15 Temmuz Yeniden Gündemde: 'ByLockçu Vekilleri Gizlemek 'Kontrollü Darbe Girişimi' Kanısını Güçlendiriyor'

 > 
84PAYLAŞIM

15 Temmuz'un üzerinden yaklaşık dokuz ay geçti fakat darbe girişimi üzerinden üretilen teoriler ve ortaya atılan sorular bitmedi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun son açıklamaları ise siyaset dünyasında tartışma yarattı. Kılıçdaroğlu bugün televizyon kanallarının yöneticileriyle bir araya geldi. CHP lideri burada yaptığı konuşmada '15 Temmuz darbe girişiminin 'Siyasi ayağının neden açığa çıkarılmadığı' sorusunu yineleyerek, 'siz bu listeleri saklıyorsanız insanın aklına 15 Temmuz'un kontrollü bir darbe olduğu akla geliyor' sözleriyle Başbakan Binali Yıldırım'ı eleştirdi. 

Eleştirilere Başbakan Yıldırım ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yanıt geldi. 

Kılıçdaroğlu yaptığı konuşmada 'AK Parti içinde 120-180 kadar FETÖ'yle bağlantılı ya da ByLockçu milletvekili var, bunları açıklasınlar' çağrısında bulundu.

'ByLockçuların bütün listesi hükümetin elinde' diyen Kılıçdaroğlu, 'Savcılıklardan bu listelerden seçilerek gönderiliyor. Bylock kullananlar suçluysa, suçluları gizlemek başlı başına ikinci bir suçtur' dedi.

Kılıçdaroğlu aynı zamanda Başbakan Binali Yıldırım'ı eleştirerek, 'Listeyi gizliyorsanız gerçek anlamda başbakan değilsiniz. Listeyi gizliyorsanız gerçek anlamda FETÖ ile mücadele etmiyorsunuz, listeyi gizliyorsanız kontrollü darbe kavramını güçlendiriyorsunuz' diye konuştu.

Yıldırım geçtiğimiz akşam canlı yayında 'FETÖ'nün siyasi ayağı yok' açıklamasında bulunmuştu

Sosyal Medya Binali Yıldırım'ın 'FETÖ'nün Siyasi Ayağı Yok' Sözlerini Tartışıyor - onedio.com
Sosyal Medya Binali Yıldırım'ın 'FETÖ'nün Siyasi Ayağı Yok' Sözlerini Tartışıyor - onedio.com

Kılıçdaroğlu: '21.30'da darbe mi olur diye sordum...'

Onlar da önceden deşifre oldular ifadelerini kullandılar. Demek ki bu onların önceden bu darbeden haberleri olduğu anlamına geliyor. Ayrıca FETÖ'cülerin ifadeleri de kontrollü darbe olduğu kanısını güçlendiriyor" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu: 'Adil Öksüz'ün GPS cihazını hangi devlet kurumu ithal etti?'

Darbe girişiminin önde gelen şüphelilerinden Adil Öksüz isminin kendilerini tarafından gündeme getirildiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, 'Adil Öksüz'ün elindeki GPS cihazı hangi kurum, hangi devlet kurumu tarafından Türkiye'ye ithal edilmiştir?' diye sordu.

255 Gündür Cevap Bekleyen Soru: Adil Öksüz Nerede? - onedio.com
255 Gündür Cevap Bekleyen Soru: Adil Öksüz Nerede? - onedio.com

Yıldırım: 'Böyle bir iddiayı ortaya koyan bunu ispatla mükelleftir'

Binali Yıldırım, Kılıçdaroğlu'nun sözlerini eleştirdi: 

'Ana muhalefet partisi Genel Başkanı, bugünkü konuşmasında diyor ki '15 Temmuz kontrollü bir darbe girişimidir. Ne demek kardeşim? Kontrollü darbe girişimi ne demek? Yani 'Bu darbeyi birileri özel olarak kurguladı, uçaklar bombaladı, ağır silahlar, tanklar, tüfekler çıktı milletin üzerine ateş etti, bunu da birileri yaptı. Böyle bir iddiayı ortaya koyan bunu ispatla mükelleftir. Bu millete kimse hakaret edemez'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da Rize ve Trabzon'da yaptığı konuşmaların hedefinde Kılıçdaroğlu vardı: 

Genel Başkanları da 15 Temmuz'a 'kontrollü darbe' diyecek, elinde dosyalar varmış. Varsa dosya açıkla, 16 Nisan'dan sonra sana bir faydası olmaz, şimdi açıkla. Ama işi gücü yalan. Ama senin de mumun yatsıya kadar yanacak.

Kılıçdaroğlu'nun açıklaması Ekşi Sözlük'te de konuşuluyor

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir