Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

8 Maddede Esrarengiz Ölümlerin Nedeni Kabul Edilen Zihin Kontrolü Deneyi: MK-Ultra

 > -
Abone ol

Tarihin tozlu sayfalarında yerini almış, sıradan bir deney olmak bir yana, birçok insanın dilinde olan; deney sırasında oluşturulan dokümanların yok edilmesi sebebiyle üzerine teoriler üretilmeye devam eden türden bir deney: MK-Ultra! Nam-ı diğer Zihin Kontrol Deneyi.

Alın çayınızı, kahvenizi; gelin.

1. Tarihin Derinlerinden Bir Deney: MK-Ultra

eksisozluk.com

1950’li yıllarda Kore’de savaş tutsaklarına beyin yıkama, zihin yönlendirme ve insanların davranışsal mühendisliği üzerine deneyler yapıldığı istihbaratı üzerine CIA (Amerikan Merkezi İstihbarat Teşkilatı), bu yarışta geri kalmamak adına 1953 yılında MK- Ultra projesine start verdi. Projenin başına ise dönemin ünlü CIA ajanlarından Allen Dulles getirildi. Uzun bir süre gizli tutulmaya çalışılan, 44'ü üniversite olmak üzere toplamda 80 enstitünün ortak olarak yürüttüğü bu projede, CIA'in toplam bütçesinin %6'sı kullanılmıştır.

2. Hedef: Beyin Yıkamak, İdeoloji Değiştirmek

Uzmanlık konusu LSD, halüsinojenler ve kimyasallar olan ajanlarla birlikte, beyin kontrolü deneyi olan MK-ULTRA projesini başlatan Allen Dulles’ın 1953 yılında yaptığı konuşma, projenin amacını anlamamız konusunda oldukça ilgi çekicidir. Allen Dulles yaptığı konuşmada, hedeflerinin ne olduğunu şu cümlelerle açıklamıştır: “Hedef, insan zihnindeki savaşı kazanmaktır. Bu savaşın ilk cephesi propaganda, depolitizasyon ve sansür ile kitlesel sindirmeyi sağlamaktır. İkinci cephe ise bireyin beyninde kazanılacaktır. Hedef, beyin yıkamak, ideoloji değiştirmek ve gerektiğinde birçok Mançurya Kobayı yaratabilmektir.”

Mançurya Kobayı (Manchurian Canditate) ise kendi iradesi dışında, birtakım beyin yıkama seansları, ilaçlar veya hipnozun etkisiyle başkasının istediği eylemleri yapanlara verilen genel isimdir. Mançurya Kobayı teriminden hedeflenen, robotlaştırılmış ve her istenileni yapabilen bireyler elde edebilmektir.

3. "Deneylerde, bize karşı koyamayacak herkesi kullandık."

Temel olarak LSD üzerine kurulan bu deneyde, LSD’nin yanında halüsinojenler, hipnoz, beyin yıkama ve ağır işkence seansları da denekler üzerinde uygulanmıştır. Denekler sandalyelere bağlanmış, zorla kimyasallar yutturulup, bu kimyasallara verdikleri tepkiler görülmek istenmiş daha sonra ise bireysel ve toplumsal zihin kontrolü, kimyasal maddeler yardımıyla kişinin düşüncelerinin etki altına alınması amaçlanmıştır. ‘Böyle bir deneyde kim denek olmak ister’ sorularının cevabını ise bizzat deneyde yer almış bir yetkili şöyle veriyor:

"Deneylerde, bize karşı koyamayacak herkesi kullandık."

4. Deney 1973 Yılında İfşa Oluyor

1973'te New York Times gazetesi, CIA ve Savunma Bakanlığınca yürütülen deneyleri yazınca yer yerinden oynadı. Fakat 1 sene önce, Watergate skandalı sırasında, deneye dair tüm veri ve sonuçlar yok edilmişti bile. Bu yüzden MK-Ultra’nın tüm detaylarını bilmek imkânsıza yakındır fakat var olan belgelerden bile, deneyler sırasında onlarca deneğin öldüğü, birçoğunun suikaste kurban edildiği, bazılarının ise eskiden var olmayan zihinsel sorunlar geliştirdiği bilinmektedir ve belgelenmiştir. Milyonlarca dolarlık projenin sadece bir ayağı olan Pont-Saint-Espirit ayağında meydana gelen deneysel hatalardan ötürü 32 denek akıl hastanesine kaldırılmış ve en az 7 denek ölmüştür.

5. Anlaşılamamış Ölümlerin Nedeni: MK-Ultra

Bu gizlilikten mi, yoksa belgelerin yok edilişinden dolayı mıdır bilinmez fakat tarihin gizli kalmış suikastlarının faillerinin bu proje kapsamında kullanıldığı savı, dilden dile konuşulmaya devam etmektedir. Bu ölüm iddialarının en önemlileri ise: John F. Kennedy, Marilyn Monroe ve John Lennon’dır. 

Şimdi gelin o olaylara daha yakından bakalım ve arkalarında bıraktıkları sisli perdeyi aralamaya çalışalım..

6. John F. Kennedy Suikastı

insanveevren.wordpress.com

Döneminin oldukça güçlü başkanlarından olan Kennedy, savaş karşıtlığı ile biliniyordu. Derin ve gizli güçler tarafından suikaste uğradı ve 1963 yılında öldürüldü. John F. Kennedy cinayetinin faili olan Lee Harvey Oswald’ın bir zihin kontrolü operasyonuna maruz kaldığı düşünülmektedir. Lee Oswald’ın zihin kontrol projesinde Mançurya Kobayı haline getirildiği iddia edilmektedir. Bilindiği gibi John F. Kennedy cinayeti hiç çözülememiş ve iddiaya göre cinayetin tüm delilleri ise Amerikan Derin Devleti tarafından yok edilmişti.

7. Marily Monroe'nun Ölümünün Ardındaki Sır

Ölümü hakkında tartışmaların sürdüğü bir diğer isim ise bir zamanların efsanevi sarışını, film yıldızı ve belki de en ilginci John F. Kennedy’nin sevgilisi olduğu bilinen Marilyn Monroe’dur. Evinde ‘overdose’dan yani yüksek miktarda uyuşturucudan öldüğü söylense de ölümündeki sır perdesi yıllarca kaldırılamadı. Bazı kişiler onun intihar ettiğini bazı kişiler/kitaplar ise bir ABD Derin Devlet Projesi ya da bildiği sırlar nedeniyle bir zihin kontrolü projesi sonucu öldürüldüğünü iddia etti.

8. ''Kanımda hiçbir duygu yoktu.''

1981’de öldürülen John Lennon’un katili Mark David Chapman'ın, bir ruh hastası olmasının yanı sıra, bir MK-ULTRA projesi kurbanı olduğu iddia edilmiştir. David Chapman kendisini John Lennon sanıyordu ve onu öldürürken söylediği sözler şunlardı: 

“Kanımda hiçbir duygu yoktu. Hiçbir öfke yoktu. Hiçbir şey yoktu. Beynimde ölü bir sessizlik hâkimdi. Ölüm, soğuk sessizlik, kalkıp yürüyene kadar devam etti. O bana baktı… Beni geçerek ilerledi ve sonra kafamda onu duydum. O bana tekrar ve tekrar ‘onu yap, onu yap, onu yap’ diye emir verdi.”

Peki 'zihin kontrolü' konusunda siz ne düşünüyorsunuz?

Her şey beklenir bunlardan. Bunu neden yapmasınlar abi?
Amma meraklısınız komplo teorilerine.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
merve-okkali

sikkofield okuyanların hakim olduğu bir konuyu onedio'da görmek güzel

max

nası ismi varmış onun öyle

hasan-dogan-bakan

hacı dur kıza yazma adam gercekten iyi hatta bana bazen komplo teorisindeki mel i hatırlatıyor

bibakarmisin

okumam ben bunu

onur-spears

link ölmüş ne vardı

bitengri7

Şehir efsanesi. İstedikleri şey: Biz her şeyi biliriz, görürüz, kontrol ederiz. Biz istediğimizi yaparız, sizler bir bok yapamazsınız. Biz para için, petrol için milyonları öldürürüz ama siz izleyemeye mahkumsunuz. Güzel algı yönetimi ha. Rakibinle dövüşmeden maçı kazanmak budur :) Ama yok öyle dünya. Putin'i yönetsinler o zaman. Hizmetçilerini yönetip Putin'i öldürsünler. İran'a ambargo koymak yerine yönetsinler adamı. İnanmayın bunlara arkadaşlar. İlluminatide aynı şeyi amaçladılar. Nasıl gizemli gösteriyorlar kendilerini katiller sizi :)

bahtiyar-davut

korkunun basit bir dışa vurumu.bu deney projeleri gerçekten var olmuş,hayata geçirilip etkileri toplum üzerine sirayet etmiş şeyler.sadece abd de değil,birçok ülke yapmıştır böyle deneyler.fakat sizi zaten "abd her şeyi yapar,gücü yeter" düşüncesine alıştırmışlar.Şimdi,sosyal hayatta sana dayatılan,doğru olduğunu sandığın yalanları haklı çıkarmak için bilincinle cebelleşiyorsun.Malesef,gerçek hep ortada,herkesin rahatça görebileceği ama kolayca bulamayacağı bir yerde.

benim-adim-name

overdose, start vermek... tamam İngilizce biliyosun anladık.

bitengri7

Daha havalı olduklarını sanıyorlar galiba. Sinir oldum okurken.

anjelique

Bir adama 40 gün deli dersen deli olur misali. Telkin çok tehlikeli bir şey. Unutmayalım zamanında Gülen cemaatinin dershanelerde yaptıklarını, görüşme odalarını..

Görüş Bildir