Görüş Bildir
Haberler
Mütevazı Kişilikleri ile Milyarder Eşlerinin Her Daim Yanında Olan 12 Özel Kadın

Mütevazı Kişilikleri ile Milyarder Eşlerinin Her Daim Yanında Olan 12 Özel Kadın

perperakis
05.06.2017 - 13:38

İnsanlar genellikle para ve gösterişin doğru orantılı olduğunu düşünürler. Hele ki bahsi geçen para milyar dolarlar ise, bu durum çok farklı bir boyut kazanabilir. Yani milyar dolarlar kazanan bir erkeğin evli olduğu kadının süper model olmasını, vücudunun mücevherlerden görünmemesini ve bütün gününün güzellik salonlarında geçmesini bekleyebiliriz. Ancak, dünyada bunun aksini oluşturan örnekler de mevcut ve iyi ki varlar. Bu şaşırtıcı içeriğimizi Bright Side'dan sizler için derledik.

Kaynak: https://brightside.me/wonder-curiosit...
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

1. Mark Zuckerberg ve Priscilla Chan

1. Mark Zuckerberg ve Priscilla Chan

Kasım 2016 itibarıyla net serveti 50 milyar dolardan fazla olduğu açıklanan Marc Zuckerberg, evli olduğu insanı üniversitede bulanlardan. Harvard'da okurlarken tanışan ikili 19 Mayıs 2012'de dünya evine girmişler. Beklenenin aksine son derece mütevazı bir hayat süren çift, düğünlerini bile kendi evlerinde yapmışlar.

2. Warren Buffett ve Astrid Menks

2. Warren Buffett ve Astrid Menks

Warren Buffett dünyanın en meşhur yatırımcılarından biri ve son açıklanan verilere göre kişisel servetinin 70 milyar dolardan fazla olduğu söyleniyor. Eşi ile yetmişli yıllarda tanışan ünlü yatırımcının karısı o dönem garsonluk yapıyormuş.

3. Bill ve Melinda Gates

3. Bill ve Melinda Gates

Bill Gates'i tanımayan yoktur ve ne kadar zengin olduğunu sağır sultan bile duymuştur. Biz yine de kişisel servetini merak edenler için söyleyelim: 80 milyar dolar. Ünlü iş adamı karısı ile seksenli yıllarda Microsoft'un düzenlediği bir konferansta tanışmış. O dönem Microsoft çalışanı olan eşi ile 1994 yılında evlenen Bill Gates, eşi ile birlikte mütevazı hayatına devam ediyor.

4. Larry Page ve Lucinda Southworth

4. Larry Page ve Lucinda Southworth

Larry Page ismini daha önce duymamış olabilirsiniz; fakat kurucularından biri olduğu şirketi duymama imkanınız yok. Bu şirketin adı Google. Kişisel serveti 30 milyar dolardan fazla olan Larry Page'in eşi hakkında fazla bir bilgi yok. Gözlerden uzak bir hayat sürmeyi tercih eden çift, tanıştıklarından kısa bir süre sonra evlenmişler.

5. Jeff ve MacKenzie Bezos

5. Jeff ve MacKenzie Bezos

Bir diğer milyarder ünlümüz ise Jeff Bezos. Serveti 60 milyar dolardan fazla olan bu isim, Amazon'un kurucusu. 1992 yılında evlendiği MacKenzie, Vogue dergisine verdiği bir röportajda tanışma hikayelerinden bahsetmiş: İlk tanıştıkları dönemde ofislerinin yan yana olduğundan bahseden MacKenzie, Jeff'in kahkasına aşık olduğunu söylüyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

6. Richard ve Joan Branson

6. Richard ve Joan Branson

Virgin Grubun sahibi olan Richard Branson'un listedeki diğer isimlere göre serveti biraz daha makul seviyede... 5 milyar dolar.:) Eşi ile antika eşya satan bir mağazada tanışmış. İlginç de bir hikayeleri mevcut: Tanıştıkları dönem evli olan Joan'ın boşanmasını beklemiş evlenmek için Richard. Zor da olsa evlenebilen çiftin iki tane çocuğu var.

7. Amancio Ortega ve Flora Pérez Marcote

7. Amancio Ortega ve Flora Pérez Marcote

Zara, Massimo Dutti, Pull & Bear, Bershka ve Oysho gibi markaların sahibi olan Amancio Ortega, 70 milyar dolardan fazla bir servete sahip. Uzun bir süre eşinin sekreterliğini yapan Flora ile ünlü milyarder 2001 yılında evlenmişler.

8. Stefan ve Carolyn Persson

8. Stefan ve Carolyn Persson

20 milyar dolara yaklaşan serveti ile listemize giren bir diğer ünlü isim ise Stefan Persson. H&M'in yönetim kurulu başkanlığını yürüten milyarderin eşi mütevazı bir isim. Hakkında çok fazla bir bilgi olmayan çiftin, 3 tane çocuğu var ve gösterişten uzak bir hayat sürüyorlar.

9. Bernard Arnault ve Hélène Mercier

9. Bernard Arnault ve Hélène Mercier

Dior, Kenzo ve Sephora gibi markaların sahibi olan Bernard Arnault, 30 milyar dolarlık bir servete sahip. Ünlü milyarder ve eşinin tanışma hikayesi hayli ilginç. Klasik müzik hayranı olan Bernard, eşi ile piyano resitali sırasında tanışmış. Profesyonel piyanist olan eşi ile 1991 yılında evlenen çiftin 5 de çocuğu var.

10. Michael ve Susan Dell

10. Michael ve Susan Dell

20 milyar doları bulan serveti ile Dell'in sahibi Michael Dell, eşini tanışma randevusunda bulmuş. Uluslararası triatlon şampiyonalarında yer almış profesyonel bir sporcu olan Susan Dell, eşi ile mutlu bir hayat sürmekte. Çiftin dört de çocuğu var.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

11. Michael Bloomberg ve Diana Taylor

11. Michael Bloomberg ve Diana Taylor

New York eski belediye başkanı olan Michael Bloomberg girişimciliği ile de tanınan bir isim. 40 milyar dolardan fazla serveti ile dünyanın sayılı zenginleri arasında olan ünlü politikacı, ilk eşinden boşanmış ve 2000 yılından bu yana Diana ile birlikte yaşıyor.

12. David ve Julia Koch

12. David ve Julia Koch

David Koch'un başında olduğu şirket; ticaret, yatırım, kimyasal üretimi ve plastik üzerine çalışmalar yürütüyor. Tahmini serveti 40 milyar dolar olan David Koch ve eşi Julia 20 yıl önce evlenmişler. 3 çocuk annesi olan Julia, nadiren gazetelerde boy göstermekte olup zamanın büyük çoğunluğunu yardımsever kuruluşlarda geçirirmiş.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
133
39
27
26
26
25
24
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Ewok The Hutt

Benim de kocam milyarder olsun bende götünün dibinden ayrılmam mk.

queen of the alaska

vay be model gibi değil hiçbiri

Özgün Derin

Bizde de Acun'un paralarıyla yaşadığı hayatı gözümüze gözümüze sokan Şeyma felan 🙄 Aa pardon ya bi saniye o hala Acun'un eşi değildi di mi?

milagroluna

Evli olup olmamaları neden o bu kadar önemli ahlak bekciligi mi yapıyorsunuz Ayrıca ilgilenmeyen birinin gözüne girecek bir şey yok bu şahsi bir durum sanırım