Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Aferin, Çok Doğru Düşünmüşsünüz! Bir Zamanlar Dünyada Ciddi Ciddi Alıcı Bulmuş Absürt Fikirler

337PAYLAŞIM

Bugünlere kolay gelmemişiz...

1. Küçük sperm insanları

Bir zamanlar sperm hücrelerinin içinde mikro boyutta insanların bulunduğuna ve bu insanların rahme yerleştikten sonra spermden ayrılıp orada yavaş yavaş büyümeye başladığına inanılıyordu.

2. Tırtılları aforoz etmek

Orta çağda bir çiftçi, mahsulünü yediği gerekçesiyle tırtılları dava etti. Tırtıllar duruşmaya gelmeyince yargıç tarafından aforoz edildiler.

3. Evcil hayvan olarak penis

Cadı salgını döneminde cadıların her türlü kötülüğü yaptığına inanılıyordu. Öyle ki, bazı insanlar cadıların penislerini çaldıklarını ve rehin olarak tuttuklarını iddia etti. Üstelik cadılar penislerle konuşup sahibiyle ilgili gizli bilgilere de erişebiliyorlardı.

4. Minik kuşlar olarak arılar

Eski bilim insanları arıları minik ve saldırgan bir kuş türü olarak tanımlamış ve boyutlarına rağmen hayatta kalmalarından dolayı üstün özelliklere sahip olduklarını iddia etmişti. Hatta arılar kendi medeniyetlerine sahipti ve kovanlar birbirlerine savaş açabiliyordu. Hatta ve hatta yasalara aykırı davranan bir arı suçluluk duygusundan dolayı intihar ediyordu.

5. Şeytanın koruyucusu lahanalar

Orta çağ döneminde bir mahkeme brüksel lahanalarının şeytanı içinde barındırdığına hükmederek kesilmelerini yasaklamıştı. Çünkü kesikler kötülüğün dışarı çıkmasını sağlayabilirdi. Belki de lahanayı kaynatmayı denediler ve çıkan koku üzerine böyle bir yorumda bulundular. Kim bilir?

6. Lobotomi

Yakın bir geçmişe kadar ruh hastalıkları ve bazı diğer bozukluklar lobotomi adı verilen vahşi yöntemle tedavi ediliyordu. Doktorlar herhangi bir uyuşturucu ya da sedatif kullanmadan hastanın göz bölgesine çekiçle buz kıracağı çakıyor ve ardından beynin belirli noktalardaki bölümlerini keserek hastanın duygulardan tamamen arınmasını sağlıyordu.

7. Komünist bebekler

20. yüzyılda bazı Amerikalı doktorlar bir bebeği düzensiz beslemenin (çok fazla ya da çok az) onu komünist yapacağına inanıyordu. Onlara göre bir bebeğin komünist olmasını sağlayan diğer nedenler arasında ağlayan bebeği sakinleştirmeye çalışmak ve çok fazla sıvı gıda vermek bulunuyordu.

8. Acı hissetmeyen bebekler

Komünist bebek fikrinden daha çılgınca olan bir başka fikir de, bebeklerin acı hissetmeyen canlılar olduklarına inanan doktorlardı. O yüzden bebeklerin çeşitli operasyonlar esnasında uyuştucu ya da sakinleştiriciye ihtiyaç duymadıklarını düşündüler.

9. Zaten ölü olan adamı asarak idam etmek

Birkaç yüzyıl öncesine kadar böyle bir uygulama gerçekten vardı. En meşhur kurbanı da Oliver Cromwell'di. Öldükten birkaç yıl sonra mahkeme kararıyla mezarından çıkarılarak asıldı.

10. Cadı ve kurtadam domatesler

Domatesler uzun bir süre boyunca epey suçlamaya maruz kaldı. Yiyeni öldüren kötücül bir sebze olduğuna, cadıların hizmetkarı olduğuna hatta bir çeşit kurtadam olduklarına dahi inanıldı. Bugün neyse ki yalnızca sebze mi yoksa meyve mi olduklarını tartışıyoruz.

11. Düz dünyacılar

Orta çağda bile son derece absürt bir fikir olan düz dünyanın bugün dahi pek çok alıcı bulması bu listenin kapanışını yapacak kadar şanlı bir olay doğrusu.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
aslium91

Şu lahana olayını geçen sene bir kitapta (Livaneli- Huzursuzluk) okumuştum. Yezidilerin Lahanalardan Korktuklarını,lahanaları şeytan gibi gördüklerini falan yazıyodu.

bilemiyorumaltan_

Düz dünyacılar, düz dünyacılar. lale sinemasında

birinci-tekil-birey

İyi güzel gırgır geçiyoz şimdi. Günümüzün bilinmeyeni olan kara delik, başka boyutlar gibi kavramlarda her kafadan bir ses çıkıyor. Muhtemel 300 500 yıl sonra bizim bu yıllarla da sağlam kafa yapacaklar :)

alp_er

belki de o kara delikten bir gün geçeceğiz.

birinci-tekil-birey

Belki bir gün. Biz değil ama mutlaka geçecekler.

benyanki

Çok fazla sıcaklık, radyasyon ve basınç olan bir yerden geçmek imkansıza yakın. Koskoca gezegenler bile yakınında paramparça olurken insanoğlunun yapacağı hiç bir cihaz sapa sağlam içinden geçeceğini düşünmüyorum :)

armagan-gunduz

kara delik bir delik değildir. kara delik çok yoğun bir maddedir. yani içinden geçilmesi imkansıza yakındır

birinci-tekil-birey

İşte belki ileriki zamanlarda bir çözüm üretilecek bilemiyoruz. Bu içerik de böyle. Kendi dönemi için mantıklı şeyler söylüyor. Gerçeğin farklı olduğu yıllar sonra ispatlanınca bu yazılanlar komik duruma düşüyor.

ashirogi-muto

#1 Siz çok zekisiniz gerçekten ya bravo harcanıyorsunuz. Bunu teoriyi ortaya atan kişi de bir bilim adamıydı ve o dönemin imkanlarıyla yapılmış bilimsel gözlemlere dayanarak bir tahminde bulundu. Yanılmış olabilir ama denedi, bilim denilen şey de budur zaten. O dalga geçtiğiniz fikir embriyoloji biliminin gelişiminde bir basamak sayılır hatta Moore Embriyoloji'nin ilk ünitesinde bu teoriye yer verilir. Siz ne yaptınız peki bilim namına? Hiç! Anca dalga geçin.

yazanhayalet

Benim oğlan komünist olma yolunda emin adımlarla ilerliyor o zaman 😂😂😂 İstahı gayet iyi, pışpışlama da tamam 😂😂😂

Görüş Bildir