Görüş Bildir
Haberler
1 Mart’ta Yüz Yüze Eğitim Başlayacak Mı? İstanbul ve Ankara’da Yüz Yüze Eğitime Erteleme…

1 Mart’ta Yüz Yüze Eğitim Başlayacak Mı? İstanbul ve Ankara’da Yüz Yüze Eğitime Erteleme…

Milli Eğitim Bakanlığı, 1 Mart itibariyle ilkokul, 8. ve 12. sınıfların seyreltilmiş modelde yüz yüze eğitime geçeceğini duyurmuştu. Milyonlarca öğrenci ve öğrenci velisi, okulların açılacağı tarihi bekliyor. 1 Mart itibariyle, Türkiye’de birçok normalleşme adımlarının hayata sokulacağı açıklanmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan da 1 Mart’ta yapılacak Kabine toplantısında önemli kararların alınacağını söyledi. İstanbul ve Ankara Valiliğinden yapılan açıklamada, yüz yüze eğitimin başlama tarihinin 2 Mart’a ertelendiği duyuruldu. İşte yüz yüze eğitim hakkında son dakika açıklaması…

İçeriğin Devamı Aşağıda

1 Mart’ta Yüz Yüze Eğitim Başlayacak Mı?

1 Mart’ta Yüz Yüze Eğitim Başlayacak Mı?

İstanbul ve Ankara Valiliği’nin resmi siteden yaptığı açıklamaya şu şekilde;

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında 1 Mart sonrasında yeni bir sürece girileceği ve bu süreçte salgının seyrinin il bazlı takibinin yapılarak uygulanacak tedbirlerin de buna göre belirleneceği kamuoyunun malumudur.

Bu kapsamda Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunca belirlenen kriterlere göre yapılan değerlendirme çerçevesinde 4 ayrı risk grubu (düşük, orta, yüksek, çok yüksek) tespit edilerek bu risk gruplarına göre uygulanacak tedbir seviyelerinin Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde kararlaştırılabileceği değerlendirilmektedir.

İçişleri Bakanlığımızın 26 Şubat tarihli Genelgesiyle 1 Mart günü Sayın Cumhurbaşkanımız başkanlığında toplanacak Kabine’de yeni kararlar alınıncaya kadar mevcut tedbirlerin uygulanmaya devam edilmesi gerektiği bildirilmişti.

Kabine Toplantısında eğitim ve öğretime yönelik düzenlemeler de 4 ayrı risk seviyesine göre belirlenecek olup bu nedenle 1 Mart 2021 Pazartesi günü mevcut uygulamaya (15 Şubat’tan bu yana uygulanan; birleştirilmiş sınıf uygulaması yapan tüm ilkokullarda, köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki resmi ve özel ilkokullar, ortaokullar ve imam hatip ortaokullarının bütün seviyelerinde ve tüm bağımsız resmi anaokulu ve özel eğitim anaokulları ile özel okul öncesi eğitim kurumlarında haftada 5 gün yüz yüze eğitim yapılması, 22 Ocak’tan beri uygulanan; 8. ve 12. sınıf öğrencileri ile mezunlar için isteğe bağlı açılan destekleme ve yetiştirme kurslarının yüz yüze sürdürülmesi) devam edilecek ve alınan kararlar çerçevesinde yeni uygulamaya 2 Mart 2021 Salı günü itibariyle başlanabilecektir.

1 Mart 2021 Pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan kararlar çerçevesinde her ilimizde içerisinde bulunulduğu ilan

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın