Yasaklı Sitelere Giriş Yöntemleri

-

2008 yılı sonlarına doğru YouTube'un yasaklı olduğu dönemde 'YouTube'a girilmiyor' sözleri üzerine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'Ben giriyorum, siz de girin' demiş ve günlerce bu sözler gündemden düşmemişti. Peki yasaklı sitelere nasıl giriliyor? İşte yasaklı sitelere giriş için önemli tüyolar...

Vekil sunucularla yasaklı sitelere giriş

fotogaleri.hurriyet.com.tr

Proxy siteleri yani vekil sunucular yardımıyla yasaklı sitelere giriş çoğu zaman mümkün. Bunun için Google'da Free Proxy Sites yazmak ya da alanında en bilinen sitelerden olan hidemyass.com veya vtunnel.com'a girerek de bu sitelere erişebilirsiniz.

fotogaleri.hurriyet.com.tr

Ancak proxy sitelerini seçerken dikkatli davranmakta fayda var. Google aramalarında çıkan bazı proxy siteleri zararlı kaynadığından yasaklı sitelere gireyim derken virüslerle uğraşmayın.

fotogaleri.hurriyet.com.tr

Bunun dışında proxy siteleri çoğunlukla fazlaca adware yani reklamlarla kaynıyor ve bu şekilde gelir yaratmaya çalışıyorlar. Haliyle yasaklı sitelere gireyim derken istemediğiniz kadar çok reklama maruz kalma durumu da söz konusu.

VPN (Sanal Özel Ağ)

fotogaleri.hurriyet.com.tr

Açılımı Sanal Özel Ağ olan VPN de yasaklı sitelere girmek için bir başka formül. Bu yöntem ise proxy sitelere göre daha güvenilir sayılabilir. VPN ile yurtdışındaki bir bilgisayara bağlanarak yasaklı sitelere girebiliyorsunuz.

fotogaleri.hurriyet.com.tr

Bunun için VPN hizmeti sunan şirketlerden aylık bir bedel karşılığında hesap satın almanız gerekiyor. Bu servisi kullanmaya başladığınızda bilgisayarınız önce yurtdışındaki herhangi bir sunucuya (Paris, Washington, Londra, Madrid vb.) bağlanıyor ve bu bilgisayar üzerinden siteye giriyorsunuz.

fotogaleri.hurriyet.com.tr

Elbette Türkiye dışında diğer ülkelerde mahkeme kararıyla herhangi bir engelleme uygulaması olmadığından yasaklı site engelini böylece aşmış oluyorsunuz.

DNS ayarlarını değiştirme

fotogaleri.hurriyet.com.tr

Alan Adı Sunucusu olarak da tanımlayabileceğimiz DNS ayarlarını değiştirerek de yasaklı sitelere giriş yapabilmek mümkün. Bunun için Başlat>Ayarlar>Denetim Masası kısmına girin ve Ağ Ayarları bölümünden Yerel Ağ Bağlantısı Durumu penceresini açın.

fotogaleri.hurriyet.com.tr

Ardından Özellikler butonuna tıklayın ve Internet Protokolü sürüm 4 (TCP/IPv4) seçeneğine çift tıklayın.

fotogaleri.hurriyet.com.tr

Ardından Genel sekmesi altında 'Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan' bölümünü aktive edin.

fotogaleri.hurriyet.com.tr

Son olarak Tercih edilen DNS sunucusu kısmına 8.8.4.4, Diğer DNS Sunucusu bölümüne de 8.8.8.8 yazın ve Tamam'a tıklayın.

fotogaleri.hurriyet.com.tr

Aynı kısımlara sırasıyla 208.67.222.222 ve 208.67.220.220 yazarak da bu ayarı değiştirmeniz mümkün.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
albatross

hotspot indirin şuradan full olarak. alayına girin http://www.torrentalemi.com/hotspot-shield-elite-vpn-turkce-full-4-20-5/

triskadannagme

İndirin Tor Browser'ı keyfinize bakın.

duru1uzun

Güzel bir anlatım olmuş. Ek olarak şu yazıya da bakabilirsiniz. http://hayro.la/yasakli-sitelere-giris-yontemleri/

polo

http://www.ktunnelgiris.net/ kullanımı kolay ve ktunnel servisi ile tüm yasaklı sitelere giriş yapabilirsiniz.

ceza1989

Bence uğraşmaya gerek yok buradan engelli sitelere giriş yapabilirsiniz. http://www.ktunnelx.com/ alternatif olarak http://ktunnelx.blogspot.com.tr/

Başlıklar

BaşbakanDeepMindDnsRecep Tayyip ErdoğanTercihVPNYoutube
Görüş Bildir