Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Yallah Arabistan'a! Çağdaş Medeniyetler Seviyesi Düşlerimizi Suya Düşürmeye Çalışanların 25 Vakası

-

Tehlikenin farkında mısınız?

Evet, bitmek bilmiyorlar.

Bitmek Bilmiyorlar! Çağdaş Bir Toplum Olma Yolunda Ayağımıza Pranga Olan Karanlık Zihinler - onedio.com
Bitmek Bilmiyorlar! Çağdaş Bir Toplum Olma Yolunda Ayağımıza Pranga Olan Karanlık Zihinler - onedio.com

Ve son dönemde iyice azıttılar. Yeni vakalarıyla da tehlike arz etmeye devam ediyorlar.

Tehlikenin Farkında mısınız? Son Dönemde İyice Kendini Kaybeden Gerici Zihniyetin 26 Vakası - onedio.com
Tehlikenin Farkında mısınız? Son Dönemde İyice Kendini Kaybeden Gerici Zihniyetin 26 Vakası - onedio.com

İşte yeni örnekleri:

1. Bu görüntüyü hatırlarsınız, çocuklar da kullanılarak hayvanseverler protesto edilmişti.

Pankartlarda "Leyla giderken neredeydiniz?", "Bu vatan şehit verirken siz neredeydiniz?" yazıyor. Bir çocuğun eline ise "Gusül abdestini bilmeyenler bize hayvan severlik öğretemez" yazılı kelalaka bir pankart tutturulmuş. İlginç kafalar!

2. Selena Gomez'in kolyesinde hac var diye sansür uygulayan tv8!

✝️

3. Çıplak genç heykeline şort giydirilmesi için girişimlerde bulunulması.

Malatya Türk Ocakları Başkanı Nadir Günata böyle bir fikir beyan etmişti. Kendisinin işe yarar fikirler çıkarma konusunda sıkıntıları var belli ki.

4. "Burası Müslüman mahallesi!" diyerek, sevgilisine sarılan kadına saldıran mahalleli.

İstanbul Kartal'da yaşanıyor olay. Bir kadın, sevgilisine sarıldığı için mahallelilerin saldırısına uğruyor; yerlerde sürükleniyor, saçından çekiliyor. Kadına saldıranlar ise olaydan sonra kameralara "Bir kez daha olursa yine yaparız." demekten utanmıyorlar da.

5. Yer: Konya

Konya Ticaret Odası Karatay Üniversitesi kütüphanesindeki Leonardo da Vinci'nin "Vitruvius Adamı" adlı eserinin replikasının üzeri örtülmüş.

Sakıncalı olan şey, zihinleriniz!

6. Geçen haftalarda çok konuştuğumuz olaylardan biri: Otobüsteki yobaz bir şahsın, genç kızın etek ve askılı tişört giymesinden rahatsız olması.

Bir gün benzer bir olay yaşadığınızda asla prim vermeyin bunlara.

7. Sosyal Doku Vakfı Başkanı Nurettin Yıldız: "Allah vur dediyse vardır bir hikmet."

Kadına yönelik şiddet konusunda konuştu bu şahıs. Kadınlara kocalarından dayak yedikleri için şükretmeleri tavsiyesinde bulundu.

8. Üstteki şahsın diğer fantastik açıklaması: "Baharatlı yiyecekler, aşırı et tüketimi, gazlı içecekler, kahve gibi çay gibi içecekler, kakaolu içecekler… Bunlar şehvet uyandırıcı şeylerdir."

Bu şahıs daha önce asansörde halvet şartlarının oluşacağı yönünde bir açıklamada bulunmuştu. Hatta 6 yaşındaki çocukların evlenebileceğini söylemişti. Ruh ve sinir hastalıkları hastanesine götürülmeli acilen.

9. Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir'in bir imam hatip okulunda düzenlenen etkinlikteki ifadeleri korkunç: "Bizim elimizde 120 bin cami kadrosu var ama bu imkânlar Atatürkçülerin elinde olsaydı eli silahlı terörist yetiştirirlerdi."

Bu da yetmezmiş gibi okulları ziyaret ettiği zaman başı açık öğrencileri gördüğünde sinirlendiği ve bu öğrencilerin başlarının kapatılması konusunda okul müdürlerini fırçaladığı ortaya çıktı.

10. İstanbul’da bir metrobüste öpüşen gençlere müdahale etmek isteyen bir yolcu, ağzının payını diğer yolcuların tepkileriyle alıyor:

Tahammülsüz adama tepki gösteren başka bir yolcunun söyledikleri: "Bırak öpüşsünler. Tecavüze karşı gel. Ensar Vakfı’ndan bahsedeceksin bunlara, kuran kurslarındaki tecavüzlerden bahsedeceksin. Sen onlarca çocuğa tecavüz edilirken ses çıkardın mı, çıkarmadın mı? Bu kadar basit. Bundan dem vuracaksın."

Başka bir yolcu ise "Bu çocuk bu kızı dövseydi rahatsız olmazdın. Sevgiden rahatsız oluyor insanlar, dayaktan rahatsız olmuyor." diyerek durumu özetledi.

11. Karacaahmet'teki bir mezar taşındaki "Tanrı" yazısının kırılması. Bilgisizlik bu, başka bir şey değil.

12. İsmailağa Cemaati'nden skandal kitap! Eşinizle sevişirken bunları düşünmeliymişsiniz:

Bu ilginç yapılanmaya mensup bir yayınevi, evlilikle ilgili tuhaf bir kitap basmış. "Her Anneye Lazım" adlı kitap, kadınlara yatakta eşleriyle sevişirken "Allah dostlarını, alimleri" hayal etmelerini tavsiye ediyor. Yani kadınlar, en özel anlarında, eşleriyle duygusal ve cinsel bir şeyler yaşarken aslında başka adamları düşünmelilermiş.

13. Akit TV'deki bir programda söylenenler: Kadın dekoltesi tacizciliktir, bir suçtur.

Programın sunucusu aynen bu cümleleri sarf etti: "Kadının dekolte olması, teşhircilik yapması, tam bir tacizciliktir. Erkekler şikayet edebilmesi lazım, 'Bu kadın beni dekolte bir kıyafetle taciz etti.', doğru ve bunun cezalandırılması lazım. Bu bir suçtur."

14. Yeni Akit zihniyetinin uyguladığı bir sansür.

Gerçekten. Neden?

15. TRT Genel Müdürü İbrahim Eren'in, Eurovision Şarkı Yarışması'na Türkiye olarak katılmama gerekeçesi olarak 2014 birincisi Conchita Wurst'u göstermesi.

"Sakallı, etekli, cinsiyet kabul etmeyen, herhangi bir cinsiyeti olduğunu söylemeyen, 'Aynı anda hem erkeğim hem kadınım.' diyen birini canlı yayınlayamam." diyerek homofobik olduğunu gösterdi ne yazık ki. Onun homofobik olmasının cezasını ise biz çekiyoruz.

16. Zonguldak İl Müftüsü Rüstem Can: "Bayanlar vücudunu başka bayanlar görmeyecek şekilde denize girmeli."

Bu kafadaki kişilerin derdi tasası kadınlar zaten. Şunları demiş: "Bayanlara özel belli yerler olur. Yine aynı şekilde bayan da olsa bir bayan giyim kuşamına dikkat edecek. Vücudunu başka bayanlar görmeyecek şekilde denize girmesi lazım. O tesettüre bürünmesi lazım bayan da olsa. Bayanlara mahsus olan yerlerde girebilirler, sıkıntı yok. Dedim ya tesettüre bürünecekler."

Bir paragrafta bu kadar "bayan" kullanması bile yeterince rahatsız edici.

17. TRT 1'de yayınlanan Terminatör: Genesis filminde kadın karakterin giyinirken duvara gölgesinin yansıdığı sahnenin sansürlenmesi.

Görüntünün sansürsüz hali ise şöyle:

Sansüre yeni bir boyut katmışlar.

18. Mersin'de bir ilkokuldaki 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları sırasında kız öğrencilerin kıyafetlerini uygun bulmayan okul yönetiminin gösteriyi yarıda kesmesi.

Gözyaşları içerisinde sahneden ayrıldı çocuklar ve onları aileleri teselli etmeye çalıştı.

19. Gülşen'e sahnede yapılan saygısızlığı da duymuşsunuzdur. Konserin sunucusu "Başkan geliyor çorabını çeker misin?" diye darlamaya başlıyor Gülşen'i.

Gülşen de bu durum karşısında Belediye Başkanı Enver Yılmaz'a sert bir tepki veriyor: "Bir sanatçının ne yapacağına saçmasapan bir sunucu karar veremez..."

20. Bir iç giyim firmasının "Mucize Sütyen" başlığıyla verdiği açık hava reklamının, bazı Kütahyalı vatandaşlar tarafından şikayet edilmesi.

Şikayetin gerekçesi olarak da "ahlaki değerlerin yerle bir edildiği" gösterilmiş. Oysa yerle bir edilmeye çalışılan tek bir şey var; "aydınlık bir toplum".

21. Yeni Akit gazetesi Ankara Temsilcisi Hacı Yakışıklı'nın ilginç iddiası.

Tepkimiz tam olarak bu:

22. Müslüman Alimler Birliği Yüksek Konseyi Üyesi Türkiye Temsilcisi ve Guraba Yayınevi'nin kurucusu Abdullah Yolcu'nun sarf ettiği sözler:

"Tek kadınla doyan erkek sapıktır. Erkekler için sayısız huri kızı var. Allah erkeği öyle yaratmış. Erkek çeşit sever, doymaz bir taneyle. Tersini diyen kadın anormal kadındır, çatlaktır, yırtıktır."

Ahlak dersi verdiğini iddia edenler de bunlar ahlaksızlığı yapanlar da. Tuhaf.

23. Yeni Akit'in Muharrem İnce'nin Nevşin Mengü'nün sorularını yanıtladığı programdan verdiği kesitte Nevşin Mengü'yü sansürlemesi.

Gülsek mi, ağlasak mı?

24. Okul müdürünün, "Açık giyinen, sınıfı geçemez!" diyerek öğrencileri tehdit etmesi.

Urfa Viranşehir'deki İbni Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde gerçekleşiyor olay.

Olaya tanık olan bir öğrenci: "Müdürümüz mezuniyet törenimizden önce tüm başı açık kızları toplayıp tehdit etti. 'Açık ve kısa giyinirseniz sizi sınıfta bırakırım. Burnunuzdan getiririm. Kapalıysan sınıfı geçersin, açıksan kalırsın.' dedi."

Okul Müdürü Salih Arslan buna rağmen kendini savunuyor: "Biz çocukları çağırıp 'Milli, manevi, ahlaki değerlere uygun olarak sizin yararınızı gözetmek zorundayız. İdare olarak ailelerinize ve yaşınıza uygun giyinmenizi istiyoruz.' dedik."

Korkunç!

25. Fetih TV'de İstiklal Marşı'mızın ilahi ezgileriyle okunması.

Yapılmak istenen bu mudur? Yallah Arabistan'a!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kenan-gurocak

memleket o.ç kafir dolu. insanları geldikleri günden bier ayrıştırdılar. lakin millette salak anacım, halen oy veriyorlar. 55 erkek çocuğuna tecavüz edildi, gıgları cıkmadı bu soysuzların.

theonu

Neymiş efendim. 2023'ten sonra çeşmelerden bor tuzlu bor akacakmış. Lozan bitince herkes borla beslenecekmiş. Her şeyin en yerlisi ve en millisini biz üretecekmişiz. En süperi biz olacakmışız... Bu içerikten de anlaşıldığı gibi önümüzdeki yıllarda yerli ve milli ışidımızı kuracağız, arkasından hem yerli hem milli canlı bombalarımızı üretmeye başlayacağız. 2023 yılına geldiğimizde ürettiğimiz tek yerli ve milli şey canlı bombalarımız olacak. Büyük ihtimalle onların insan kaynağı da ithal olacak. Bir patlayacak bakacaksınız Suriyeli, bir bakacaksınız diğeri Afgan. Umut ediyorum ki o günler geldiğinde bu millet Atatürk'ün değerini anlar ya da belki bir 200-300 yıla ihtiyacımız vardır bunun için.

mmurat

İslam Kuran'da anlatılan dindir, Kuran'da olmayan bir şey dinden değildir ve peygamberimizde Kuran dışında konuşmaz. Kuran'ı esas alarak değerlendirme yapıldığında bunların çoğunun gelenekten ve toplum kültüründen gelen hatalı inançlar ve düşünceler olduğunu göreceksiniz. Ama bazıları fitne olsun diye kasıtlı yapıyor.. Ayrıca eşcinselliğe karşı olmak değil, tam aksine desteklemek yozlaşmışlıktır.

ahmetbroxdx

Bu yorum neden 16 beğeni aldı ?_?

kusburnu

Editörün dikkatine! kardeşim Erkan CEYLAN, derlemişsin, emek sarf etmişsin ellerine sağlık. Tarafını belli etmen tercihtir ve takipçi kitlesi senin görüşlerine yakınsa bunda da bir sakınca yoktur. Ama duygularını bu kadar püskürterek kavga eder modda anlatman haber yapıcıya yakışmamış. Kişisel sosyal medya hesabında yazmıyorsun. Üslubunu daha medenî tutarak aynı içeriği paylaşabilirdin ve zaten okuyucu bunlara bakınca kızgın imoji yüklenirdi. :) Sen okuyucuya aksiyon tercihi de bırakmamışsın. Yukarıda yer alan 'kendisinden olmayana nefret kusan söylemler'e 26. olarak bu içeriği de ekleyebiliriz.

leyli

Editör arkadaşımız haberleri derleyip kendi yorumlarını eklemiş. Ben maksadını aşan sert bir eleştiri göremedim. Hepsi gayet makul seviyedeler, kaldı ki sizin eleştiriniz daha sert. Bırakın herkes düşüncesini rahat rahat söylesin. Muhalefetin de (siyasi anlamda demiyorum) sesi çıksın, sindirilmesin.

boa

bir müslüman olarak söylüyorum en büyük günahkar bunlar çünkü şu saçma salak laflarıyla hareketleriyle bi müslümanı bile dininden soğuturlar.bırak gevuru müslüman yapmayı müslümanı gevur yapar bu mına kodumun yobazları..azalarak yok olsalar keşke

Görüş Bildir