Görüş Bildir
Haberler
3 Yaşındaki Kızıyla Avrupa'yı Bisikletle Gezen ve Kalıpları Yıkan Muhteşem Anne: İrem Çağıl

etiket 3 Yaşındaki Kızıyla Avrupa'yı Bisikletle Gezen ve Kalıpları Yıkan Muhteşem Anne: İrem Çağıl

Fulin
17.09.2017 - 21:34

Toplumun ve son dönemde Instagram'ın bize göstermiş olduğu tek tip annelik şablonunun dışına çıkan, çıkabilen çok fazla örnek yok. Ancak yine Instagram'da keşfettiğimiz İrem Çağıl, kızı Kiraz'la birlikte kadınlığın ve anneliğin tanımının hiç de öyle kalıplara sıkışacak kadar dar olmadığını gösteriyor. ❤️

İrem Çağıl ile tanışın!

O Instagram'da tanıdığımız annelerden biri, ama hepsinden çok farklı.

Bunu daha iyi açıklamak için kendisinin biyografisine göz atmakta fayda var.

Bunu daha iyi açıklamak için kendisinin biyografisine göz atmakta fayda var.

Fransız Lisesi ardından Bilkent Üniversitesi Mimarlık bölümü ve İtalya Milano'da yaptığı Grafik Tasarım masterının ardından iş dünyasına giren İrem Çağıl, bu sistemin kendisine göre olmadığını anlayıp 2008'de tek başına İstanbul'dan Barselona'ya uzanan 4000 km'lik bir bisiklet yolculuğuna çıkmış.

Yolculuk sırasında gördüğü ülkelerin çevre şartlarından etkilenip ekolojik bir yayınevi kurmaya karar vermiş.

Şehir yaşamından uzaklaşmak isteyen İrem Çağıl, eşi ve 3 yaşındaki kızı Kiraz'la yaklaşık 1 yıl önce şirin bir köye taşındı.

Çoğumuzun onunla tanışmasını sağlayan da aldığı bu radikal karar.

Instagram'da paylaştığı sade yaşamı ve kızı Kiraz'ı yetiştirme şekli ile kısa sürede binlerce takipçi sahibi oldu.

Bu mutlu çekirdek aile, tüketimin ve gösterişin mecrası Instagram'da tek tip annelik hesaplarından sıkılanlar için ilaç gibi geldi.

Anne-kız son olarak bu yaz çıktıkları bisiklet turuyla da konuşuluyor.

Bu yolculuğu anı yaşamak için gerçekleştirdiğini söylese de, aslında kadınlara ve annelere ilham olan İrem Çağıl'ın yaşamından alınacak çok ders var.

Kendi deyimiyle ast-üst ilişkisi değil, iki yol arkadaşı gibi bir iletişim kurdukları için kızı Kiraz'la yaptıkları yol arkadaşlığı hiç de zor olmamış.

İrem Çağıl annelikte kalıpların dışına çıkılabileceğini ve öğrenilmiş olanın her zaman doğru olan anlamına gelmediğini harika bir biçimde gösteriyor.

"Biz kek miyiz, niye kalıpta duruyoruz zaten?" diyen; kadınlık, annelik ve insanlık temelinde alışılmışın değil, doğal olanın doğru olduğunu savunan bu harika anneyi tebrik ediyoruz! 👏👏👏

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
992
451
60
30
29
28
26
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Rıza Sayar

Acaba kocası nerde onu merak ettim cok fazla.

clearskies

Acaba hiç sosyal medya hesabı olmasa ve hiç bir fotoğrafını paylaşamıyacağını bilse, yinede kızını alır ve bu yolculuğa çıkarmıydı?¿🤔 Yoksa herşey sosyal me... Devamını Gör

unknown

çocuk da pek tatlı maşallah