Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Varoluşun Sırlarını Derinlemesine Kavramak İsteyen Gizemci Ruhlar İçin 17 Dövme Fikri

-

Spiritüalizm, mistisizm ve felsefeyle ilgilenen, varoluşu derinlemesine kavramaya çalışan bir insan mısınız? Peki dövme yaptırmak istiyor musunuz? Eğer cevabınız her ikisine de evet ise sizin tercih edebileceğiniz 17 dövme fikrini bir araya getirdik.

1. Hayat Ağacı

Hayat ağacı mitolojik, dini ve kültürel olarak farklı anlamlarda kullanılabilmektedir.

2. Burçlar

Burcunuzun bulunduğu yıldızı/takımyıldızı da vücudunuza işletmeyi düşünebilirsiniz.

3. Mandala

Mandala, Hindistan kökenli dinlerde metafizik veya sembolik bakımdan meta veya mikro kozmosu gösteren şekillerdir. 

Farklı renk ve biçimlerde birçok mandala dövmesi yaptırabilirsiniz.

4. Buda

Spiritüalizm ile ilgilenen bir insan için Buda figürü kesinlikle düşünülebilecek bir dövme modeli.

5. Lotus Çiçeği

Lotus çiçeği Budizm için hayli önemli bir semboldür. Mistisizmle ilgili insanlar için ideal bir model olabilir.

6. Karahindiba

Özellikle dilek tutmayla ilişkilendirilen karahindiba, hayalperest ruhları çok güzel biçimde temsil edebilir.

7. Çakra

alisonhinksyoga.files.wordpress.com

Spiritüalizm olur da çakralar olmaz mı? :)

8. Tasavvuf

İslâm dininin mistik kolu olan tasavvuf ya da sufizm de dövme modeli olarak size iyi bir seçenek sunabilir.

9. Hindu Fili

Hinduizmde fil, aklı ve bilgeliği sembolize eder. Hinduizmdeki önemli Tanrılardan biri olan Ganeşa da (Ganesha) fil suretinde temsil edilir...

10. Aum (Om)

Om, Hinduizm ve çoğu Hindistan'a özgü inanç sistemlerinde dinsel ya da mistik etkisi olduğuna inanılan sözcüklerin (mantra) en kutsalı sayılan hecedir. Sanskrit dilinde birlikte o sesini veren a ve u ünlüleriyle m sesinden oluşur.  

Bu üç ses yeryüzü, gökyüzü ve gök katlarından oluşan üç dünyayı; Brahma, Vişnu ve Şiva'dan oluşan üç büyük Hindu Tanrısını, Rig, Yacur ve Sama adlı üç kutsal veda metnini simgeler. Böylece Om hecesi gizemli biçimde bütün evrenin özünü temsil eder.

11. Hamsa

"İllüminati" demeden önce okuyun lütfen dostlar: Hamsa, Orta doğuya özgü bir figürdür. Tarihte Eski Mısır mitolojisinde bulunmaktadır. Ancak son dönemde daha çok Yahudi gizemciliği olan Kabala ile ilişkilendirilmektedir. 

Açık bir elin içine gömülü olan bir göz şeklinde olan, her kültürde değişik isimleri bulunan Hamsa'nın, Fatma'nın Eli ve Miryam'ın Eli gibi isimleri de bulunmaktadır.

12. Baykuş

"Minerva'nın Baykuşu" tabirini duymuş olabilirsiniz. Baykuş felsefenin ve bilgeliğin sembolüdür. Bu yüzden varoluşu derin yaşayan insanların tercih edebileceği bir model olabilir.

13. Yin Yang

Yin ve Yang...Evrenin karşıt kutuplarını anlatan bu sembol klasik bir model ancak farklı biçimlerde yorumlandığında ortaya son derece güzel dövmeler çıkabilir.

14. Melek

Kimilerince demode bulunabilir ama klasik ve çok tercih edilen modellerden.

15. Dua

Dua eden el biçiminde dövmeler de tercih edilenlerden.

16. Kutsal Geometri

Dini geleneklerde üç temel geometrik şekil olduğu düşünülür: Bunlar daire, üçgen ve karedir. Bunların da varoluşumuzun üç seviyesini simgelediği kabul edilir: Ruh, zihin ve beden...Bu anlayışa göre evrenin yaratıcısı da "Büyük Geometrici"dir. 

İşte kutsal geometri anlayışı ile yapılan göz alıcı dövme modellerini de vücudunuza nakşettirebilirsiniz.

17. Sonsuzluk

Sonsuzluk işareti belki klasik gelebilir ama başka figür ve yazılarla birleştirildiğinde ortaya gerçekten göz alıcı dövmeler çıkabilir.

Siz bu modellerden dövme yaptırmayı düşünür müsünüz?

Evet, yaptırabilirim.
Çekimserim.
Hayır, yaptırmam.

Onedio IQ'yu Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

"Kurdela" sayfamızı Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
oyoy

ne kadar inanırsınız bilmem ama eğer spiritüel şeylere biraz inanıyorsanız bu tür güçlü sembolleri üzerinizde taşımanın size ağır bir enerji getireceğini ve sembolüne göre farklı etkilerini olacağını belirtmek isterim. bir totemi kağıda bile çizerken, ya da duayı bir enerji açığa çıkar ve bu enerji kullanılır. vücudunuza bilmeden böyle güçlü enerjili sembolleri kazımanın çok sağlıklı olduğunu düşünmüyorum. bunların arasında öyle çok etkili bir sembol yok, çok sorun olmayabilir ama siz bilip bilmeden her güzel sembolü üzerinize kazımayın

ayse-firat1

çok etkili sembol yok derken? etkili sembollerden örnek verebilir misin?

oyoy

hmm mesela en çok bilinenlerinden biri davutun yıldızı herkes bilir, açıp bakıp yazmam gerekeri diğerlerini üşeniyorum :D

aktivistgenc

Dövme yaptırmaya hevesli arkadaşlar fazla görünüyor, umursayan olur mu bilmiyorum ama dövmelerin modelleri tamamdır, yine de hiçbir şekilde bu ablalarımız gibi ekstrem yerlerinizle başlamayın. Özellikle de ilk dövmenizse.

icimdekiyagmur

#6 beğendiğim bir dövme ama çok kullanılan bir model olduğu için çekimserim -_-

buda-benden-olsun

güzeller var

_orca_

Gül-kafatası :)

Görüş Bildir