Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

2. Uluslararası Altın Çınar Film Festivaline Katılmanız İçin 8 Neden

513PAYLAŞIM

2.Uluslararası Altın Çınar Film Festivaline Katılmanız İçin 8 Neden

2.Uluslararası Altın Çınar Film Festivaline Katılmanız İçin 8 Neden

Sinemada çınar ağacı çok kültürlülüğü,kadimliği,köklü bir geçmişi simgeler.5000 yıllık bir geçmişe sahip olan Kayseri bu tarih içerisinde bir çok medeniyete  ev sahipliği yapmıştır.Bu yıl 2.si düzenlenecek olan Uluslararası Altın Çınar Film Festivali 21-25 Mayıs tarihleri arasında Kayseri'de gerçekleşecek.

1-) Belgesel denince ilk akla gelen isimlerden Ertuğrul Karslıoğlu.

Keçenin Teri,Suyla Gelen Kültür,Fırat'ın Türküsü üçleme belgeselleriyle hafızalara kazınan belgesel sinema yönetmenliğinde kült bir isim olan Ertuğrul Karslıoğlu Belgesel jüri başkanlığı yapcak festival boyunca Kayserililerle buluşacak.

2-) İnciiii burnum uzadı mı ?

Minik Barış'ın o masum sesiyle İnciii diye seslenişi muhtemelen hepimizin kulaklarındadır.Birçok ödül alan ve 1989 yılında ilk kez Oscar'a aday adayı olan bu güzel filmin yönetmeni Tunç Başaran Altın Çınar Film Festivalinde yer alacak.

3-)Herkesin kıskandığı güzellik Janset PAÇAL

Ayrılsak da Beraberiz'in Berna'sı , Yarım Elma'nın Gonca'sı, Çerkes olmanın verdiği avantajla zamana meydan okuyan herkesin kıskandığı güzel oyuncu Kayseriyi ve Altın Çınar Film festivalini renklendirecek.

4-) Jude Law mı Alican Yücesoy mu ?

Son Osmanlı Yandım Ali,Sen de Gitme,Adanalı,Şubat ve son olarak İntikam dizisiyle karşımıza çıkan ve sosyal medyada Jude Law'a olan benzerliği ile kendisinden söz ettiren başarılı oyuncu 21-25 Mayıs Tarihleri arasında Kayserili sinemaseverler ile buluşacak.Tercih yapmak ise size kalacak

5-) Genç Yetenek Kürşat Kızbaz

Genç yönetmenlerin hayali olan Hollywood tarzı film ortaya koymaktansa  kendi değerlerimiz olan ve tümeden bir yapım ortaya koymak istediği için konu olarak Mevlana'yı Çanakkale'yi Yunus Emre'yi konu alan  "Gece Yarısı Ekspresi" imajını yıkmaya çalışan ve bu yolda hızla ilerleyen Kızbaz'ın son filmi olan "Yunus Emre Aşkın Sesi" Altın Çınar Film Festivali kapsamında film gösterimi ve söyleşisi olacak.

6-) Tarih Kokan Sokak

Kayseri'nin birçok noktasında festival havası yaşanacak elbet, fakat öyle bir sokak var ki gelenlerin bir anda arnavut kaldırımıyla eskiye döneceği, kilisi ile camiyi yan yana göreceği, buram buram tarih kokan Ali Saip Paşa sokağı da sinemaseverlere ilham olacak nitelikte bir yer.

7-) Böyle Bir Yerde Film İzlediğinizi Hayal Edebiliyor musunuz ?

21-25 Mayıs tarihleri arasında hayal etmenize gerek kalmayacak ,izleyeceksiniz.

8-) Her şey burada söylenmez elbet

Detaylı bilgi için ;

**http://www.altincinarfestivali.org/**

**https://www.facebook.com/altincinarfestivalii**

**https://twitter.com/altincinarfest**

#altıncınarfilmfest

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir