Uzlaştırma Heyeti 'Önce Çocuklar' Dedi: Toprak İşgali Davası Öğrencilere Kışlık Kıyafet Alınarak Kapatıldı

 > -
Abone ol

Niğde'nin Ulukışla ilçesinde toprak işgali suçlamasıyla yapılan şikayet uzlaştırma bürosuna gönderildi. Uzlaştırmacı olarak atanan Seçim Kurulu Müdürü Veli Erdem ise eğitim gören ihtiyaç sahibi öğrencilere 2 bin 500 TL değerinde kışlık giyecek alınması karşılığında tarafların anlaşmasını sağladı.

DHA'nın aktardığına göre, Ulukışla'da yaşayan Durmuş Gönülalan, Dikmen mevkiinde bulunan tarlasından izinsiz bir şekilde elektrik ve su borusu geçiren Durmuş Barker'i şikayet etti. Ulukışla Cumhuriyet Savcılığı'nda dosyayı adliye bünyesinde açılan uzlaştırma bürosuna gönderdi.

Öğrencilere kışlık ayakkabı ve mont alınması karşılığında taraflar anlaştı📹

Uzlaştırmacı olarak atanan Seçim Kurulu Müdürü Veli Erdem, 2 tarafla yaptığı uzlaştırma müzakereleri sonucunda, Durmuş Barker'i Ulukışla Kemalpaşa İlkokulunda eğitim gören ihtiyaç sahibi öğrencilere 2 bin 500 TL değerinde kışlık ayakkabı ve mont alımı karşılığında Durmuş Gönülalan ile uzlaşmalarını sağladı.

Uzlaşma kapsamında alınan mont ve botlar ihtiyaç sahibi çocuklara ulaştırılırken, savcılık da dosyası dava açılmadan kapandı.

Uzlaştırmacı Veli Erdem, tarafların anlaşmasının ardından yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

"Ulukışla Cumhuriyet Başsavcılığına ulaşan şikayet üzerine uzlaşmacı olarak her iki taraf ile bir araya geldik. Yapılan görüşmelerde haksız yere işgalin bir uzlaşma ile giderilebileceğine karar verildi. Ulukışla'da ihtiyaç sahibi olan öğrencilere kışlık mont ve ayakkabı almak şartıyla bir edim kararlaştırdık. Bu edim karşılığında da Kemalpaşa İlkokulumuzda öğrenim gören öğrencilerimize bir bağışta bulunuldu."

Yetkililer ise aylar hatta yıllarca sürebilecek davaların uzlaşma ile sonuçlandığını, bu nedenle adliyelerdeki dosya yükünün de azaldığını ifade etti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir