiye yok artık. 2. Dünya Savaşı’nda ABD’nin vereceği atık silaha ihtiyaç duyan Türkiye yok. Her anlamda güçlü Türkiye var. Bugün zorluklarımız var. Güçlüklerimiz var. Dolar kurunun yükselmesi o paralelde enflasyon baskısı nedeniyle vatandaşımızın cebinde hissedilmesi. Bunlar aşılır, bunlar çözülür. Bu krizleri ilk defa atlatmıyoruz. 28 Şubatta finansal darbeciler bu milletin 250 milyar dolarını cebinden aldılar. 17-25 Aralık’ta milletin cebinden 50-60 milyar dolarını çaldılar. 1947’de Türkiye IMF’ye teslim edildi. O günden bugüne bu milletin trilyonları alındı. Şimdi cumhurbaşkanımız faiz düşsün diyor. Bizimde gönlümüzden geçen faizsiz bir düzen. Neoliberalizm çöktü. Vahşi kapitalizm çöktü. Dünya yeni bir ekonomik paradigma arayışı içerisinde. Ama üzgünüm Müslümanlar, Müslüman iktisatçılar dünyaya yeni bir şey söyleme noktasında değiller. Cumhurbaşkanımız faiz insin diye kararlı şekilde irade koyuyor. Ne garip ses Amerika’dan değil TÜSİAD’tan geliyor. Bu faiz kimin cebinden çıkıyor. Bizim cebimizden çıkıyor. Bu süreci Türkiye’nin birliğini ve dirliğini koruyarak ve kollayarak geçtiğimizde bu süreçten en güçlü çıkacak devlet ve milletiz”

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
138
71
45
16
7
2
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Zafer Unlu

Suriye'de bir camide kilacaklardi aksam namazini... Var ya sallamakta ustumuze yok...

Bozkurt

Konferansın adı, okey masası müdavimlerinin komplo teorilerine benziyor.

Gözde

hiçbir şeyden anlamıyorlar. yani ortalama bir ortaokul öğrencisi bile daha kültürlü daha mantıklı daha haberdar. ülkeyi ver bu kadar boktan yonetemezler. hay... Devamını Gör