Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Vodafone Grubu Dijital Eğitime 20 Milyon Avroluk Yatırım Yapacak

Anasayfa > Ajans

Vodafone Grubu Dijital Eğitime 20 Milyon Avroluk Yatırım Yapacak

İSTANBUL (AA) - Vodafone Grubu, dijital becerilerin geliştirilmesi ve dijital eğitim programlarının desteklenmesi amacıyla Global Vodafone Vakfı çatısı altında Türkiye, Arnavutluk, Çekya, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İrlanda, İtalya, Lüksemburg, Hollanda, Portekiz, Romanya, İspanya ve Birleşik Krallık’taki yerel girişimlere gelecek 5 yılda 20 milyon avroluk yatırım yapacak.

Türkiye Vodafone Vakfı açıklamasına göre, Vodafone Grubu’nun yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) bağlantılı girişimlere ayırdığı yaklaşık 150 milyon avroluk ayni bağışa ve Global Vodafone Vakfı’nın 2020’de Kovid-19 için yaptığı 10 milyon avroluk acil durum yatırımına ek olarak oluşturulan bu yatırım bütçesiyle, 2025 yılına kadar 16 milyon öğrenciye ulaşılması hedefleniyor.

Uluslararası Eğitim Günü vesilesiyle yapılan açıklamaya göre, Vodafone Vakfı’nın çeşitli hayır kurumları ve sivil toplum kuruluşlarıyla (STK) işbirliği içinde sunduğu programlar, insanların dijital teknolojileri kullanma konusundaki bilgi ve becerilerini geliştirmesini sağlayacak. Söz konusu programlarla, milyonlarca ilk ve ortaöğrenim öğrencisinin yanı sıra eğitime, istihdama ve kurslara katılamayan kişilere ve yaşlılara da ulaşılması hedefleniyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Global Vodafone Vakfı Başkanı Nick Land, 'Global Vodafone Vakfı olarak, 30 yılda Avrupa ve Afrika'da 1 milyondan fazla öğrencinin kaliteli eğitimle buluşmasını sağladık. Milyonlarca insanın geleceğinde önemli etkiye sahip olabilecek bu tür programları desteklemekten mutluluk duyuyoruz.' ifadelerini kullandı.

Türkiye Vodafone Vakfı Başkanı Hasan Süel ise şunları kaydetti:

'Türkiye Vodafone Vakfı olarak, tüketen değil, üreten bir nesil istiyoruz. Dijital becerilerin geliştirilmesi amacıyla 5 yıldır Habitat Derneği işbirliğiyle sürdürdüğümüz 'Yarını Kodlayanlar' projesiyle çocuklarımızı kod yazmaya özendirerek geleceğin teknoloji üretenleri olmalarını hedefliyoruz. Teknoloji üretebilmek için dijital dünyanın dili olarak kabul edilen kodlamayı öğrenmek gerekiyor.

Kodlama eğitimlerimizde çocuklarımız, programlama hakkında fikir sahibi oluyor, yaratıcılıklarını ortaya çıkaracak çalışmalar yapıyor, kendi hayal dünyalarını oluşturuyor, kendi oyunlarını üretebiliyorlar. Bugüne kadar 81 ilde 100 bini aşkın çocuğumuza kodlama öğrettik. 'Yarını Kodlayanlar' projemizle Global Vodafone Vakfı’nın tüm dünyada dijital eğitimin desteklenmesini hedefleyen yatırım programı içinde yer almaktan mutluluk duyuyoruz. Türkiye Vodafone Vakfı çatısı altında çocuklarımızı dijital geleceğe hazırlamaya devam edeceğiz.'

Kaynak: aa:text:20210125:23580617
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?