Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

2015 Yılından İçinizi Isıtacak 30 Umut Dolu Kare

 > 
709PAYLAŞIM

Bu yıl yaşanan kötü olaylar, rahatsız edici pek çok görüntü ile karşılaşmamıza sebep oldu... Biraz da moral verici fotoğraflara bakmaya ne dersiniz? Dünyayı daha iyi bir yer haline getirmeye çalışan gönüllülerden, sevgi ve merhamet mesajlarına, işte 2015'in kameralara takılmış umut dolu anları...

Kaynak: http://www.theatlantic.com/photo/2015/12...

1. Danimarkalı bir polis, Padborg'un kuzeyindeki E45 otobanında göçmen bir kız çocuğu ile tahmin oyunu oynuyor. 9 Eylül 2015.

Fotoğrafın çekildiği tarihte, çoğunluğunu Suriyeli ve Iraklıların oluşturduğu göçmenler, sığınmak istedikleri İsviçre'ye ulaşmak için Danimarka'dan geçiyorlardı. Polis, güvenlik sebebiyle otobanı ulaşıma kapatmıştı.

2. "Diesel" ismindeki Fransız polis köpeği, Paris saldırılarını planladığı düşünülen şüpheliyi hedef alan bir baskın sırasında öldürülünce; Rusya, "Dobrynya" adında bir polis köpeğini ülkeye hediye etmişti. 7 Aralık 2015.

Burada, Rus bir polis memuru, Moskova'daki Fransız Elçiliği'nde polise yapılacak takdim öncesinde Dobrynya'yı kucağında tutarken görülüyor.

3. Twitter'daki "#BuyPens" kampanyasıyla tanıdığımız Suriyeli Abdul-Halim al-Attar, 4 yaşındaki kızı Reem ile birlikte bilgisayardaki fotoğraflarına bakıyor. 28 Kasım 2015.

Uyuyan kızını sırtında taşırken yoldan geçen sürücülere tükenmez kalem satmaya çalışan al-Attar'ın yürek burkan fotoğrafları internette yayılmıştı. Başlatılan kitle fonlaması sonucunda 190,000$ toplandı. Al-Attar şu anda üç işi birden yönetiyor ve şehirdeki diğer mültecilere yardım ediyor.

4. Arjantinli dansçı Pablo Rafael Pereyra, Buenos Aires'te düzenlenen Dünya Tango Şampiyonası'nda partneri Gabriela Fernanda Torres ile. 21 Ağustos 2015.

Torres, Dünya Tango Kupası'nda yarışan yüzlerce dansçı arasından eşsiz duruşuyla sıyrılıyor. 37 yaşındaki kadın, 2 yaşındayken geçirdiği bir araba kazası sonucu felce uğradığını ancak buna rağmen dans etme aşkıyla yanıp tutuşarak büyüdüğünü söylüyor.

5. Cherilyn Wilson (26) ve Chelsea Kane (26), "Aşk galip gelir." yazdıkları ellerini gururla kameralara gösteriyorlar. 26 Haziran 2015.

Fotoğraf, ABD Yüksek Mahkemesi'nin eşcinsel evlilikleri yasal hak olarak tanımasından kısa bir süre sonra, West Hollywood'da yapılan bir kutlama sırasında çekilmiş. Karar, Amerika eşcinsel hakları hareketi için büyük bir zafer olarak görülüyor.

6. Pelusa ve Huellas, Peru'daki Pescadores Plajı'nda oyun oynarken. 7 Eylül 2015.

Sara Moran, sokak köpekleri ve trafik kazaları veya sahiplerinin istismarından ötürü yaralanmış köpeklerin bakımıyla ilgilenen Milagros Perrunos adında bir hayvan barınağı işletiyor. Moran, bağışlar ve çekilişler sayesinde, Chorrillos'taki barınağında yaşayan köpekler için tekerlekli sandalye ve mama alıyor ve onların tedavi masraflarını karşılıyor.

7. Bella ve Daisy, İngiltere'nin güneyindeki Marlborough yakınlarında yer alan çançiçekleriyle kaplı bir ormanda koşuşturuyorlar. 4 Mayıs 2015.

8. Tayland'ın Ayutthaya eyaletindeki Songkran su festivali sırasında köylülere su püskürten filler. 10 Nisan 2015.

9. Endonezya'nın Serang Köyü'nde yaşayan küçük bir çocuk, 42 yaşındaki Ridwan Sururi'nin seyyar kütüphanesinden kitap seçiyor. 5 Mayıs 2015.

Serang Köyü'nde yaşayan bir at bakıcısı olan Ridwan, arkadaşları ve diğer bağışçıların kendisine verdikleri kitapları "Kudapustaka" adındaki atının üzerine yükleyerek gezici bir kütüphane oluşturmuş. Ridwan, her hafta Salı, çarşamba ve Perşembe günleri Kudapustaka ile beraber civardaki okulları gezip çocuklara kitap dağıtıyor.

10. Madeleine Klonoski (2), California'daki Redondo Plajı'nda düzenlenen uçurtma festivali sırasında babasının ayağının üzerinde oturuyor. 8 Mart 2015.

11. Brooke ve Cameron Rigby, ölümcül bir hastalığı olan Evan Leversage adındaki çocuk şerefine sokakta Noel şarkıları çalıyorlar. 24 Ekim 2015.

İkili, elde ettikleri tüm gelirin Leversage ailesine gitmesini amaçlamış. Evan, iki yaşından bu yana ameliyat edilmesi mümkün olmayan bir beyin kanseri türüyle mücadele ediyordu. Ailesi, 7 yaşındaki Evan'ın Noel'i göremeyecek olması ihtimalini göz önüne alarak, bir geçit töreninin de düzenlendiği erken bir Noel kutlaması yaptı. Evan, bu kutlamadan yaklaşık bir ay sonra, 6 Aralık'ta hayata gözlerini yumdu.

12. Paraguay ve Bolivya arasındaki Chaco Savaşı'na katılmış olan Paraguaylı Anacleto Escobar ve eşi Cayetana Roman, Escobar'ın 100. doğum günü kutlaması sırasında gülümsüyorlar. 7 Ocak 2015.

Daha önce hiç ev sahibi olmamış olan Escobar, ülkesi için yaptıklarından ötürü doğum gününde bir ev ile ödüllendirildi. Kutlama, Neembucu eyaletinin valisi Carlos Silva tarafından organize edildi.

13. Gün batımı sırasında bir adam, küçük bir kızı havaya atıyor. Chersonesus Tavrichesky Ulusal Koruma Alanı, Sivastopol, Kırım. 25 Temmuz 2015.

14. Vafa Hayvan Barınağı'nda gönüllü olarak çalışan avukat Homa Rashid, İran'ın başkenti Tahran'ın batısında yer alan Heştgerd şehrinde bir köpekle birlikte dinleniyor.

2004 yılında bağışlarla kurulan ve ülkedeki tek ruhsatlı hayvan barınağı olan Vafa Hayvan Barınağı'nda 500'den fazla köpek ilgi ve sevgi görüyor.

15. Kenya'nın başkenti Nairobi'nin batısında yer alan Kogelo köyünde yaşayan iki çocuk, öğle yemeği için okuldan eve yürüyorlar. 16 Temmuz 2015.

16. Uçak ile havaya yazılar yazan Nathan Hammond'ın gökyüzüne resmettiği devasa kalp. Hammond, New Orleans Jazz & Heritage Festivali sırasında birkaç gün boyunca havaya umut ve sevgi dolu mesajlar yazmıştı. 2 Mayıs 2015.

17. "Robear" ismindeki robot kutup ayısı, Japonya'nın Nagoya kentindeki bir gösteri sırasında bir kadını kaldırıyor. 23 Şubat 2015.

Riken Enstitüsü ve Sumitomo Riko tarafından geliştirilen Robear, kutup ayısı yavrularını andıran bir yüz ve büyük geyik gözlerine sahip sevimli bir robot. Ancak aynı zamanda güçsüz hastaları tekerlekli sandalyeden yatağa veya banyoya taşıyacak kadar güçlü. Japonya'da doğum oranının düşmesi ve ortalama yaşam süresinin uzaması, yaşlı nüfus artarken onlara bakacak genç sayısının azaldığı anlamına geliyor.

18. İşçilerin çocukları, geçici salıncaklarında sallanırken. Amritsar, Hindistan. 12 Mayıs 2015.

19. Depremzede Suresh Parihar ve kızı, Nepal'in başkenti Katmandu'daki bir hastanede oyun oynuyorlar. 26 Nisan 2015.

20. Washington'daki Ulusal Yapı Müzesi'nde düzenlenen "BEACH" etkinliğinin tadını çıkaran insanlar. 25 Ağustos 2015.

"BEACH", bir milyona yakın geri dönüşümlü yarı saydam plastik toplardan bir okyanus yaratılmasıyla oluşturulan interaktif mimari enstalasyona verilen isim. Bu şekilde iç mekanda plaj keyfi yaşanabiliyor.

21. Alabama takımının oyun kurucusu Jake Coker, Southeastern Conference şampiyonası kapsamında Florida'ya karşı oynadıkları maç sonrası, sevinç içindeki annesine sarılırken. 5 Aralık 2015.

22. Lucky isimli bu köpek, Lübnan'ın Sur kentindeki bir plajda sahibinin sırtına çıkma şansı yakalamış. 20 Eylül 2015.

23. Kanada başbakanı Justin Trudeau, Ontario'daki Toronto Pearson Uluslararası Havalimanı'na inen olan Suriyeli mültecilerin çocuklarına mont hediye ediyor. 11 Aralık 2015.

Aylar boyunca verilen sözler ve haftalarca süren hazırlıklar sonrası, mültecilerle dolu ilk uçak 10 Aralık'ta Toronto'ya inmişti.

24. Tayland'ın Yasothon eyaletinde düzenlenen Bun Bang Fai Roket Festivali sırasında, roketi havaya fırlatılan bir genç neşeyle zıplıyor. 10 Mayıs 2015.

Festivalde, yağmur mevsiminin başlangıcını kutlamak için devasa ev yapımı roketler havaya fırlatılıyor.

25. Milwaukee Brewers ve Chicago White Sox arasında oynanan beyzbol maçının yedinci vuruşları sırasında bir seyirci. Phoenix, Arizona. 22 Mart 2015.

26. Sağılmayı beklerken burunlarıyla bir kediyi okşayan mandıra inekleri. Quebec, Kanada. 26 Temmuz 2015.

27. Savannah Anderson, bir ayçiçeği tarlasını görmek için arabalarının üzerine çıktıkları sırada kız kardeşi Macy Saunders'ı (6) öpüyor. 5 Eylül 2015.

Grinter ailesinin her yıl ekim yaptığı tarla, yaz sonunda çiçeklerin açtığı hafta boyunca yüzlerce ziyaretçinin akınına uğruyor.

28. Malabon'daki bir sahil köyünde yaşayan Filipinli çocuklar, bir derenin taşması sonucu bölgeyi kaplayan sel suyunun içinde basketbol oynarken. 8 Temmuz 2015.

Filipinler'in kuzeydoğu sularından geçen Chan-Hom tayfunu, başkent Manila ve kuzeydeki illerde sağanak yağışlara sebep olmuştu.

29. Şanghay şehir merkezinde yavru kediyle oynayan kadın. Çin Halk Cumhuriyeti. 12 Nisan 2015.

30. Ve son olarak, yeni evli çiftin elleriyle verdikleri mesaj: "SEVGİ". Fotoğraf, Mısır'daki Asvan şehrinin kuzeyinde yer alan Kom Ombo antik tapınağında çekilmiş. 30 Nisan 2015.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
jrwolf54

25 favorim

zuzie

Ağlatmayın beni beeee ;(,,,,,

miss-simpson

çoğu benim 'umut dolu' anlayışımla uyuşmuyor ama #8 de kesinlikle hayvan zulmü olduğunu düşünüyorum

omer-faruk-eren1

sadece birkaç tanesi içimi ısıttı gerisi çok sahte ve samimiyetsiz benceiçinizi ısıtıcak değilde içinizi burkucak suriyedeki filistindeki kişilerin çektiği çileye biraz bakıp içinizi burkun daha iyi

hiphopryhme

Bazıları güzel tamamda es cinsellerin nesi icimizi ısıtacak amk yada ayak resminin ? Bu instagramdada ayak resmini paylasanlarıda hic anlamıyom amk biton insan var paylasan bi anlamı varmı yoksa ayak fetișimi onlar ?

Görüş Bildir