4 Aralık 2020 Son Depremler Listesi! Kandilli ve AFAD Son Depremler Sayfaları...

1PAYLAŞIM

Bugün sabah saatlerinde Kuşadası Körfez'inde ve Manisa'da 3'ün üzerinde, Çorum, Elazığ ve Siirt'te ise ufak çaplı depremler meydana geldi. Ege Bölgesi'nde de her gün onlarca deprem meydana geliyor. Kandilli Rasathanesi ve AFAD, Türkiye’de ve komşu ülkelerde meydana gelen depremleri günlük olarak paylaşıyor. Peki, 4 Aralık'ta (bugün) nerelerde, kaç şiddetinde deprem oldu?  İşte Türkiye'de yaşanan son depremler...

Manisa'da 3.4'lük Deprem.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığından alınan bilgiye göre, saat 06.44 sıralarında merkez üstü Soma ilçesi olan 3.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Manisa'da yaşanan depremin yerin 9.0 kilometre derinliğinde olduğu belirtildi.

En yakın yerleşim yerinin Çerkez Sultaniye köyü olduğu deprem ilçe ve kent merkezinden hissedildi.

Çorum, Elazığ ve Balıkesir'de de Depremler Meydana Geliyor.

Elazığ'da gece saat 00.29'da 2.0'lık bir deprem meydana geldi. AFAD ve Kandilli depremin 6.4 kilometre derinliğinde olduğunu bildirdi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) verilerine göre saat 02.10'da merkez üssü Balıkesir olan 2.5 büyüklüğünde bir deprem yaşandı. Depremin derinliği ise 7.1 km olarak duyuruldu.

Çorum 'da ise gece saatlerinde 2.3'lük bir deprem kaydedildi. Merkez üssü Bayındırlı olan depremin derinliği ise 5.4 olarak kaydedildi.

Her gün küçük çaplı depremlerin meydana geldiği Kuşadası Körfezi'nde ise sabah saat 07.26'da 3.4'lük bir deprem meydana geldi. Derinliği ise AFAD ve Kandilli tarafından 7.6 kilometre olarak açıklandı.

Son depremler listesini Kandilli Rasathanesi ve AFAD üzerinden anlık olarak takip edebilmek mümkün. Her iki kurumun da resmi sayfası üzerinden depremin merkez üssü, şiddeti ve saati gibi bilgileri edinebilirsiniz.

En Son Nerede Deprem Oldu ?

Yaşanılan depremler sonucu Türkiye endişelenmeye ve en son nerede deprem olduğunu merak etmeye ediyor. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ve Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü internet adreslerinden anlık olarak deprem bilgilerini paylaşıyor. Bu sayfalarda en son nerede deprem olduğu, bu depremin şiddeti ve derinliği gibi bilgiler yer alıyor.

AFAD son depremler sayfası için tıklayın

Kandilli son depremler sayfası için tıklayın

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir