Görüş Bildir
Haberler
Zeynep Altıok Madımak Tişörtüyle Meclis'teydi

Zeynep Altıok Madımak Tişörtüyle Meclis'teydi

Onedio Medya
02.07.2015 - 00:52
İçeriğin Devamı Aşağıda

2 Temmuz 1993'te yaşanan Sivas katliamında hayatını kaybeden şair Metin Altıok'un kızı CHP milletvekili Zeynep Altıok, Meclis Başkanlığı seçiminin yapıldığı TBMM Genel Kurulu'na Madımak tişörtüyle geldi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Sivas katliamının yaşandığı Madımak Oteli'nin müzeye dönüştürülmesi, yargılamaların yeniden yapılması ve 2 Temmuz'un yas günü ilan edilmesine yönelik hazırlık içinde olduklarını bildirdi.

Hürriyet'te yer alan habere göre, Özel, yapılacak anma etkinliğine genel başkan yardımcıları, grup başkanvekilleri başkanlığında yaklaşık 60 milletvekiliyle katılacaklarını belirterek, 'Bu dava siz bitti demeden bitmesin diye, davanızın takipçisi olmak üzere şimdiye kadarki en ciddi katılımla Sivas'ta olacağız' dedi.

Madımak olaylarının sembollerinden iki kişinin CHP'de milletvekili seçildiğini, çok sayıda CHP milletvekilinin de davayı yakından takip ettiğini anlatan Özel, 'Madımak olaylarında hayatını kaybeden Metin Altıok'un kızı Zeynep Altıok ile yaşamını yitirenlerin avukatı Şenal Sarıhan da Sivas'ta olacak. 

Zeynep'in ve Sayın Sarıhan'ın CHP'den milletvekili olmasıyla bu değişimin süreceğine inanıyoruz. Neredeyse grubumuzun salt çoğunluğu Zeynep'e eşlik edecek' diye konuştu.

Altıok: Bu çatı altına hesap sormaya geldim

Altıok: Bu çatı altına hesap sormaya geldim

Genel kurul salonuna üzerinde #unutMADIMAKlımda yazan tişörtle gelen şair Metin Altıok'un kızı Zeynep Altıok da açıklamalarda bulundu.

CHP İzmir Milletvekili Zeynep Altıok ise buluşmayı 'ironik' olarak değerlendirdi.

Milletvekili seçildiğinin hemen ertesinde ilk buluşmayı kendi ailesiyle gerçekleştirdiğini aktaran Altıok, 'Beni bu Meclis çatısı altında sorguya çekenlerden şimdi ben de bu çatı altında hesap sormaya geldim. Biz, 'bu dava bitti' demeden bu dava bitmeyecek ve bu dava bitmeden bizim mücadelemiz de bitmeyecek' dedi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3
1
1
0
0
0
0