Görüş Bildir
Haberler
Yörük Kızı Müslüme Olayından Son Dakika: Müslüme Yağal’ın Dedesi Diyarbakır’a Sevk Edildi

Yörük Kızı Müslüme Olayından Son Dakika: Müslüme Yağal’ın Dedesi Diyarbakır’a Sevk Edildi

Mersin’de 3 yaşındaki Müslüme Yağal, 10 Kasım’da kaybolmuş ve cansız bedeni 10 gün sonra kaybolduğu yerden yaklaşık 7 kilometre uzakta bulunmuştu. Müslüme Yağal olayı ile ilgili son detaylar internette araştırılıyor. Küçük Müslüme’nin tüm ailesi olaydan sonra gözaltın alınmış ve dedesi tutuklanmıştı. Müslüme’nin dedesi Hasan Yağal hakkında bugün dakika gelişmesi yaşandı. İşte Müslüme Yağal olayında son gelişmeler…

İçeriğin Devamı Aşağıda

Mersin’in Gülnar ilçesi Yanışlı mahallesinde hayvancılık yaparak geçimini sağlayan Mehmet-Selvi Yagal çiftinin 7 çocuğundan ikinci küçük olan Müslüme Yağal, 10 Kasım Çarşamba günü evlerinin önünde oynarken saat 17.00’de aniden kayıplara karışmıştı.

Üç yaşındaki Müslüme’nin cansız bedeni, kaybolduğu iddia edilen yerden 7 kilometre uzakta 10 gün sonra bulundu.

Hasan Yağal Diyarbakır’a Gönderildi

Hasan Yağal Diyarbakır’a Gönderildi

İHA’nın haberine göre; Türkiye’nin gündemine oturan Müslüme’nin ölümünden sorumlu tutulan dedesi Hasan Yağal, Diyarbakır Cezaevi Kampüsü Yüksek Güvenlikli Cezaevine alındı.

İstanbul'da samuray kılıcıyla Başak Cengiz'i öldürmesinin ardından tutuklanan Can Göktuğ Boz da Diyarbakır Cezaevi Kampüsü Yüksek Güvenlikli Cezaevine konulmuştu.

Çocuklar ve Anne Koruma Altına Alındı

Çocuklar ve Anne Koruma Altına Alındı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, bu sabah saatlerinde Müslüme Yağal olayı ile ilgili bir açıklamada bulundu.

İşte Bakanlığın yaptığı açıklama;

Basın ve yayın organlarında yer alan, küçük Müslüme’nin ölümü ile ilgili haberler nedeniyle aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği duyulmuştur.

Mersin’in Gülnar ilçesinde çocuk Müslüme‘nin cansız bedeninin bulunmasının hemen ardından Bakanlığımız uzmanları aile ile inceleme, rehberlik ve psikososyal destek çalışmalarına başlamıştır.

Aile bireyleri ile yapılan görüşmeler ve hanede gerçekleştirilen sosyal inceleme neticesinde, dört çocuk hakkında devlet koruması kararı alınmıştır. 1 ve 15 yaşındaki kız çocukları ile ailenin 18 yaşından küçük 2 erkek çocuğu kolluk kuvvetlerinin desteği ile Bakanlığımıza bağlı kuruluşlarda bakım ve koruma altına alınmıştır.

Ayrıca Anne S.Y. de bir kadın konukevine yerleştirilmiştir.

Olayla ilgili Gülnar Jandarma Komutanlığı tarafından soruşturma başlatılmış ve bu soruşturma sonucunda dede H.Y. gözaltına alınmıştır.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
33
9
4
3
2
2
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın