Görüş Bildir
Haberler
Üzerinden 21 Yıl Geçti: Çağla Tuğaltay Cinayeti SNP Tekniğiyle Aydınlatılmaya Çalışılacak

Üzerinden 21 Yıl Geçti: Çağla Tuğaltay Cinayeti SNP Tekniğiyle Aydınlatılmaya Çalışılacak

Şişli’de 5 Haziran 2000’de boğazından bıçaklanarak öldürülen 15 yaşındaki Çağla Tuğaltay’ın katilinin eşgali belli olacak. Genç kızın tırnak arasında katile ait olduğu düşünülen doku örnekleri yeniden Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. SNP tekniğiyle katilin, saç, göz ve ten rengi ortaya çıkarılacak.

İçeriğin Devamı Aşağıda

CNN Türk'den Nihat Uludağ’ın haberine göre, Çağla Tuğaltay, 2000 yılında henüz 15 yaşındayken okul dönüşü evinde boğazından bıçaklanarak öldürülmüştü.

2013 yılında tırnaklarında doku örneği bulundu

2013 yılında tırnaklarında doku örneği bulundu

2013 yılında yapılan çalışmalarda Çağla Tuğaltay’ın sol er tırnaklarında bir erkeğe ait doku örnekleri bulundu. Şüphelilerden alınan kan örneklerinde bu doku hiç kimse ile örtüşmedi.

Dosyadaki zaman açımı durdurlmuştu

Türkiye'de ilk defa kullanıcak bir teknikle cinayet çözülmeye çalışılacak

Türkiye'de ilk defa kullanıcak bir teknikle cinayet çözülmeye çalışılacak

Cinayet Bürosu ekipleri, 2013 yılında Çağla Tuğaltay’ın sol el tırnaklarından alınan ve katile ait olduğu değerlendirilen doku örneklerini yeniden İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderdi. SNP (Single Nucleotide Polymarophisms) testiyle. Katilin, saç rengi, göz rengi ve ten rengi belli olacak. Böylece Çağla Tuğaltay’ın katilinin kısmi eşgali de belirlenmiş olacak.

Cinayet Bürosu ekipleri, olay tarihinde Çağla Tuğaltay’ın evinin yakınında 2 ayrı inşaat olduğunu de tespit etti. Polis, müteahhitlerine ulaştığı inşaatlarda, çalışan işçilerin kimliklerini de tespit etmeye çalışıyor. Böylece onlarında kan ve doku örneklerini alacak.

Evinde ölü olarak bulunmuştu

Evinde ölü olarak bulunmuştu

Çağla Tuğaltay 5 Haziran 2000 günü okul çıkışı evine gitti. Anne Gülnur Tuğaltay doktor randevusunda geciktiği için kızını telefonla aradı ancak Çağla telefonu açmadı. Bunun üzerine Anne Gülnur Tuğaltay alt komşusunu arayarak, 'Çağla eve geldi mi telefonlarımı açmıyor bir bakar mısın' dedi. Alt komşu anahtarla kapıyı açıp içeri girdi. Çağla’nın okul çantası henüz kapının önünde duruyordu. Çağla’nın odasına baktı, daha sonra il dışında üniversitede okuyan ağabeyinin odasına baktığında Çağla’yı ölü olarak buldu.  Olay yeri inceleme çalışmaları yapıldı, olay yerindeki tüm deliller toplanarak Polis Kriminal Laboratuvarı’na gönderildi.  2013 yılında yapılan çalışmalarda, Çağla Tuğaltay’ın sol el tırnak arasında katile ait olduğu değerlendirilen bir doku örneği bulundu. Binadaki ve tüm şüphelilerin kan örnekleri alındı ancak bir erkeğe ait olduğu değerlendirilen doku örneği kimseyle örtüşmedi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
113
44
19
11
5
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?