ABD'nin Maryland Valisi: 'Türkiye Seyahatinden Dönen Bir Kadında Koronavirüs Tespit Edildi'

 > -
Abone ol

ABD'nin Maryland eyaleti Valisi, 2 yeni vakanın ardından eyaletteki koronavirüs vaka sayısının 5'e yükseldiğini söyledi. Vali Larry Hogan, Arnavutluk seyahatinden Türkiye aktarmalı olarak dönen bir 80'li yaşlarda bir kadın ile Mısır ve Tayland seyahatinden dönen 60'lı yaşlarda bir erkekte koronavirüs görüldüğünü söyledi. 

Daha önce de Nijerya ve Singapur, Türkiye aktarmalı olarak gelen iki vatandaşında koronavirüs testinin pozitif çıktığını aktarmıştı.

Tespit edilen 2 yeni vaka, önceki 3 vaka ile ilişkili değil

Yeni tip koronavirüs (kovid-19) salgını, Çin'in ardından Avrupa ve Amerika başta olmak üzere yayılmayı sürdürüyor.

Euronews'ten Gizem Sade'nin haberine göre, Maryland eyaletinin valisi Larry Hogan, 2 yeni vaka ile birlikte eyaletteki koronavirüs vaka sayısının 5'e yükseldiğini söyledi. Hogan, iki vakadan birinin Arnavutluk'tan Türkiye aktarmalı olarak dönen bir kadın, diğerinin ise Tayland ve Mısır seyahatinden dönen bir erkek olduğunu belirtti. 

Hogan, tespit edilen 2 yeni vakanın, eyaletteki diğer 3 vaka ile ilişkili olmadığını belirtti.

80'li yaşlardaki kadın hasta, Arnavutluk'tan Türkiye aktarmalı olarak ABD'de gitti

Vali Hogan, en son olarak Arnavutluk seyahatinden Türkiye aktarmalı olarak dönen ve koronavirüs testi pozitif çıkan kadının 80'li yaşlarda olduğunu söyledi. 

ABD genelinde kovid-19'un görüldüğü 34 eyalette vaka sayısı 700'ü geçti, 26 kişi virüs nedeniyle hayatını kaybetti. Türkiye'deyse şu ana kadar herhangi bir koronavirüs vakası bildirilmedi.

Singapur Ulaştırma Bakanlığı, 3 Mart'ta Türkiye üzerinden gelen bir yolcunun koronavirüs testinin pozitif çıktığını açıklamıştı

Geçtiğimiz hafta Singapur, 3 Mart’ta Türkiye üzerinden gelen Türk Hava Yolları'na ait uçakta bir yolcunun kovid-19 testinin pozitif çıktığını açıklamıştı.

Olayın ardından uçak, yolcusuz şekilde Türkiye'ye dönüş yaptı.

Sağlık Bakanı Koca'dan 'THY Uçağında Koronavirüs' Açıklaması: 'Mürettebat 14 Gün Gözetim Altında Tutulacak' - onedio.com
Sağlık Bakanı Koca'dan 'THY Uçağında Koronavirüs' Açıklaması: 'Mürettebat 14 Gün Gözetim Altında Tutulacak' - onedio.com

Nijerya'da doğrulanan ilk koronavirüs vakası da, Türkiye aktarmalı gelmişti

Independent Türkçe'nin aktardığı bilgiye göre Nijerya, ülkede doğrulanan ilk koronavirüs vakasının İstanbul aktarmalı bir uçakla geldiğini duyurmuştu.

Lagos Eyaleti Sağlık Müdürü Akin Abayomi yaptığı basın toplantısında İtalya'nın Milano kentinden seyahat eden ve 24 Şubat'ta Nijerya'ya giren İtalyan vatandaşının İstanbul aktarmalı Türk Hava Yolları uçağıyla ülkeye girdiğini söyledi.

Sağlık Bakanı Koca: 'ABD'li kadın hasta Tiran'dan, Türkiye aktarmalı olarak ABD'de gitti'

Salgın nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısının hızla arttığı İtalya'da ülke çapında seyahat sınırlaması getirildi. 📌

Ülke Çapında Seyahat Sınırlaması Getirildi: İtalya'da Koronavirüs Sebebiyle Ölenlerin Sayısı 463'e Yükseldi - onedio.com
Ülke Çapında Seyahat Sınırlaması Getirildi: İtalya'da Koronavirüs Sebebiyle Ölenlerin Sayısı 463'e Yükseldi - onedio.com

Öte yandan dün, Almanya'da ilk koronavirüs kaynaklı can kaybı gerçekleşti. 📌

Almanya'da İlk Koronavirüs Ölümü: 2 Kişi Hayatını Kaybetti - onedio.com
Almanya'da İlk Koronavirüs Ölümü: 2 Kişi Hayatını Kaybetti - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir