Uruguay'da Bir Radyoya Koronavirüs Konusunda Erdoğan'ı Eleştiren Muslera Yaptığı Açıklamayla Yanlış Anlaşıldığını Söyledi

1.5bPAYLAŞIM

Fernando Muslera Uruguay’daki Sport 890’a verdiği röportajda gündeme dair açıklamalar yaptı.

Kaynak: espn.com.mx , sport890

Galatasaray ve Uruguay Milli takım kalecisi Muslera, Uruguay’daki Sport 890’a verdiği röportajda gündeme dair konulara değindi.

Röportajın Abdurrahim Albayrak'ın Koronavirüs testinin pozitif çıktığı gün yapıldığını belirtelim.

“Bugün kötü haberlerimiz vardı, Galatasaray Başkan Yardımcısı Abdurrahim Albayrak pozitif çıktı ve bizim için yaptıkları sonuçları bekliyoruz. Son kez iki hafta önce temasımız olmuştu” dedi.

Türkiye’nin maçları erteleyen son liglerden biri olduğuna dikkat çeken Muslera ve Kolombiyalı Radamel Falcao ile birlikte kamuoyunu harekete geçirmek için çalıştıklarını ifade etti.

Beşiktaş’a karşı izleyici olmadan oynanacak derbi öncesi korku yaşadıklarını belirten Muslera, “Maçı iptal etmek ve ligi askıya almak için Falcao ile bir grup oluşturduk. Ancak maç sonrası neyse ki mümkün oldu. Mayıs ve Haziran ayları arasında Play-off yapmak için spekülasyon yapıyorlar, ancak onaylanmış hiçbir şey yok” dedi.

"FIFPro ile birlikte hareket ederek maçları ertelebildik. Beşiktaş'a karşı derbi oynadık ama futbol oynayacak atmosfer yoktu. Çok güzel bir maç aslında ama seyirci yoktu, oyuncuların hepsinde korku vardı."

Koronavirüs sebebiyle yaşadığı çekinceleri de paylaşan Muslera şunları söyledi:

"Bu hastalığı ya eve taşıdıysam diye düşünüyorum bazen, aileme bakıyorum ve her şey bir anda travmatik oluyor.''

''Yaza doğru gidiyoruz ve iklim değiştiği için biraz alerjim artıyor. Burnum sürekli kaşınıyor ve hapşırıyorum. Bu önceden de vardı ama şimdi Koronavirüs semptomu gibi geliyor."

Türkiye’deki durumla ilgili olarak eleştirilerine devam eden Muslera:

“Türkiye çok büyük bir nüfusa sahip ve bugünlerde 300 ila 350 enfeksiyon var. Başkan, dini hastalığın önüne koydu. Dualarla başa çıkabileceğini düşündü. İşlerin daha karmaşık hale gelmesine yol açtı”

Kaynak: espn.com.mx , sport890

Herkes bu açıklamaları konuşurken Muslera cephesinden bir açıklama yayınlandı:

"Sosyal medyada gördüğüm kadarıyla yaptığım bir röportajda kullandığım sözlerim tamamen yanlış anlaşılmış. Dinine çok bağlı bir insan olarak dinle ilgili olumsuz bir yorum yapmam söz konusu olamaz."

"Dünya olarak korku ve şüphe dolu bir dönemden geçiyoruz. 9 yıldır Türkiye’de yaşıyorum ve hayatımı bu güzel ülkede kazanıyorum. Burayı hep 2. ülkem gibi görüyorum."

"Sayın Erdoğan’ın, hükümetin, sağlık bakanının ve bütün sağlık personelinin özverili çalışmasını her geçen gün ekranlardan ve sosyal medyadan takip ediyoruz. Sağlık konusu spordan, futboldan, her şeyden daha önemli ve değerlidir. Bütün kalbim ve dualarım sizlerle."

"Sabırlı olalım ve evde kalalım. Sizleri çok seviyorum." #EvdeKal

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
harunyldz

haberin yapıldığı sitede tekzip yayınlatmayıp, instagramdan yalanlamanın pek bi inandırıcılığı yok.

strahd.shonya

Yanlış birşey mi söylemiş? Adam da bunları gördükçe şaşırıyor haklı olarak. . Yok corona için dua okumalar. . Yok kanallarda hadis ile corona açıklamaya çalışanlar. . Sonra niye millet 'ben müslümanım bana birşey olmaz' diye sokaklarda geziyor. . Aha tam da bu yüzden. .

badcatsero

işine gelince geri vitesi olmayan adam birilerinin söylemek istediklerini söylemediğini açıklayınca geri vites yapmış mı oluyor? Muslera'yı severim bir Beşiktaşlı olarak saygı da duyarım adamlığına ve insanlığına. yanlış aktarılan şeyler dışında da dediklerini takdirle karşılıyorum

bulut-sezer1

Ben de bir Beşiktaşlı olarak bir tek yanlış aktarılan kısma katılıyorum. Biri yanlışlıkla mükemmel bir tespitte bulunmuş.

gameover

Şimdi asıl soru işine ne zaman son verilecek bekleyip göreceğiz

pinco

Kendi dilinde konuşurken herhalde bir an unuttu söylediklerinin yayınlanacağını, sonra da çark etti haliyle. N'apsın çocuk, kendi ülkemizle alakalı hakikatleri söylemeye biz çekinirken Don Kişot'luk mu yapsaydı.

Görüş Bildir