Yeni 'Tosuncuk' Vakası: 30 Bin Kişiyi Dolandırdı, Gürcistan'da Yakalandı

351PAYLAŞIM

"Saadet zinciri" yöntemine dayalı bir dolandırıcılık vakası daha ortaya çıktı. İzmir'de kurduğu şirket aracılığıyla yaklaşık 30 bin kişiden 10 milyon liradan fazla para topladığı tespit edilen ve hakkında kırmızı bülten çıkarılan Atakan A., Gürcistan'da yakalandı.

İzmir'de 'saadet zinciri' yöntemiyle dolandırıcılık yapan Atakan A'.nın Gürcistan'da olduğu bilgisi üzerine harekete geçen ekipler, ülkedeki güvenlik güçleriyle irtibata geçti.

Atakan A'nın Batum'da bir evde saklandığının tespit edilmesi üzerine düzenlenen ortak operasyonda gözaltına alınan şüphelinin Türkiye'ye iade sürecinin başlatıldığı öğrenildi.

Vurgun 10 milyon liradan fazla

'Epitelyum internet reklamcılığı' olarak bilinen ve yüksek kâr payı vaadiyle Türkiye genelinde yaklaşık 30 bin vatandaştan 10 milyon liranın üzerinde parayı hesabına aktardıktan sonra yurt dışına kaçtığı tespit edilen Atakan A'nın, Türk makamlarının başvurusu üzerine bir süreden beri kırmızı bültenle arandığı öğrenildi.

Slogan "çok yatır çok kazan"

Kamuoyunda 'İkinci tosuncuk vakası' olarak bilinen olayda, 'çok yatır çok kazan' sloganı ile kandırılan vatandaşlara belli bir ücret karşılığında 'reklam paketi' satılıyor ve yüksek kâr vaadinde bulunuluyordu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir