Türk Eğitim Vakfı’ndan Mutlu Günler İçin Ödüllü Tasarım Yarışması

 > 
881PAYLAŞIM

Aydınlık bir gelecek için eğitime destek veren Türk Eğitim Vakfı (TEV) tasarım tutkunlarının çok seveceği bir yarışma düzenliyor. 

Belki de hayatlarımızın en mutlu günleri nikah, nişan, düğün gibi törenlerdir. Bu mutlu günleri sevdiklerimizle paylaşır hayat boyu hatırlamak isteriz. Peki daha çok mutlu gün oluşturarak öğrencilerin eğitimine katkı sağlayabileceğinizi söylesek?

"Mutlu Gün Panosu"  tasarım yarışması özel günlerde sevdiklerinin mutluluğunu paylaşmak, bu sayede topluma fayda sağlayarak değer katmak isteyenlere özel bir alternatif sunma fikriyle ortaya çıkmış. Yarışma, Türkiye genelindeki Güzel Sanatlar Fakültesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi ve Mimarlık Fakültesi, Endüstri  Ürünleri Tasarımı ve Mimarlık bölümlerinde öğrenim gören lisans ve lisansüstü öğrencilerin başvurularına açık olacak. 

Peki TEV'in bu projesi bir ilk mi?

Hayır. Cenazelere çelenk götürmek bize ne kadar normal gelse de bu 1972'de başlatılan bir uygulama. 'Mutlu Gün Panosu' ile benzer bir uygulama yakalamak isteyen TEV, aslında size ve öğrencilere  kocaman bir fırsat sunuyor. Hem de ödüllü...

Cenaze törenlerine bağışlanan çelenkler ile 3.728 öğrenci burslu okuyor.

“Mutlu Gün Panosu’nu sen tasarla, arkadaşlarının eğitimine destek ol!”

Mutlu Gün Pano'su desteği ile 6.700 öğrenci daha burslu okuyabilir.

Sevdiklerinizin nikah, nişan, düğün gibi özel günlerinde onların adına TEV'e bağışta bulunarak hem sevdiklerinizi mutlu edecek hem de bir gencin geleceğine katkıda bulunabileceksiniz.  Bu sayede öğrencilere burs imkanı verildiği için tek taşta iki mutluluğa ortak olabilirsiniz.

İçinizdeki hayal gücünü ortaya çıkararak tasarlayacağınız 'mutlu gün' fikri ile yeni bir akım yaratmak ve öğrencilere destek olmak için inanılmaz bir fırsat.

Türkiye genelindeki Güzel Sanatlar Fakültesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi ve Mimarlık Fakültesi, Endüstri Ürünleri Tasarımı ve Mimarlık bölümlerinde öğrenim gören lisans ve lisansüstü öğrencileri başvurabilecek. 

Jüri üyeleri arasında Can Yalman, Han Tümertekin, Defne Koz, Bahattin Öztuncay, Dr. Oya Akman, Yiğit Yazıcı, Hanefi Yeter gibi tasarım dünyasının başarılı isimlerinin yer aldığı yarışmaya son başvuru tarihi ise 22 Ağustos 2016.

  • 1. Ödülü: 7.500 TL

  • 2. Ödülü: 5.000 TL

  • 3. Ödülü: 2.500 TL 

Sizden sonraki neslin bile kullanmak isteyeceği, yaratıcılığınız ve hayal gücünüzün eseri olacak bu tasarım fikrini bulmak kolay olmayacak.

Tasarım sürecindeki zorlu kısmın ardından yeni bir akım yarattığınızı, üstüne para ödülü aldığınızı ve tasarımınızın öğrencilere burs imkanı sağladığını düşünürsek; ortaya çıkardığınız eser tüm zorlu süreçlere değer.

Haydi! Sen de 'Mutlu Günler'e dokun. 🏆

TEV | Türk Eğitim Vakfı

Mutlu Gün Tasarım Yarışması Tanıtım Videosu

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir