Türk Dizi Tarihinde En İyisi Onlar! Klişelerden Uzak En Samimi Aşkı Yaşayan 27 Çift

134PAYLAŞIM

Kaslı ve spor arabalı jönler ve şıkır şıkır giyinmiş 34 beden aktrislerin aşklarından sıkılmadınız mı? Peki ya yaşlarıyla, yaşam tarzlarıyla, fizikleriyle klişeden uzaklaşanlar? Veya en samimi ve gerçekçi aşkı yaşayanlar? Hani öyle yalılar, yatlar, katlar ve entrikalar olmadan. İşte size 27 muhteşem çift, darısı başınıza 😍

1. İlk çiftimiz aşkların en güzelini yaşayanlardan. Ali Haydar ve Hanım'ın hayatlarının İkinci Bahar'ını yaşadıkları güzel aşkını hatırladıkça gülümseriz.

İkinci Bahar

2. Nostalji deyince akla gelenlerden biri de Seymen Ağa ile Bahar'ın efsane aşkı. Dizilerde ağa furyasını başlatan, aşk Kapadokya'da yaşanır güzelim dedirten ve hem sağlıkta hem hastalıkta doludizgin süren bir aşk...

Asmalı Konak

3. Kocasının ihaneti ve türlü şerefsizlikleri sonrası Aliye de ikinci baharını doktor Deniz'le yaşamıştı. Çıkarsız, bir aile olmak için mücadele verilen derin bir aşktı.

Aliye

4. Öldükten sonra bile devam eden aşklar var bir de. Ölen karısına aşık Mahzar ve yağmur yağsın da kocasının yanına gitsin diye bekleyen Ruhsar'ın dünyalar arası aşkı.

Ruhsar

5. Biri hırsız biri polis. "Sen imkansızsın, sensizlik imkansız" şarkısını bize söyleten bu imkansız aşkın kahramanları Mavi ve Çınar'ı unutmak mümkün mü?

Hırsız Polis

6. Bizim aşkımız çok güçlü diye düşünenler bir de Mehmet ve Yurdanur'a baksın. Hem de devlet babaya hem de fabrikatör babaya karşı verdikleri mücadeleyle ağlama krizlerine sokardı bizi.

Çemberimde Gül Oya

7. Siyasetin ve imkansızlıkların etkilediği bir aşk da Ahmet ve Yasemin arasında yaşanıyordu. Öyle güçlü bir bağları vardı ki araya giren evlilikler, yıllar, aileler, entrikalar onları yıllar sonra bile buluşturmuştu.

Hatırla Sevgili

8. Masal gibi bir aşk yaşayan ve bizi ekrana kitleyen Esma ve Selim'i de unutmamak gerek. Bakışlarıyla eriten Selim Arhan ve naifliğiyle bizi büyüleyen Esma favorimizdi bir ara.

Bir İstanbul Masalı

9. Bir dönem kız çocuklarına Havin, erkek çocuklarına Baran isminin verilmesine sebep çiftti onlar. Apansızın birbirlerine aşık olmuşlar, ölümle ayrılmışlar, tekrar karşılaştıklarında da tüm engellere rağmen bir arada olabilmek için mücadele etmişlerdi. Tutkuysa tutku, aşksa aşk, dertse dert be...

Haziran Gecesi

10. Yunan Niko ve Antepli Nazlı da kavuşabilmek için çok mücadele ettiler. Ailelerine karşı dimdik durdular. Evlenmeleri yetmedi, bu sefer türlü belalarla hastalıklarla da mücadele ettiler. Sevimli ve içten bir aşktı onlarınki de.

Yabancı Damat

11. Mustafa ve Meryemce, bir dizi yan karakter olup da nasıl ele geçirilirin kanıtıydı. Masum, çıkar ilişkisi gütmeden, saf ve sevgi dolu bir evlilik yaşıyorlardı.

Beyaz Gelincik

12. Duru ve Ömer de Yeditepe İstanbul'un yıldızlarıydı. Öyle milyon dolarlık yalılarda yaşanmayan, uzun telefon görüşmelerinde entrikalara prim vermeyen, gerçek bir aşktı.

Yeditepe İstanbul

13. Mete'nin İnci öğretmenine olan aşkını hatırladınız mı? Hiçbir zaman tam olarak bir ilişki kuramadılar ama İnci'nin de Mete'ye boş olmadığını biliyorduk artık. İnci hastalandığında Mete'nin de erimeye başladığında, o öldüğünde sırf ona benziyor diye birine dokunabildiği bir aşk yaşadı. Öyleydi ki, yahu çocuk o senin öğretmenin bile diyemedik.

Öyle Bir Geçer Zaman Ki

14. Yedi Numara'nın Berat ve Asiye'si bu listedeki çiftler arasında belki de en klişe dışı ama bir o kadar da gerçek çiftti. Mantılı ilişkileri severiz.

Yedi Numara

15. İki arkadaşı birbirine düşüren, on yıllarca süren bir savaşa sebep olan, hayatlarının kararacağını bile bile herkese her şeye rağmen yaşanan aşk: Ramiz & Selma.

Ezel

16. Sevdiği kadını zorla başkasına verdiklerinde peşinden giden, onu türlü tehlikelere karşı, tüm dünyaya karşı korumaya çalışan Halil ve saf sevgisiyle onu ayakta tutan Meneşke vardı bir de.

Menekşe ile Halil

17. Leyla ve Mecnun'un aşkı devlerin aşkı mıdır? Hayır. Ama hem çok gerçek hem de gerçeküstü olduğu kesin.

Leyla ile Mecnun

18. Yavuz Hırsız'ın aklını alan, bizi onun ağzından şiir dinleme şerefine kavuşturan Eylül ile aşkları...

Leyla ile Mecnun

19. Behzat Ç. nin aşık olacağına inanabilirsiniz de, bir ilişki sürdürebileceğine peki? Savcı Esra'yla kralını bile yaşadılar. Standartların dışında tabii.

Behzat Ç.

20. Kurt Seyit ve Şura'nın başrolleri geride bırakan aşkı: Güzide & Celil. Celil'e platonik aşıkken yaşlı biriyle evlenen ve aşkından ölse de kocasını aldatmamak için direnen, saygı ve sevgi dolu bir aşktı. Sonunda kavuştular çok şükür.

Kurt Seyit ve Şura

21. Yine başrolleri geride bırakan bir çift: deli manyak Deniz ve maftadan bir kediye dönüşen Sermet. Birbirlerini bulmalarıyla dünya renklendi resmen.

Merhamet

22. Ve Merhamet'in başrolleri... Çocukluklarından, ergenliklerinden bu yana birbirlerine aşık olan bu çift ayrılmak zorunda kalmış, yıllaaaaaar yıllar sonra buluşmuştu. Narin'in peşinde ona takıntılı mafya, Fırat'ın peşinde bir türlü kurtulamadığı sevgilisi. Sonunda ölüm onları ayırdı ama o tatlı sert halleri unutulmadı.

Merhamet

23. Burçin Terzioğlu ne kadar aşık olunası değil mi? Bütün dizi karakterleri onun canlandırdığı karaktere aşık olabilir. Çünkü o güçlü, sapasağlam ama aynı zamanda tüm kalbiyle seven kadını mükemmel canlandırıyor. Bu yüzden Poyraz ve Ayşegül hem çok güzeller, hem de efsane.

Poyraz Karayel

24. Gözü karalıkta bu çiftin üstüne yok. Ortalığı karıştıran, kumpas üstüne kumpas kuran aileler mi dersin, mafya mı, savcı mı... Onlara karşı dimdik, birbirlerinden hiç vazgeçmeden durdular. Mahir ve Feride bir dönem dizisinin en tutkulu aşklarından birini yaşadılar.

Karadayı

25. Dönem dizisi deyince Vatanım Sensin; Vatanım Sensin deyince de HiLeon tabii. Son yılların en favori çifti onlar kesinlikle. Biri Yunan askeri, diğeri Türk milletinin vatansever kızı. Karşılarında öyle aileleler, eski sevgililer değil koskoca bir Kurtuluş Savaşı vardı yani. Aşk nelere kadir oldu hep beraber gördük.

Vatanım Sensin

26. Sizi unuttuk sanmayın ekranın en yakışan çifti Cevdet ve Azize. Dile kolay, gurur duyduğu kocası bir gün Yunan askeri olarak çıkıp geliyor ve onun bir casus olduğunu bilmediği için aşık olduğu halde kendini çekiyor Azize. Sonrasında ise beraber vatan mücadelelerini veriyorlar. 20 yıllık evlilikleri aşklarını öldürmeden.

Vatanım Sensin

27. Kaslı kaslı adamlar, şıkır şıkır kadınlarla dolu aşk hikayelerini unutun. En doğal, en içten çocukluk aşkını bugüne taşıyanları görün. Bir türküyle kalbe gömülen, uzaktan uzağa aşklarını yaşamayan kabul eden, tam kavuşmuşken de mutluluk haram olan bu çift: Saadet & Salih. Çukur'un en güzel aşkı.

Çukur

BONUS: Bu bir aşk mıdır? Bilmiyoruz. Hale, Aliço'nun saflığına mı vuruldu? Bilmiyoruz. Ama şunu çok iyi biliyoruz, Aliço tüm bu listedekilerden çok daha başka şekilde aşkını yaşadı, sevdiği kadın öldükten sonra bile...

Çukur

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
svetlana-uzelac

Aylin ve Soner - Oyle bir gecer zaman ki Berin ve Ahmet - Oyle bir gecer zaman ki Berin ve Hakan - Oyle bir gecer zaman ki Duru ve Deniz- Fi Boran aga ve Sila - Sila Narin ve Azad - Sila Ela ve Levent - Doktorlar Maraz Ali ve Idil - Adanali Asi ve Demir - Asi Savas ve Yasemin - Ask ve ceza Narin ve Serdar - Bir bulut olsam ve daha cok....

gamze-varilcci

hırsız polis kadar büyük bir aşk rüyalarda bile olmaz

neslihan-sabuncular

Seymen Bahar çifti de dahil edilmiş. O korkunç tecavüz girişimi sahnesini bir tek ben mi hatırlıyorum?

alp_er

fiko ipek, fiko deniz. ne efsane diziydi hala müziğini duyunca o mahalleye gidiyorum.

sereflibesiktasim

cennet mahallesi :sultan ile feradı niye eklmediniz :)

Görüş Bildir