Yabancı Dizi Karakterleri Türkiye'de Yaşasaydı Yapabilecekleri 10 Meslek

 > 
1.5bPAYLAŞIM

Bir çoğumuzun okuduğu bölümle ilgili değil de başka bir iş yaptığı ülkemizde; çok yakından tanıdığımız yabancı dizi karakterleri dünyaya gelmiş olsa, hangi meslekleri yapmak zorunda kalırlardı? 

Sizler için derledik.

1. Daenerys Targaryen - Çiçekçi

Bir gün kız arkadaşınızla sahilde dolaşırken yanınıza "Abe, alasın ablaya bir çiçek de, sevindiresin güzel yüzlü ablayı" diye Khaleesi gelirse şaşırmayın. Zira çiçekçilik kariyerinde de gayet başarılı olacağı aşikar Daenerys Fırtınadadoğan'ın.

2. Doctor Who - 500T Şoförü

Boyutlar arası yolculuklar yapan Doctor Who'ya ülkemizdeki en uygun meslek 500T şoförlüğü olurdu herhalde. Nasıl olsa 500T'nin İstanbul'da boyutlar arası seyahate yakın bir güzergahı var. Böylelikle yabancılık çekmiş olmazdı Doktor.

3. Spartacus - Eylem Aktivisti

Köleliğe, haksızlıklara karşı mücadele veren Trakyalı Spartacus abimiz, günümüz Türkiye'de dünyaya gelmiş olsa, eylem aktivisti olacağı aşikar. Gerek öğrenci hakları olsun, gerekse yapılan zamlar, yolsuzluklar, özelleştirmeler karşısında halkın sesi olup eylemlerdeki yerini alırdı.

4. Jon Snow - Sınır Karakolu Komutanı

Jon Snow eğer Türkiye'de yaşasaydı, askerliğini  Hakkari'de bir sınır karakolunda yedek subay olarak yapardı. Duvar'da Gece Bekçisi olarak geçirdiği yılların tecrübesini burada kullanır, karakol çevresinde kuş uçurtmazdı.

5. Jesse Pinkman - Arabesk Rap

Jesse Pinkman'ın Türkiye'de dünyaya gelmesi sonucunda Bağcılar'da arabesk rap yapan bir gruba dahil olması kaçınılmaz olurdu. "Methini çok duyduk" diye bir şarkı yapıp Bağcılar müzik piyasasına girmesiyle Pinkman'ın videolarını sosyal medyada fenomen olurdu.

6. Walter White - Kaçak Sigara

Önceleri doğuda bir kasabada kimya öğretmenliği yapan Walter White, kanser olduğunu öğrendiğinde, o öldükten sonra ailesinin ne içip ne yiyeceğini düşünmeye başladı. Özellikle Walter Jr.'ın kahvaltı masraflarını karşılamak için bile oldukça çok para kazanması gerektiğini düşündü ve kaçak sigara işine girdi.

7. Sam Winchester, Dean Winchester, Castiel - Nakliye Şirketi

Türkiye'de fazla doğa üstü yaratık bulunmadığından Winchester Kardeşlerin işi zora girecektir. En sonunda akıllarına "Zaten şehir, şehir geziyoruz bari taşımacılık yapalım" fikri gelecek ve yanlarına Castiel'i de alıp Türkiye'nin bir ucundan diğer ucuna ev-iş yeri eşyalarını taşıma işine gireceklerdir.

8. Fiona Gallagher - Şarkıcı

Frank gibi bir babaya ve 5 adet birbirinden sorunlu kardeşe sahip olan Fiona'nın sesinin ne kadar güzel olduğunu bilmeyenimiz yoktur herhalde. Bu yüzden Fiona Türkiye'de doğsa kesin bir yapım şirketi elinden tutar, albümleri yüz binler satardı.

9. Barney Stinson - İlişki Danışmanı ve Stil Uzmanı

Eğer Barney Stinson gibi bir karakter Türkiye'de dünyaya gelmiş olsaydı "Her türlü kız düşürme taktiği ve kıyafet seçiminiz için Barney Stinson'ı arayabilirsiniz. İlk danışmanlık ücreti alınmamaktadır. Devamlı müşterilere %25 indirim yapılmaktadır. Suit up Danışmanlık" diye bir ilan görme ihtimaliniz artacaktı.

10. Hannibal Lecter - Dönerci

Hannibal Lecter'ın yemeğe ve ete olan düşkünlüğünü bilmeyenimiz yoktur herhalde. Bu yüzden Hannibal Türkiye'de dünyaya gelmiş olsa yapacağı meslek kesin dönercilik olurdu. Memlekette namı duyulur, kendi elleriyle kestiği helal eti tatmayan kalmazdı.

Bonus - Emmy Rossum - "These Foolish Things (Remind Me of You)" Vignette

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
beyzabjk44

10 efso :D

michael-wazowski

Aynen. Kahkaha attım.

beyzabjk44

ASSJSKJDKADSF

Gizli Kullanıcı

dönerci Hannıbal hmm :D :D

hilal-can1

Olum These Foolish Things ne mükemmel bir şarkıdır. Bu kadının değeri bilinmiyor, bir tek dinliyorum telefonuma indiriyorum falan sanıyordum, hem hoşuma gitti burda şarkısının paylaşılması hemde sevindim tanınıyor herhalde diye, tişikkirlir sipirmin

serap-kar

dexter ? :)))

melek.su.961

kasap

ecedoru01

Dönerci afgadgfdghsf

Görüş Bildir