Yayınevi Açıklama Yaptı: Mahmut Tuncer'li Eğitim Kitabı Sosyal Medyanın Gündeminde

 > 
963PAYLAŞIM

Çocuklar için hazırlanan bir eğitim kitabında yer alan fotoğraf ve ifadeler tepkilere neden oldu. Mahmut Tuncer'in fotoğrafının kullanıldığı kitapta "Mantık sizi A noktasından B noktasına götürür. Halay ise her yere" ifadelerine yer verildi. 

Kitapta yer alan ifadeler Prof. Dr. Bahadır Erdem tarafından Twitter'da gündeme getirildi 👇

İstanbul Üniversitesi akademisyenlerinden hukukçu Prof. Dr. Bahadır Erdem'in "Çocukların eğitim kitabında böyle saçma sapan şey olmaz gerçek değildir Zaytung'dur dedim ama maalesef gerçekmiş" ifadeleriyle paylaştığı tweet, kısa sürede çok sayıda Twitter kullanıcısı tarafından paylaşıldı.

"Bizim okul kitaplarımızda böyle bir şey yok"

Erdem'e yanıt veren MEB'de Türkçe öğretmeni olan Levent Beder ise, "MEB test kitabı kullanılmasını önermiyor. Bu bildiğiniz herhangi bir öğretmenimiz tarafından hazırlanmış test kitabı. Bizim okul kitaplarımızda böyle bir şey yok" dedi.

Tepki çeken kitabın Günay Yayınları tarafından basıldığı ortaya çıktı.

Konuya ilişkin Cumhuriyet'e açıklama yapan Günay Yayınları, kitabın Milli Eğitim Bakanlığı'na ait olmadığını öne sürdü. Açıklamada, "Esprili olduğu için böyle bir görsel kullandık. Baskısı kaldırıldı. Yeni baskıda kullanmadık" ifadelerine yer verildi.

Sosyal medyada kitap hakkında yapılan yorumları sizler için derledik 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir