Görüş Bildir
Haberler
Ayasofya Baş İmamından Yeni Anayasa Çağrısı: 'Devletin Dini İslam Olsun'

etiket Ayasofya Baş İmamından Yeni Anayasa Çağrısı: 'Devletin Dini İslam Olsun'

Ulaş
10.02.2021 - 13:52

Ayasofya'nın baş imamı Prof. Dr. Mehmet Boynukalın, yeni anayasada laiklik ilkesinin yer almaması çağrısı yaptı. Boynukalın, 'Anayasada İslam olsun' ifadelerini kullandı.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın 'yeni anayasa' çıkışı sonrası yapılan yorum ve tartışmalara camiye çevrilen Ayasofya'ya 'baş imam' olarak atanan Prof. Dr. Mehmet Boynukalın da katıldı.

Boynukalın, Türkiye Cumhuriyeti'nin temel ilkelerinden biri olan laikliğin yeni anayasada yer almamasını istedi. Boynukalın, Twitter hesabından, “1921 ve 24 anayasalarında devletin dini İslam’dı ve laiklik yoktu. Cumhuriyet fabrika ayarlarına dönsün” ifadelerini kullandı.

Ayasofya baş imamı mesajını "#AnayasadaİslamOlsun" etiketiyle bitirdi.

Ayasofya baş imamı mesajını "#AnayasadaİslamOlsun" etiketiyle bitirdi.

Prof. Dr. Mehmet Boynukalın, daha önce de Yalova Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Ebubekir Sifil'in Diyanet'e yaptığı 'Yılmaz Özdil'in ve Cüneyt Akman'ın cesetleri camilere sokulmasın, cenazeleri kılınmasın' çağrısına destek vermişti.

Boynukalın, Özdil ve Akman'ın Allah'ın ayetleriyle alay ederek 'küfür'e girdiğini öne sürmüş ve 'Dolayısıyla Ebubekir Sifil hoca doğru söylemiş' demişti.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1079
654
188
98
81
42
10
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
......

Git ozaman kardeşim arabistana irana falan orda yaşa seni tutanmı var

Pasif Kullanıcı

Bizler bu ülkeyi İslam devleti yapmak istiyoruz, derdimiz şeriat altında yaşamak değil bu ülkeyi şeriata çevirmek, çünkü bu ülkeyi seviyoruz.

withzeycey

Az daha anasını sikin ülkenin

xBusex

Atam keşke yaşasaydın da bunları ülkeden gönderseydin...