Görüş Bildir
Haberler
TÜBİTAK, Hrant Dink Davasında Bir Yıldır Sessiz

TÜBİTAK, Hrant Dink Davasında Bir Yıldır Sessiz

Hande öçalan
09.08.2015 - 13:02 Son Güncelleme: 09.08.2015 - 13:40

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in katledilmesiyle ilgili mahkemenin cinayetin işlendiği sırada sanık Ogün Samast’ın arkasından geldiği iddia edilen kişinin sanıklardan Osman Hayal olup olmadığını tespiti için olay yerine ait kamera görüntüleriyle ilgili rapor istediği TÜBİTAK’tan yaklaşık 1 yıldır ses yok.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Canan Coşkun'un Cumhuriyet gazetesinde yer alan haberine göre; TÜBİTAK, sahte diplomalı olduğu ortaya çıkan eski Bilim, Teknoloji ve Sanayi Bakanı Nihat Ergün’ün kardeşinin damadı ve Ankara Hayvanat Bahçesi müdürünün atanmasının ardından dijital delilleri inceleyecek personelinin olmamasıyla gündeme gelmişti.

Hrant Dink davasının görüldüğü İstanbul 5. Ağır Ceza Mahkemesi, 30 Ekim 2014 tarihindeki duruşmada, olay yerine ait kamera görüntülerinde cinayetin işlendiği sırada sanık Ogün Samast’ın arkasından geldiği iddia edilen kişinin sanıklardan Osman Hayal olup olmadığını tespiti için görüntüler ile Hayal’in polis tarafından çekilecek fotoğraflarının TÜBİTAK’a gönderilerek rapor hazırlanmasını istemişti. Duruşmanın ertelendiği 23 Ocak 2015 tarihindeki oturumda da mahkeme dosyasına TÜBİTAK’tan bir cevap yazısı girmedi.

3 Eylül'e Ertelendi

3 Eylül'e Ertelendi

Heyet bu defa yazılan yazının cevabının beklenmesine karar vererek, duruşmayı 28 Nisan’a erteledi. Ancak Nisan ayındaki duruşmada da TÜBİTAK’tan yine ses soluk çıkmadı ve heyet duruşmayı 3 Eylül’e erteledi. Rapor istenmesine ilişkin ara karar oluşturulmasının üzerinden 2 duruşma geçmesine ve 3. duruşmaya günler kalmasına rağmen TÜBİTAK mahkeme dosyasına hâlâ bir rapor yollamadı.

Cumhuriyet

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
beyaz dalga

tübitak dendiğinde bir gülesim geliyor. çok başarılı, objektif, bilim odaklı harika bir kurum maşallah.

Batuhan Zerener

TÜBİTAĞIN LOGOSUNU BU ŞEKİLDE KULLANMANIZ YASAL MI

Batuhan Zerener

BEŞİNCİ BÖLÜM Kamu Barışına Karşı Suçlar Kanunlara uymamaya tahrik MADDE 217. - (1) Halkı kanunlara uymamaya alenen tahrik eden kişi, tahrikin kamu bar... Devamını Gör