Görüş Bildir
Haberler
Ahmet Bolat Kimdir? Yeni THY Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat Kimdir, Kaç Yaşında ve Nereli?

Ahmet Bolat Kimdir? Yeni THY Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat Kimdir, Kaç Yaşında ve Nereli?

GNS
26.01.2022 - 19:54

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı'nın artık bu görevde yer almayacağı öğrenildi. Yönetimden herhangi bir istifa kararı ve açıklaması gelmeyeceği bildirilirken, yeni Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı'nın Ahmet Bolat olacağı ifade edildi. Peki yeni THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Ahmet Bolat kimdir? Ahmet Bolat kaç yaşında ve nereli? İşte detaylar...

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Bugün gerçekleşen Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu online toplantısı sonucu, THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkan İlker Aycı yerine yeni başkanın Ahmet Bolat olacağı bildirildi. 2012 yılından itibaren THY Yatırım ve Teknolojiden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Prof. Dr. Ahmet Bolat yeni dönemde THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı görevini üstlenecek. Peki Ahmet Bolat kimdir? Ahmet Bolat kaç yaşında ve nereli?

Ahmet Bolat Kimdir?

Ahmet Bolat Kimdir?

Türk Havacılık Uzay Sanayii'nin resmi sitesinde yer alan bilgilerde Ahmet Bolat'ın özgeçmişi şu ifadelerle açıklanıyor:

Prof. Dr. Ahmet Bolat İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra 1984’te A.B.D.’de Stanford Üniversitesi’nde Yöneylem Araştırması alanında yüksek lisansını, 1988’de University of Michigan’da Endüstri ve Operasyonlar Mühendisliği bölümünde doktorasını tamamlamıştır. Prof. Dr. Bolat 1959 Konya doğumludur. 

Bolat iş hayatına 1981’de Yıldız Kalıp Şirketi’nde tasarım ve üretim mühendisi olarak başlamıştır. 1985 ve 1988 yılları arasında University of Michigan’da araştırma görevlisi, öğretim görevlisi ve yardımcı doçent görevlerinde bulunmuştur. 1988’den 2005’e kadar olan dönemde Riyad King Saud University’de yardımcı doçent, doçent ve profesör pozisyonlarında görev almıştır.

Yeni görevine atanana dek THY A.O’nda Yatırım Yönetimi, Uluslararası ilişkiler ve Anlaşmalar ile İnovasyon ve Projeler Başkanlıklarından sorumlu Genel Müdür (Yatırım ve Teknoloji Yardımcısı olarak çalışmıştır. Daha önce de Strateji Geliştirme, Filo Planlama, Yatırım Yönetimi ve Ar-Ge’den sorumlu Başkan olarak Ortaklığa 400’e yakın uçak satın alımı ile 150’ye yakın uçak kiralanmasının planlanması ve gerçekleştirilmesinde hizmet etmiştir.

Turkish Cabin Interior AŞ Yönetim Kurulu Başkanı, Turkish HABOM AŞ ve SunExpress Havayolları Yönetim Kurulları Üyesi ve THY Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı olarak çalışmıştır.

Profesör Ahmet BOLAT uçak-körük ataması, petrol tanker taşımacılığı, şehirlerarası otobüs işletmeciliği gibi lojistik alanlarda projeler yürütmüş; optimizasyon, sıralama ve çizelgeleme ve otomobil üretim hatları konularında birçok doktora, yüksek lisans tezleri yaptırmış ve bu alanlarda uluslararası periyodiklerde çok sayıda makale yayınlamıştır.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
5
1
1
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın