Görüş Bildir
Haberler
14 Bin Liralık Kanser İlacını Alamayan Çiğdem Çakır'dan Yardım Çağrısı: 'Ölmek İstemiyorum'

etiket 14 Bin Liralık Kanser İlacını Alamayan Çiğdem Çakır'dan Yardım Çağrısı: 'Ölmek İstemiyorum'

Antalya'nın Manavgat ilçesinde yaşayan ve 12 yılda yakalandığı 9 kanser hastalığının 7'sini yendiği için, çevresi tarafından 'Amazon Kadın' olarak anılan 41 yaşındaki Çiğdem Çakır, şimdi kemik ve akciğer kanseri ile savaşıyor. 

Kemoterapi tedavisi için gerekli ve tanesi 14 bin lira olan 4 kutu ilaca ihtiyacı olduğunu söyleyen Çakır, 'Yardım istiyorum, ölmek istemiyorum, yaşamak istiyorum' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Kanserle mücadelesini 12 yıldır sürdürüyor

Kanserle mücadelesini 12 yıldır sürdürüyor

DHA'nın aktardığı bilgiye göre, Antalya'nın Manavgat ilçesinde yaşayan Çiğdem Çakır, 12 yıldır mücadele ettiği ve 7 kere yendiği kanser hastalığına karşı savaşmayı sürdürüyor. 

2007 yılında göğüs bölgesinin altında fark ettiği bir kitleyi önce önemsemeyen, ardından basından duydukları ve çevresindekilerin ikna etmesiyle doktora giden Çiğdem Çakır, kanser olduğunu öğrendi. Bu bölgedeki kanserin ardından Çiğdem Çakır meme, rahim, yumurtalık, safra kesesi, lenf, boyun, kemik ve akciğer kanserlerine yakalandı. 12 yılda 7 farklı kanseri yenmeyi başaran Çakır, çevresindekiler tarafından 'Amazon kadın' olarak anıldı.

Yaptığı el işi ürünleri satarak ve sosyal yardım alarak geçinmeye çalışan Çakır, şimdi kemik ve akciğer kanseriyle mücadele ediyor.

Doktorlar akciğer kanserinin son evresine geldiğini söyledi

Doktorlar akciğer kanserinin son evresine geldiğini söyledi

Geçtiğimiz ay akciğer ameliyatı olduğunu, tedavisinin Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Manavgat Devlet Hastanesi'nde sürdüğünü söyleyen Çiğdem Çakır, doktorunun kendisine akciğer kanserinin son evresine geldiğini söylediğini ifade etti.

Doktorunun kendisine 'Ben senin ekonomik durumunu biliyorum ama hiç mi bir şey yapamazsın' dediğini söyleyen Çakır, 'Böyle deyince kapıdan döndüm; 'Hocam var mı ki çözümü? Bak gidiyordum' dedim. Bunun üzerine doktorum 'Var da senin durumunu biliyorum. Tedavisi var, 22 bin liraya, 14 bin liraya ilaç var. Ben 14 bin liralık ilaca da razıyım seni kurtarıyor' dedi' diye konuştu.

'Benim hayatım bu kadar parayla ölçülmemeli'

'Benim hayatım bu kadar parayla ölçülmemeli'

Daha önce de kemoterapi tedavisi gördüğünü ve vücudunun direncinin kırıldığı için, doktorların ilaç alması gerektiğini söylediğini belirten Çakır, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Bunlar akıllı ilaç. Yurt dışından geliyor ve pahalı ilaçlar. Şu anda benim acil olarak 4 kutuya ihtiyacım var. İşte hesap yapılıyor, 50 bin, 60 bin diye. Ben şunu söylüyorum, benim hayatım bu kadar parayla ölçülmemeli. Pazartesi acil ilk küre başlamam gerekiyor''

'Devlet karşılamıyor bu ilaçları'

'Devlet karşılamıyor bu ilaçları'

Çakır, ihtiyacı olan ilaçları devletin karşılamadığını belirterek, şifa bulması için ilaçlara ihtiyacı olduğunu belirtti:

''Okyanusları aştım. Hep yendim ama ne oldu, bitti. Devletin artık bana yapabileceği bir şey yok. Ben yeşil kartlıyım, devlet karşılamıyor bu ilacı. Yani vermiyor, bir şey diyemiyorum. Bu ilaç akıllı ilaç, akciğer kanserleri için. Yani, benim şifa bulmam için bu ilaç bana lazım. Açıkçası ölmek istemiyorum, yaşamak istiyorum''

'Yardım istiyorum ben ölmek istemiyorum, yaşamak istiyorum'

'Yardım istiyorum ben ölmek istemiyorum, yaşamak istiyorum'

Oğlu için yaşamak istediğini söyleyen Çakır, yardım isterken gözyaşlarına boğuldu...

''12 sene tedavi gördüm, kimseden bir şey istemedim. Devlet yaptı ama ben bittim. Ben artık sondayım. Ben sadece ilaç istiyorum. İlacımı bana versinler, para da istemiyorum kimseden. Bana desinler ki, 'al şifan bu.' İlacı, eğitim araştırma hastanesi onkoloji servisine yollasınlar. Banu hocaya versinler, ama beni bırakmasınlar. Ben bittim. Psikolojik olarak da bittim, maddi olarak da, manevi olarak da bittim. Her şeyden önce benim oğlum bitti. 7 yaşından beri o bakıyor bana. Şu anda 18 oldu, hiçbir şey görmedi, hep anne-hastane, hep anne- hastane. Bunların hepsini doktorlarımız da biliyor. İlaç ya, sadece ilaç. Yardım istiyorum ben ölmek istemiyorum, yaşamak istiyorum.''

İçeriğin Devamı Aşağıda

Çiğdem Çakır'ın Instagram hesabı

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
299
67
30
6
5
4
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?