Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

2016 Yılında Guinness Rekorlar Kitabı'na Girmeye Hak Kazanmış En İlginç 25 Rekor

111PAYLAŞIM

Malum bir seneyi daha geride bıraktık sevgili dostlar. Bu bir senede çok sıradan gelişmeler de oldu, yeni acayiplikler de... Biz de bu acayipliklerin kutsal kitabı olan Guinness Rekorlar Kitabı'nda 2016 yılında yer alan en ilginç 25 rekoru sizler için derledik:

1. En büyük ayaklar

Jeison Orlando Rodriguez Hernandez, 20 yaşında Venezuela'lı bir genç. Onun 2016 Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeye hak kazanmasının sebebi ise, dünyanın en büyük ayaklarına sahip olması. Sağ ayağı 40.1 santimetre uzunluğunda olan Hernandez'in sol ayağı ise 39.6 santimetre uzunluğunda...

2. En çok diş

Vijay Kumar Hintli bir adam ve ağzında tam 37 tane diş bulunuyor. Sahip olduğu 5 ekstra diş onun rekorlar kitabına girmesine yetmiş...

3. En uzun evli çift

Sun Mingming (33) ve eşi Xu Yan (29) Pekinli bir çift ve çiftin boyları toplamı tam tamına 423.47 santimetre. Fotoğrafın sağ tarafındaki Sun Mingming 236.17 cm ve eşi Xu Yan 187.3 cm boyunda...

4. En uzun tüylü tavşan

Franchesca 2 yaşında, Kaliforniya'da yaşayan bir angora tavşanı ve onun kitaba girmeye hak kazanmasının sebebi, sahip olduğu uzun tüyler. Franchesca'nın ölçülen en uzun tüyü ise 36.5 cm boyunda...

5. En çok top yakalayan köpek

Sahibi Makoto Kumagai ile birlikte Tokyo'da yaşayan dokuz yaşındaki beagle cinsi köpek Purin, patileriyle en çok top yakalayan köpek olma özelliği taşıyor. Onun kitapta yer almasını sağlayan ise, 60 saniye içerisinde 14 gol kurtardığı performansı...

6. En hızlı kaplumbağa

Yaşamını İngiltere'de sürdüren Bertie, dünyanın en hızlı kaplumbağası. Bertie'nin kitaba girmesini sağlayan hız ise saniyede 0.28 metre.

7. En kalabalık Mentos çeşmesi

Meksika'da gerçekleştirilen toplantıda aynı anda 4,334 kola şişesi Mentos ile patlatıldı.

8. En büyük hotdog arabası

44 yaşındaki Marcus Daily tarafından yaratılan bu devasa hotdog arabası, 2.81 metre genişliğe, 7.06 metre uzunluğa ve 3.72 metre yüksekliğe sahip.

9. Paraşütle atlanan en yüksek bina.

Fred Fugen ve Vince Reffet isimli iki Fransız paraşütçü, Dubai'de bulunan 828 metre uzunluğundaki Burç Halife'den paraşütle atlayarak dünyanın bugüne kadar "base jump" yapılan en yüksek noktasına ulaştılar.

10. En büyük kovboy çizmeleri

72 yaşındaki Teksas'lı Bob Wade, yarattığı 10.74 metre yüksekliğindeki kovboy çizmeleriyle Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeye hak kazandı.

11. En büyük kalem

56 yaşındaki Acharya Makunuri Srinivasa tarafından tasarlanan bu kalem, 5.5 metrelik uzunluğu ve 37.23 kilogramlık ağırlığıyla dünyanın halihazırda en büyük tükenmez kalemi olma özelliğini taşıyor.

12. En büyük Batman toplantısı

Batman kostümü giymiş 542 insan Kanada'nın Alberta eylaetinde bir araya gelerek Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeye hak kazandı.

13. En kalabalık maskot toplantısı

Japonya'da bir araya gelen, maskot kostümü giymiş 376 insan, yeni bir dünya rekoruna imza attı.

14. Harry Potter kostümü giymiş en kalabalık topluluk

Harry Potter kostümü giymiş 521 kişi İngiltere'de bir araya geldi ve Guinness Rekorlar Kitabı'nın 2016 baskısına girmeye hak kazandı.

15. En büyük diş kaplaması

Çapları 13 santimetre, uzunlukları 50 santimetre ve ağırlıkları 13 kilogram olan bu diş kaplamaları, çatlamış dişlere sahip olan Spike isimli file takıldı ve Spike böylelikle rekorlar kitabında yerini almış oldu.

16. En ağır elma

Japon bir çiftçi olan Chisato Iwasaki, tarlasında yetişen bu 1.849 kilogramlık elmayla Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeye hak kazandı.

17. Balondan yapılmış en büyük üç boyutlu heykel

Jeff Wong Kwok ve çalışma arkadaşları, toplamda 104,668 balondan oluşan bu heykeli inşa ederek yeni bir rekora imza attılar.

18. Kulplu beygir üstünde en çok Kurt Thomas hareketi

Olimpiyat sporcusu Alberto Busnari, ismini eski bir olimpiyat atleti olan Kurt Thomas'tan alan bu hareketi bir dakika içinde 50 kez gerçekleştirerek ismini Guinness Rekorlar Kitabı'na yazdırdı.

19. En uzun motosiklet

Hindistan vatandaşı Bharat Sinh Parmar, yarattığı 26.29 metre uzunluğundaki motosikletle bu sene rekorlar kitabına girmeye hak kazanan isimlerden oldu.

20. En fazla sayıda parmak

14 el ve 14 ayak parmağı olan Devendra Suthar, toplamda 28 parmağıyla rekorlar kitabına ismini yazdırdı.

21. Kafa üstünde en çok merdiven çıkma

Daha önce 34 basamak olan kendi rekorunu egale ederek kafa üstünde 36 basamak çıkan Çinli sporcu Li Longlong, bu ilginç rekorla Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeyi başardı.

22. Üç dakika içinde en çok hamburger yeme

Bir televizyon programında üç dakika içerisinde 12 hamburger yiyen Takeru Kobayashi, yeni rekortmenler arasında yer almaya hak kazandı.

23. Koltuk değnekleriyle en hızlı ilerleme

Etiyopyalı Tameru Zegeye, 100 metreyi 57 saniyede kat ederek koltuk değnekleriyle en hızlı ilerleyen insan oldu.

24. Bir dakika içinde en çok telefon rehberi yırtma

Linsey Lindberg, bir dakika içerisinde beş telefon rehberi yırtarak rekorlar kitabına girmeye hak kazandı.

25. Bacaklarla en hızlı karpuz parçalama

Üç karpuzu toplamda 14.65 saniyede bacaklarının arasında parçalayan Ukraynalı sporcu Olga Liashchuk da rekorlar kitabına ismini yazdırmayı başardı. 

Ne diyelim, nice başarılara...

Onedio IQ'yu Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
prague

Bütün gariplikler neden hep Hindistan'dan çıkıyor? Merak ediyorum bu genetik bpzuklukların sebebini

teomanyak

24 ? Neden?

leylam

Çoğu gereksiz

tosun-ali-atik

Kinoshita Yuka diye bir kadın var dünyaları yiyor onun olmasını beklerdim tek oturuşta 12 k kalori yemek nedir

novemberrain

Fasulyenin faydaları

Görüş Bildir