Yeni Zelanda'da Camideki Katliam Görüntüleri Erdoğan'ın Mitinginde Yayınlandı!

 > -
Abone ol

Dün Yeni Zelanda'da iki camiye düzenlenen terör saldırılarında 49 kişi hayatını kaybetti. Terörist, camide namaz için toplanan insanların üzerine kurşun yağdırırken bu anların görüntüsünü sosyal medyadan paylaştı. Bugün Tekirdağ'da halka seslenen Erdoğan'ın gündeminde de terör saldırısı vardı. Erdoğan miting alanına kurulan dev ekrandan işte bu katliam anının görüntülerini izlettirdi...

Cumhurbaşkanı ErdoğanTekirdağ'da düzenlenen mitingde halka hitap etti. Erdoğan Yeni Zelanda'da iki camiye düzenlenen ve 49 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırıları hakkında konuştu. "Sizlerin buradaki varlığı, birliği, dirliği, temsil ettiğiniz değerler Yeni Zelanda'da cami basıp, Müslümanları katleden teröristin bile zoruna gitmiş." diyen Erdoğan, şunları kaydetti:

"Bu katliamda kullandığı silahını da İkinci Viyana Kuşatması'nın tarihinden Haçlı Seferleri'nin zalim isimlerine kadar bilinen tüm Türk ve Müslüman düşmanlarıyla süslemiş. Geride bıraktığı bildiride 'Boğaz'ın batısına geçerseniz sizi öldüreceğiz. İstanbul'a geleceğiz tüm camileri, minareleri yıkacağız.' diye zırvalamış. Be namussuz Yeni Zelanda nire, Türkiye nire? İstanbul nire, Tekirdağ nire, Yeni Zelanda nire? Nasıl oluyor da dünyanın öteki ucundaki bir katil, bir cani, Müslümanlarla ve Türklerle ilgili bunca fesatlığa kafası dolu olarak harekete geçirilebiliyor. Gördüğünüz gibi Tekirdağ'ı, İstanbul'u, aslına bakılırsa topyekun bu vatanı bize çok görenler boş durmuyor.."

"Yarın aynı bedeli Yeni Zelanda da öder"

Teröristin iki sefer Türkiye'ye geldiğini belirten Erdoğan, şunları kaydetti:

"Şimdi çalışmalar yapılıyor. Bunun bağlantısı nerelerde var, çıkaracağız. Ama tabii Yeni Zelanda'dan da bunların hesabının sorulmasını istiyoruz. Öyle kuru kuruya şöyle bir müddet yatsın, ondan sonra çıksın, olmaz böyle bir şey. 49 insan, bu bir katliam, bunun hesabının sorulması lazım. Aksi takdirde bu gidiş, iyi bir gidiş değil. Yarın aynı bedeli Yeni Zelanda da öder."

Erdoğan miting alanına kurulan dev ekrandan Yeni Zelanda'da teröristin katliam sırasında çektiği ve sosyal medyadan paylaştığı görüntüleri izlettirdi. Videoda katliam görüntülerinin yanı sıra CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun da bir konuşmasını izlettiren Erdoğan şöyle devam etti:

"Bay Kemal, sen terörün kaynağısın"

"Terbiyesize bak, 'İslam dünyasından kaynaklanan terör.' diyor. 'İslam dünyasının oturup düşünmesi lazım.' diyor. Ya senin o Avustralyalı senatörden ne farkın var? Yani terörün kaynağı İslam dünyası mı? Şu hale bak ya, ne günlere kaldık? Terörün kaynağının İslam dünyası olduğunu söyleyecek kadar izanını kaybetmiş, kendini kaybetmiş olan birisi, halkının yüzde 99'u Müslüman olan bu ülkede siyaset yapıyor. Bay Kemal, sen terörün kaynağının İslam dünyası olduğunu söylemeye ne yetkilisin ne ehilsin. Sen önce kendini gözden geçir, kendini. Zira sen zaten şu anda teröristlerle berabersin, teröristlerle el elesin, kol kolasın."

İşte o görüntüler 📹

NOT: Yayın ilkelerimiz gereği videonun sadece bir kısmını ve buzlayarak paylaşıyoruz

Erdoğan'ın sözleri sosyal medyanın da gündeminde...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir