Görüş Bildir
Haberler
1 Milyon Dolardan Fazla Gelir Elde Edilmişti: 'Mucize İlaç'ın İçinden Çamaşır Suyu Çıktı!

1 Milyon Dolardan Fazla Gelir Elde Edilmişti: 'Mucize İlaç'ın İçinden Çamaşır Suyu Çıktı!

Batuhan
04.05.2021 - 12:22

ABD'de 'mucize ilaç' ve 'mucize tedavi' diye satılan ürünün içinden çamaşır suyu çözeltisi çıktı. Ürünü üreten aile ömür boyu hapis cezası ile karşı karşıya!

İçeriğin Devamı Aşağıda

2019'dan beri hayatımızda olan Kovid-19 sağlık alanındaki ürünlerin satışlarını hatırı sayılır oranda artırdı. Salgın sürecinde pek çok takviye vitamin vb ürünler ciddi satış rakamlarına ulaşırken, bu durum fırsatçıların da iştahını kabarttı.

ABD'de Kovid-19, kanser ve otizm dahil pek çok hastalığa iyi geldiği iddiası ile satılan ürünün içinden çamaşır suyu çözeltisi çıktı.

New York Times'ta yer alan habere göre, Florida eyaletinde büyük jüri, Mark Grenon'u ve üç oğlunu bu ürün ile insan sağlığını riske etme suçuyla itham etti.

1 milyon dolardan fazla gelir elde edildi

1 milyon dolardan fazla gelir elde edildi

İddianamede 'mucize ila.' diye lanse edilen ürün sayesinde ailenin 1 milyon dolardan fazla gelir elde ettiği bilgisi de yer aldı.

Bölge savcılığı söz konusu ürünün su ve sodyum klorit içerdiğini ve ağızdan alındığında klordioksite dönüştüğünü açıkladı.

Aynı açıklamada klordioksitin endüstriyel su arıtımında ve tekstil sanayisinde kullanıldığı bilgisinin altı çizildi. Güvenlik güçlerinin ailenin evinde yaptığı aramada yaklaşık 4,5 ton sodyum klorit tozu, binlerce şişe ele geçirildi. Hakim karşısına çıkarılacak ailenin ömür boyu hapis cezası alabileceği belirtiliyor.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
10
4
2
2
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Fırat

kovidin öldüremediği salakları bununla öldürmek istemiş adamlar kötü mü etmiş yani 😀